Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezeket a gátlásaimat hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezeket a gátlásaimat hogyan győzhetném le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok és sajnos több problémával is küszködök már évek óta. Amit tudni kell rólam,hogy nagyon csendes és visszahúzódó vagyok, soha nem voltam a szavak embere. Mindig meghúzódtam a háttérben soha sem voltam a középpontban.


Több problémám is van és hiába próbálok rajta változtatni sajnos egyszerűen nem megy.


Az egyik dolog az az,hogy egyáltalán nincsen önbizalmam. Amikor meglátok egy olyan lányt aki szimpatikus nekem és talán én is neki ( bár ezt soha sem tudom eldönteni,hogy egyáltalán szimpatikus vagyok-e egy lánynak vagy sem ) mindig úgy állok hozzá az egészhez,hogy hosszasan elgondolkodom és azt beszélem be magamnak,hogy mit is akarok én tőle, kevés lennék én hozzá és inkább meg sem próbálom még akkor sem ha tegyük fel a barátnői mutogatnak nekem,hogy menjek már oda hozzá. Már több mint egy éve végzek súlyzós edzéseket de bennem mindig az a tudat van,hogy a nőknek csak azok a férfiak tetszenek akik ki vannak "gyúrva", nem tudom,hogy miért képzelem ezt. A másik dolog pedig az,hogy egyáltalán nem tartom magamat helyes fiúnak,sőt kimondottan visszataszítónak tartom magamat még annak ellenére is,hogy már többen megdicsértek,hogy milyen helyes vagyok és,hogy milyen jól nézek ki de én ezt egyáltalán nem tudom elhinni és elfogadni.


Az önértékelésemmel is nagyon komoly problémák vannak. Lehet,hogy közrejátszik benne,hogy 14 éves koromig el voltam hízva és emiatt nagyon sokat bántottak és ezek a bántalmazások a mai napig bennem vannak és nem tudom elfelejteni őket. Amikor belenézek a tükörbe egyszerűen undorodom saját magamtól és mindig csak a hibáimat keresem magamban és a jó tulajdonságaimat viszont észre sem veszem. A tükörben mindig azt látom,hogy még a mai napig is el vagyok hízva.


A szociális fóbiámnak köszönhetően egyáltalán nem merek emberek közé menni. Amikor emberek között vagyok akkor nagyon feszült vagyok és nem tudok feloldódni és csak azon jár az eszem,hogy mikor leszek már otthon,hogy egyedül legyek a saját kis világomban. Ahhoz sincsen bátorságom,hogy egyáltalán elmenjek a boltba mert már azt is,hogy ki merjek lépni a házból nagyon sokat kell mondogatnom magamban,hogy "úgysem lesz semmi bajod,ne félj semmitől". Amikor kilépek a házból rögtön összeszorul a mellkasom és nehezen kapok levegőt és mindig azt érzem,hogy valaki engem állandóan figyel.


Az utóbbi időben nagyon sokszor van hangulatingadozásom is. Az egyik percben még életvidám vagyok,életkedvem is van a másik percben pedig még élni sincsen kedvem és ilyenkor pánikszerű rohamaim is szoktak lenni és ilyenkor nagyon szokott fájni a szívem,szorít a mellkasom és nagyon nehezen napok levegőt de ilyenkor lepihenek és pár perc múlva elmúlik de akkor is nagyon aggaszt.


Az utóbbi időben éjszakánként alig szoktam aludni, egész nap fáradt vagyok, semmihez sincsen kedvem,állandóan gondterhelt vagyok és igazság szerint semmi sem tud érdekelni a sportoláson kívül mert amikor sportolok olyankor "kikapcsol" az agyam és semmi másra nem tudok gondolni csak az edzésre.


A segítségetek szeretném kérni mert nagyon tanácstalan vagyok mert hiába szeretnék egyszerűen saját magamtól nem tudok és nem is vagyok rá képes,hogy megváltozzak.


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm. 19/F.



2017. szept. 3. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Neked rendes pszichológus kell. Olyan nehéz eset vagy, hogy ezt egy pár jótanács biztos nem oldja meg.

Ettől a nagy problémahalmaztól, meg monológtól még a szűzhártyám is visszanőtt, és a méhem is felugrott az agyamig, annyira ellenezné a testem is hogy egy magadfajtával csak haverkodjak is

2017. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sikerélményekre van szükséged, ami felturbózza az önbizalmadat és segít abban, hogy új emberré tudj válni. Azt ugye te is belátod, hogy így nem leszel normális, épkézláb felnőtt ember, tehát ez a helyzet tarthatatlan. Kéne neked valami társaság(ez lehet csak 1 ember is), aki nálad bátrabb, de empatikus, tehát átérzi a problémád súlyosságát, és vele elmenni ide-oda. Pont most vagy abban az időszakban, hogy már a nőket is hajtani kéne, de ettől jelen pillanatban fényévekre vagy. De ha segítségre találsz, ezeket a fényéveket gyorsan magad mögött tudhatod majd.
2017. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Barátaid vannak? iskolában mit érzel?
2017. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tottál igazat adok az egyesnek. Nekem is ez jutott eszembe. Pszichológus segítségével rendezni kell ezt a problémát, vagy mindegy hogyan csak tegyél valamit. Már az is egy lápés hogy kiírtad ide.
2017. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :)


#1/3: Megértelek,hogy a magamfajtával még barátkozni sem szeretnél és ezzel én is tisztában vagyok azért szeretnék megváltozni.


#2/3: Egyáltalán nincsen semmiben sem sikerélményem, nem tudok örülni semminek sem. Az osztály egyik legjobb tanulója voltam sokan megdicsértek érte de engem ez egyáltalán nem töltött el örömmel sőt egy nyűg volt nekem. Vannak barátaim de velük nem nagyon tudom tartani a kapcsolatot csak ritkán tudunk találkozni mert ők messze laknak tőlem és már dolgoznak is. Tisztában vagyok vele,hogy attól,hogy legyen egy párkapcsolatom az a jelent pillanatban esélytelen és ez nagyon elkeserít és nagyon sokszor emiatt még élni sincsen kedvem mert hiába szeretnék én megváltozni egyszerűen nem megy és nemhogy előrébb jutnék hanem egyre csak mélyebbre zuhanok.


#3/3: Vannak barátaim de velük nem nagyon tudom tartani a kapcsolatot csak ritkán tudunk találkozni mert ők messze laknak tőlem és már dolgoznak is. Az iskolában egész nap nyugtalan vagyok és nem igazán tudok feloldódni. Ugyan azt érzem mint amikor tegyük fel el kell mennem a boltba és emberekkel kell találkoznom.

2017. szept. 3. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen beszélgetek Veled privátba, ha gondolod! :)
2017. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6/6: Szia! Köszönöm szépen én is szívesen beszélgetek veled :).
2017. szept. 3. 19:51
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sajnos azóta sem változott semmi sem. Egyszerűen menthetlen vagyok.

2017. okt. 7. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Írta itt Neked valaki, hogy szívesen beszèlgetne. Vele mi törtènt?
2017. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos nem igazán beszélgettem vele. Mindig azt írta,hogy közbejött neki valami és persze ezt meg is értettem de 2 üzenet után azóta nem jelentkezett. Nem kaptam már hetek óta választ az üzenetemre.

2017. okt. 11. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!