Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha nincsen önbizalmam akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincsen önbizalmam akkor párkapcsolatom sem lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


18 éves fiú vagyok és még soha sem volt párkapcsolatom bevallom őszintén még közöm sem volt egyetlen egy lányhoz sem. A 18 évem alatt maximum kétszer fordult elő, hogy beszélgettem volna velük. Valamilyen oknál fogva mindig is féltem a nőktől csak nem tudok rájönni, hogy miért. A probléma ott kezdődik, hogy egyáltalán nincsen önbizalmam, az ismerkedésben is úgy állok, hogy már előre elkönyvelem, hogy felesleges bárkivel is ismerkednem mert úgy is elzavarna meg mit is akarok én egy lánytól, kevés vagyok én hozzá, találna tőlem egy sokkal jobbat. A másik dolog perig nem csak az ismerkedésben nincsen önbizalmam hanem a továbbtanuláshoz is ilyen negatívan állok hozzá. Előre elkönyveltem, hogy nekem ez nem fog menni. A másik probléma pedig az önértékelésemmel van. Egyszerűen utálom saját magamat, nem vagyok magammal megelégedve és mindig csak a hibát keresem saját magamban, lehet amiatt van, hogy fiatalabb koromban el voltam hízva és akkor napi szinten bántottak miatta de beszélni róla senkinek sem beszéltem. Amikor meglátok egy olyan lányt aki szimpatikus nekem és én is azt veszem észre rajta,m hogy szimpatikus vagyok neki akkor egyszerűen leblokkolok és nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nem tudom elhinni, hogy engem valaha is szeretni és tisztelni fog egy nő számomra ez hihetetlen. Sokan mondták már nekem,hogy mennyire helyes vagyok nem is értik, hogy miért vagyok ennyire bamba a nőkhöz, de én ezt nem tudom elhinni.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan és milyen módszerekkel változtassak ezen a hozzáállásomon? És annyit szeretnék még kérdezni, hogy esetleg milyen jelek alapján lehet észrevenni azt, hogy szimpatikus vagyok e egy lánynak vagy sem?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.


18/F



2017. aug. 7. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az "egy rakás szerencsétlenség vagyok" hozzáállással sosem lesz barátnőd, jól látod.
2017. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggodj rengeteg fiu van ugyanebben a helyzetben. Nem mersz megnyilvanulni felsz hogy elrontod es igy is tortenik. Nezd tudom milyen erzes velem ugyanez van es 23 vagyok. Engem sokszor visdzautasitottak meg nekem 17 eves korom ota nemvolt baratnom es az evek alatti szenvedes miatt vagyok ilyen. Onbizalomhiany ez tuti nekem is ez van sajnalom is magam erte neh majdnem elbogom magam emiatt rohejes vagyok tudom. Amugy nezz idezeteket citadum on , gyurjal jarj emberek koze.. Jot fog tenni ha eljarsz helyekre ha egyedul is de tedd meg es oldodj fel..
2017. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van a nők között egy szűk réteg akik nem bírják a domináns pasikat. Olyan nőknél labdába tudsz rúgni de kb 1 az 1000-ből az ilyen lány. És ha találsz is ilyen lányt az ezerből, nem fog becsülni ha nincs önbizalmad.
2017. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
# 2/2: Az a baj, hogy egyáltalán nem merek senkivel sem ismerkedni mert mindig ott van bennem az az érzés, hogy mit akarok én "tőle" és ez nagyon elkeserítő. Egy éve folyamatosan sportolok de semmit sem változott az önbizalmam és már nem is fog. Emberek közé nem igazán járok nem vágyom az emberek közé. Mindig kellemetlenül érzem magamat mert állandóan engem néznek és ez engem nagyon idegesít. Mindig az érzem, hogy azért néznek mert furcsa vagyok.
2017. aug. 7. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az önbizalmadon változtatnod kellene, mert valóban nem lesz nőd.

Nézd én 3-4 éve ezen az oldalon rinyáltam, hisztiztem hogy miért nem lehet barátnőm, miért nem megy a csajozás stb... Aztán egy válaszoló írt nekem privát levelet és beszélgetni kezdtünk a dolgokról és egyből levette hogy nincs velem különösen baj, csak az önbizalmamon kellene javítani.

Nekem fogynom kellett kövér voltam, és valóban 90% ban a fogyásommal és a sok dicsérettel, pozitív jelzők miatt emelkedett az önbizalmam ami meglátszott a kisugárzásomon és egyből jobb szemmel néztek rám a lányok.

Persze társaságban még szorongtam, az ellen picit macerás volt tennem, de az sem volt lehetetlen, amint ezen is változtattam már sokkal könnyebben ment az ismerkedés. Régen nem mertem leszólítani egy lányt sem, pedig egyértelmű jeleket adott felém hogy szabad a pálya, rengeteg haver mondta hogy annyira fényes a zöld lámpa hogy azt egy vak is észrevenné. Amint ezen a nehézségen is átestem elég hamar betudtam csajozni, szinte fel sem fogtam de már benne voltam egy párkapcsolatban.

2017. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele 17éves koromig. Nekem az volt a gond,olyan iskolába járattak ahová nem voltam való, (ország 50 legjobb középiskolája közül az egyik 8osztályos tagozatára) Itt bukdácsoltam ez a gyomromra ment én voltam a fingós balhés gyerek. Csúfoltak lenéztek. Mindenki professzor akart lenni én meg nem tudtam mi szeretnék lenni. Elvittek pályaorientációs felmérésre pszichológushoz. Csoda ért lett egy nagyon csúnya és igénytelen de lány az életemben, jól sült el mert nem ragadtam le hanem jött az hogy hátha lesz jobb is és lett. Aztán rájöttem utolsó éven a gimi nevétől a lányos anyukák beindulnak. Mint mondtam, itt mindenki professzor akart lenni, lányos anyuka meg azt hitte, az ő lányának is olyan pasija van. Aztán sokat voltam falun nagyszülőknél, ottani gyerekek fele nem tanulásról volt híres, értettek a mezőgazdasághoz focizni jól tudtak 13 évesen Trabanttal, Ladával jártak traktoroztak...de mégis ott is az iskola nevétől én lettem az okos gyerek. Szóval keress az életedben valamit amiből előnyt tudsz kovácsolni, légy egy normális (nem gép előtt görnyedő) baráti társaság elismert tagja és jönnek a lányok is. Különben cefetül fiatal vagy ,ha 10 év múlva is itt jársz az lesz a gáz.
2017. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5/5: Szia. Csak velem az a baj, hogy egyáltalán nem hiszem el amikor megdicsérnek, sőt nem is örülök neki. Nem könnyű így élni de ahogyan ismerem saját magamat az a legnagyobb baj velem, hogy ha valami nem megy akkor nem erőltetem annak ellenére sem, hogy ha csak arra vágyom, hogy pl. odamenjek egy lányhoz hiába szeretnék akkor sem teszem mert mindig ott van a fejemben, hogy "mit akarsz te tőle". Hiába szeretnék megváltozni nem változik semmi sem és napról napra csak rosszabb. Mindig azt hiszem, hogy mindenki rajtam nevet. És annyira el vagyok keseredve, hogy inkább feladom az egész ismerkedést és nem is próbálom meg többet.
2017. aug. 7. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!