Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolja sok (itteni)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok (itteni) férfi azt, hogy ha barátnőt szerezne, egyből minden gondja- baja megoldódna, és majd a másikra tamaszkodhat és belőle fog energiát nyerni?

Figyelt kérdés
Miért nem értik meg sokat, mennyire helytelen elképzelés és hogy a nők nem önkéntes terapeuták és a parkapcsolat nem az egyoldalú tamasznyújtásról szól és erre kapcsolat nem alapozható, hogy majd valaki sajnálatból a barátnőjük lesz?
2017. jún. 26. 14:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
#9 Attól még érződhet az a kényszeresség ismerkedéskor, hogy mindezt képes lennél ignorálni egy nőért. Én ezt kerülöm. Nekem is volt olyan, aki a doktoriját végezte, mikor nekem udvarolt, versenyszerűen sportolt évekig előtte, de szinte egész nap azt várta, mikor írok már és mikor találkozunk már és teljesen rám telepedett. Nem az eredményekben mérjük az embert, hanem abban, hogy hogyan kel fel és miben leli örömét egy napja alatt. Ha én úgy vágok neki a napnak, hogy ezt is akarom, azt is, amazt is, fejlődnöm kellene, edzenem kellene, olvasni is szeretnék még, ide menni, oda menni, nekiállni ennek vagy annak, akkor én legfeljebb futólag jegyzem meg magamnak, hogy milyen jó lenne egy hozzám hasonló férfi. De attól még pörög és színes minden és jó nekem így. Nem mondom, hogy nem hiányzik néha egy csók, egy ölelés, egy társ, aki több, mint barát, de nem ebben látom az életem megoldását, ez csak egy kis extra lenne az amúgy is jóhoz.
2017. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
aqernél a pont :)
2017. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért szeretni és szeretve lenni, vagy akár a szexualitás maga képes erős pozitív érzelmi és fizikai reakciókat kiváltani az emberből, nem lehet hibáztatni azt, aki erre vágyik. Pláne, hogy emberi mivoltunkból fakadóan a társas kapcsolatok előkelő helyen állnak a prioritási listán, annál is, akinek más sikerei nincsenek. Nála talán még erősebben. Nem tudom. És ugyan tény, hogy _minden_ problémát nem old meg, de valószínű, hogy javít az ember lelkivilágán egy jó(!) kapcsolat, és nem igazán lehet elvitatni az ehhez fűződő vágyukat. Jogos, hogy így éreznek.


Nem hiszem, hogy bárki is direkt sajnálatból akarna barátnőt, mindenki azt szeretné, hogy önmagáért, őszintén szeressék, csak vannak, akik nehezen tudják elképzelni, hogy ez megtörténhet, így akár az illúziójával is elégedettek lennének. Sokszor olvasni itt olyat, hogy van, akinek huszonharminc éves korában sem volt még semmi ilyesmi, el tudom képzelni, mennyire rosszul érezhetik magukat, csoda hát, hogy kétségbeesetten vágynak a szeretetre, kapcsolatra? Megoldást nem tudok a helyzetre, hiszen senkitől sem elvárható, meg nem is lenne jó, ha tényleg csak sajnálatból lenne vele, csak azt mondom, hogy megértem őket. Még a mentális betegeket is, akik zaklatóvá válnak egy szeretetmorzsától - mármint a vágyakozás-részét :D


És persze remélem senki nem hiszi azt, hogy itt csak és kizárólag, kivétel nélkül olyanok írnak szomorúan, akik semmiben sem sikeresek, és félbolondok.

2017. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7%
végre 1 megértő ember ! (előző)
2017. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

Te figyuka Kérdező, lehet, hogy csak én vagyok nagyon hülye (sőt), de véletlenül nem az a PÁRkapcsolat célja, hogy a két ember egymásra talál, szeretik egymást, és a közös szeretet, bizalom és tisztelet viszi őket előbbre az életben? Nem erre való a kapcsolatépítés, a bizalom, a kötődés? Nem az az együttélés, házasság, kapcsolata lényege, hogy közösen, együttes erővel birkóznak meg a nehézségekkel, számíthatnak egymásra és segítik egymást anélkül hogy hasznot meg ellentételezést várnának a másiktól?


Mert ha szerinted nem, akkor nincs gond, nye problemá, szüntessük meg a házasság meg élettárs intézményét, a lányok járkáljanak sugar daddyhez, a fiúk prostihoz, és hagyjuk ezt a fölösleges színjátékot, komédiázást, ami úgyis csak rabolja a szex elől az időt. Lehet nyugodtan lepontozni, nefélj visszakapjátok kamatostul.

2017. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%
jól írod, előző !
2017. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha a házasság lényege az egymás segítése, akkor ott segítségért cserébe elvárhatja a másik a segítséget, nem?


Nincsenek önzetlen tettek.

2017. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hogy miért? Mert önzetlen szeretet csak a szülő-gyerek kapcsolatban létezik, ha egyáltalán. Minden más csak érdek. Most az, hogy ez érzelmi, pénzügyi vagy társadalmi jellegű, igazából indifferens. Az érdek érdek marad.
2017. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!