Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek ez rossz tulajdons...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez rossz tulajdonságnak számít, egy férfiban? 21/F

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Egy elég "csúnya problémával" (Ha annak lehet nevezni) nézek szembe. Gyerekkoromtól kezdve érzékeny típus vagyok. Az elmúlt időszakban (elmúlt 1 év) több lány is, akivel ismerkedtem, a következőt mondta - szinte szóról szóra mindenki ugyanúgy: Több szeretetre és törődésre van szükségem, mint sok lánynak. Vajon e miatt nem marad mellettem egy lány sem? Igen, romantikus és érzékeny vagyok... nagyon törődő és nagyon ragaszkodó. Könnyen szeretek meg valakit, és piszokul nehezen engedem el. Ez annyira rossz?!

E mellett természetesen erős is tudok lenni: a munkám nem a legkönnyebb (mentőzök - így valahol érthetőnek tartom, ha vágyok egy kicsi különleges szeretetre.. nagyon nem könnyű); dolgozok, küzdök, igyekszek egy bizonyos műveltségi szintet elérni és megtartani (viszonylag sokat olvasok és igyekszem minnél több dologhoz érteni, hozzászólni - persze nem vagyok géniusz :)) ). Értek a házimunkához (főzéstől, takarítástól elkezdve a szerelésig, könnyebb asztalos munkákig bármit elrendezek). Az utóbbi időben az önbizalmammal sincs hatalmas probléma; még vannak gondjaim e téren de az elmúlt években fejlődtem kicsit; nagyon nem volt önbizalmam soha. Külsőre egyszerű ember vagyok, vékony, sportos (ez nem látszik, de örökmozgó vagyok.. és hiába eszek napi 6x, nem látszik; nagy a fogyasztásom :) ). Annyira rossz dolog ez az érzékenység?


Remélem kapok tőletek néhány hasznos és normális választ, tanácsot. Köszönöm!

UI: Ha valaki könnyebben tudna erről beszélni velem üzenetben, nyugodtan írhat. Ha pedig itt könnyebb írni, akkor itt fogadom örömmel


21/F



2017. jún. 7. 08:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy mindent beleadok mindig az élet minden területén: munkában is (ezért egyesek munkamániásnak neveznek, sokat tudok beszélni a szakmámról mert szeretem), ismerkedés terén is, bárhol ahol részt vállalok. Épp emiatt nagyon sokszor csalódtam már, folyton pofára esek (Egy kapcsolatom volt 17 évesen 1 évig; azóta azért nincs, mert én nem akarok beleugrani egyből mindenbe hanem igyekszek kicsit odafigyelni hogy ne legyen rossz döntés). És így egyre nehezebben merek megnyílni, ugyanakkor egyre jobban vágyok szeretetre.
2017. jún. 7. 08:20
 2/13 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy az esetek 90%-ában a csodabogár lányokat fogom ki. Szinte mind depresszióval küzd (én nem), volt pszihiátria klinikára beutalva, senki nem beszél velük mert különcök, vagy ilyenek
2017. jún. 7. 08:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az lenne a probléma hogy érzékeny vagy, hanem nem találtál olyan lányt aki úgy mutatja ki a szeretetét, ahogy neked arra igényed lenne rá. Minden embernek más igényei vannak, neked olyan kell aki hasonló hozzád ebben. Nem kell kétségbe esned, ha nem vagy annyira érzékeny hogy egy kiscica láttán elsírod magad, akkor semmi gond nincs ezzel. Bár arra figyelni kell, hogy ez a "szeretetéhség" azért bizonyos határon belül legyen: ne telepedj azért a párodra és ne menjen ez át birtoklásvágyba vagy féltékenységbe. Tehát ha sikerül valamennyire "visszafognod" magad és kiegyensúlyozott lenni, akkor nem lesz gond.

25/N

2017. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Jó, először is magadat szedd rendbe, és csak utána kezdj egy másik emberrel komolyabb dolgokba.

Amíg annyira instabil vagy, hogy egy támaszték nélkül felborulsz, addig nem vagy méltó társ! És férfi sem.

Azért fogod ki az ilyen lányokat, mert ők is támasztékra vágynak. És ketten együtt úgy gondoljátok, hogy egymást támasztva, mint két részeg idióta majd eljuttok valameddig.

Pontosan az első árokig fogtok eljutni.


Olvass önismereti és pszichológiai anyagokat. Ajánlom pl Csernus: A férfi című könyvét.

2017. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: köszönöm szépen a válaszodat. Valószínűleg igazad van, hogy csak még nem találtam meg azt, aki úgy fejezze ki szeretetét hogy érezzem is azt. A macskákat szeretem.. de azért nem könnyezek meg :)) Az úgymond "birtoklási vágy" abban nyilvánul meg, hogy hajlamos vagyok sokat beszélgetni vele, sms-ek stb szinte folyamatosan... ami tudom hogy nem jó, és igyekszek visszafogni magam. Lassacskán fejlődök :) De a féltékenységgel nincsenek igazán gondjaim. Az ilyen jellegű problémákat mindig irányítom, s ha úgy érzem több kettőnél, akkor megpróbálom megbeszélni a dolgokat s nem kiegyensúlyozatlanul kezelni. Köszönöm!
2017. jún. 7. 10:55
 6/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: már vagy 6-7 éve (igen, kb 13-14 éves korom óta) olvasok önismereti, pszihológiai, tanácsadási könyveket. Nem mondom, hogy nem segít.. de azt hiszem nem itt a probléma. Instabilnak nem nevezném magam, de ezt nem fogom megmagyarázni most, milyen élet is ez amelyben részem van. De azért köszönöm a hozzászólásodat.
2017. jún. 7. 10:57
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!

Sajnos, azt kell mondjam, hogy igen, rossz tulajdonság.

A nők nem kedvelik az ilyen férfiakat. A tapló parasztokra buknak. Ha nőt akarsz, változnod kell. Légy tahó, ne vedd emberszámba a nőket; attól nedvesednek, ha nem pitizik a férfi.

2017. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapló paraszt kell, de sokaknak ijesztő és ragacsnak hat ha a másik túl korán mutat túl sok érzelmet. Nekem ehhez idő kell, egy két hetes ismertségbe nekem nem fér bele a szerelemvallás, állandó egymáson csüngés stb.

Kérdező szerintem eleinte legyél kicsit távolságtartóbb, nem tudom mit hogyan csinálsz meg nyilván neked bizonyos lépések nem tűnnek korainak, de másokat megrémíthet.

Pl volt olyan udvarlóm aki a megismerkedésünk másnapján már randira hívott, a harmadik nap is menni akart valahová, 3-4 nap múlva pedig felhívott este mert hiányzott neki a hangom. Lehet, hogy benne másodpercek alatt kialakultak érzelmek, de bennem nem és taszított a viselkedése.

2017. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
4-es okfejtése kiváló. Elvbégre mit adhat egymásnak két koldus? Csak a Csernussal kapcsolatos véleményét nem osztom. Ugyanis az úriember eddig 4x nősült, így kevéssé hiszek a kompetenciájában.
2017. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

#8:

Tanulságos hozzászólás. Ha megismerkedem egy nővel, semmiféle érzelmet nem fogok mutatni,biztos ami biztos alapon.

2017. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!