Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért akar mindenki ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar mindenki ennyire betegesen kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nem egy, nem kettő olyan kérdést olvasok elég gyakran, hogy már nem bírják egyedül, öngyilkosság, kifutok az időből, miért nem jön össze egy kapcsolat, stb.


Miért félnek ennyire az emberek egyedül lenni? Értem én, hogy az ember társas lény, de egyedül is tök jól el lehet lenni szerintem. Annyi minden van, amivel el lehet foglalni magunkat, aztán meg majd jön valaki, ha jönni akar. Miért függnek ennyire az emberek a párkapcsolatoktól? Tényleg érdekel, valaki elmagyarázná?


2017. márc. 31. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert társadalmi ill. fiatalok esetében közösségi nyomás, hogy legyen valakid. Ha nincs barátod, biztos leszbi vagy meleg vagy stb.. sajnos ilyen a világ.
2017. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kapcsolat--->szex-->fajfenntartási ösztön
2017. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mert jó ha nem üres a lakás meló után és a macskádon/kutyádon kívül egy értelmes lénnyel is el tudsz beszélgetni.. aki mondjuk közelebb áll hozzád érzelmileg mint egy barát.
2017. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Mert ezt nyomja a világ az arcodba, hogy egyedül szükségszerűen rossz, illetve párban szép az élet, mert a környezetedben/családodban az a normális hogy kapcsolatban vagy, mert elképesztő módon kapcsolatfüggő vagy. Így első körben ez a három.
2017. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éve,hogy egyedül vagyok. És már jo lenne valaki ,aki mellé odabújhatok,és mondja ,hogy szeretlek. Meg perste szexelni is jó lenne
2017. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lassan 25 éve vagyok egyedül.
2017. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.


Igaz, 18 éves koromtól 26 éves koromig kapcsolatban voltam (előtte meg szigorú szülői szemek felügyeltek) így a 8 hónapja tartó szingliségem tök új most.

Ne értsetek félre, nem szexeltem senkivel a kapcsolat vége óta, de igazából, nem is akarok.

Jól érzem magam a bőrömben, vannak új hobbijaim, sokat olvasok, kirándulok stb..


Nyilván, nem zárkózom el mereven a kapcsolatoktól, szóval, ha a boltban, postán, valahol összeakadok a "Nagy Ő"-vel, akkor lesz ami lesz, de nem mondanám, hogy betegesen kapcsolatot akarok.


Szerintem a fiatalabb korosztályra jellemző, hogy nem érzik magukat "értékesnek", ha nincs párjuk, akiknek-akikkel villoghatnak.

Sajnos, a társadalom ezt sugallja nekik.

Felszínes dolog, és butaságnak tartom, de mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja :)

2017. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen a fiatalokat foglalkoztatja ennyire ez a dolog MERT:

-Új

-Izgalmas

-Ki nem szeret/akarja kipróbálni milyen csókolózni/szexelni/stb. :D?

-Saját ösztönünkből, és valamennyire a társadalmi nyomásból/elvárásból adódóan (jah persze xd) is akarjuk

-Képzeld el, milyen lenne ha szinte az összes barátod ott szerelmeskedne melletted te meg csak nézetnéd minden nap. Nem akarnál te is valakit aki szeret, aki kedveskedik veled, aki megcsókol, akivel jól érzed magadat?


18/F

2017. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Miért akar mindenki ennyire betegesen kapcsolatot?"


1 - mert az ember nem elég önmagának (bizonyiték a magány)


2 - alapvető igény: szeretni és szeretve lenni


3 - alapvető igény: az életünk megosztása azzal akit szeretünk



aki ezeket tagadja: önámító vagy hazug

2017. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!