Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság számít még a nőknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság számít még a nőknek, hogy egy férfi okos legyen?

Figyelt kérdés

Az a meglátásom, mintha ez kezdene elsikkadni a külső tulajdonságok és az anyagiak mellett. Az is egyre inkább új értelmet nyer, hogy "szeretnék a páromra felnézni": ma már annyira nem az intelligenciája, a műveltsége, az esze miatt, hanem a centiket és az egzisztenciát tekintve működik ez.

Társkeresőkön a női profilokban sem nagyon lehet olvasni, hogy "a leendő párom okos legyen", ami megdöbbentő. Ennyire evidens lenne, hogy le sem írják, vagy átalakult a világ, és az ésszel ma már egyre kevésbé lehet hódítani?


Nyilván azért túlzás, hogy a butáknak áll a világ, de a változás tényleg szembeötlő. Ki mit gondol erről? Végnapjait éli az intelligencia általi hódítás képessége?



2017. márc. 20. 08:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem várom el a leendő páromtól, hogy Einstein legyen, de van az a szint ami nálam alapnak számít. Nem azt várom el hogy 6 diplomája legyen meg beszéljen 35 nyelven folyékonyan, nálam az a fő szempont, hogy el tudjak valakivel tartalmasan beszélgetni. Vannak emberek akiknek elég megszólalnia és rögtön taszít, az ilyen embereket igyekszem elkerülni. Egyébként az intelligencia és a műveltség két külön álló dolog. Lehet valaki okos, de műveletlen és lehet olyan is aki kicsit butább, de ellenben nagyon művelt. Az, hogy mennyire születünk okosnak az sajnos nem a mi döntésünk, a műveltség megszerzése az viszont teljes mértékig rajtunk áll.
2017. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A probléma nem az "okossággal" van, hanem azzal, hogy a közoktatás megjelenése óta minden ex-parasztgyerek azt képzeli magáról, hogy okos, mert elvégzett egy egyetemet - akár elég jól, elég jó eredménnyel, lehet elismert, etc.


Általában - általában! - ezek az emberek azok, akik beképzeltek, hiszen számukra új és csodálatos dolog, hogy végre "kitörtek". Mindeközben azt képzelik, hogy a társadalom csondálja őket, vagy ha nem, akkor csodálnia kellene, amiért ilyen hihetetlenül teljesítettek, és végre tudják, amit mindenki más a "fontos, nagy emberek közül" tud.


A legtöbb embert ez zavarja, és amint mondtam, a probléma nem az "okos emberekkel" van, hanem azokkal, akik valamire hivatkozva azt gondolják magukról, hogy mennyire okosak, mert a tudásuk megegyezik valakiével, aki igazán tekintélyes (autoritásva való hivatkozás logikai-érvelési hibája, kiváló példa).


Engem nem zavar, hogy ezek az emberek beképzeltek (lévén én is beképzeltként és arrogánsként jövök át mindnekinek, holott egyszerűen csak - más okokból kifolyólag - nehezemre esik másként fogalmazni, mint ahogy fogalmazok). Engem csak az zavar ezekkel az emberekkel, hogy AZÉRT képzelik magukat okosnak, mert adott területen a nézeteik/véleményük teljes mértékben megegyezik azzal, amit az okos professzoraik beletöltöttek a fejükbe (amely professzoroknak a fejébe előtte szintén okos professzorok töltötték a tudást, etc).


A leggyűlöletesebb dolog számomra csupán az, ha valaki azért képzeli magát okosnak, mert a véleménye megegyezik a tömeggel. Igénytelen, intellektuálisan silány, önálló gondolatra képtelen emberre enged következtetni (elsőre). Ez a fajta ember pedig iszonyatosan gyakori az ún. "modern értelmiség" körében (ellenben például a múlt nemességével, főleg a távoli múlt nemességével, lásd Evolát és munkásságát). Természetesen, aki ellentmond a hivatalos álláspontnak, az eretnek, őrült, elfogult, unintelligens, new age szalajtott bolond... főleg, ha azt állítja, hogy az anyagi világon túl van valami más értelem. "Marhaság!".


Habár, mit tudok én bármiről, 21 évesen, ráadásul nem is vagyok nő. :)

2017. márc. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én buta pasival nem tudnék összejönni,még akkor sem,ha Fabregas-kinézetű.Na meg,ha a hangja nem jön be valamiért.Tudom,nem tehet róla az ember,de valamiért ez nekem mindig egy kényes pont volt.
2017. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, fontos. Nyilván nem egy Sheldon Cooper szintet várok el, de ahogy az egyik előző mondta, engem is a baráti kapcsolataimban is idegesítenek a buták, tehát nemhogy párkapcsolatot, de még barátságot sem tudnék elképzelni azzal, aki nem értelmes.

Azt azért megemlíteném, hogy az intelligencia mellett nyilván számít a külső is, én ezt sosem tagadtam, egy kapcsolatban fontos, hogy szexuálisan is vonzódjak az illetőhöz, tehát hiába okos valaki, illetve hiába passzol a többi belső tulajdonsága, ha nem tud belőlem egy minimális szintű vonzalmat se kiváltani, akkor megette a fene az egészet.

2017. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos. Az előző párom nem volt túl okos, sem művelt. Véget is ért a többéves kapcsolatunk, de nem ezért. Aztán megtapasztaltam, hogy milyen egy okos férfival együtt lenni, azóta nálam ez alap "elvárás". Teljesen másképpen éreztem magam a két kapcsolatban, mert ugyan az elsőben felnézett rám a párom, a másodikban meg sokszor vitázunk az élet nagy dolgairól, mégis a másodikat választanám.
2017. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!