Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság számít még a nőknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság számít még a nőknek, hogy egy férfi okos legyen?

Figyelt kérdés

Az a meglátásom, mintha ez kezdene elsikkadni a külső tulajdonságok és az anyagiak mellett. Az is egyre inkább új értelmet nyer, hogy "szeretnék a páromra felnézni": ma már annyira nem az intelligenciája, a műveltsége, az esze miatt, hanem a centiket és az egzisztenciát tekintve működik ez.

Társkeresőkön a női profilokban sem nagyon lehet olvasni, hogy "a leendő párom okos legyen", ami megdöbbentő. Ennyire evidens lenne, hogy le sem írják, vagy átalakult a világ, és az ésszel ma már egyre kevésbé lehet hódítani?


Nyilván azért túlzás, hogy a butáknak áll a világ, de a változás tényleg szembeötlő. Ki mit gondol erről? Végnapjait éli az intelligencia általi hódítás képessége?



2017. márc. 20. 08:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, legyen okos, intelligens csak ez manapság már párosul a beképzeltséggel is és a kettő nagyon brutálisan visszataszító is szokott lenni. Arra célzol, h én már nem 1-2 olyannal beszéltem aki okos volt, értett sok témához, olyan iskolát végeztek, de volt, h éreztették, h lenéznek engem, mert pl egy olyan dologhoz nem tudtam hozzászólni, ami szerintük "alap" lett volna. Szóval, h tudnak gőgösködni, h "ki te ha nem én" szinten. Persze biztosan van arany középút, de ritka... :D Remélem értitek, h mire céloztam :)
2017. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem , csak kb. 20%-a nőknek akik ezt értékelik. Hülyéből mindig több van mint okosból, ezt már tudhatnád. De van még olyan lány, hidd el, csak ritka. Ha most mondok egy nagy hülyeséget, elnézést, ez az én véleményem: tudod van a kínai cucc, sokan veszik mert nagyon óccsú, mindenki hozzafér. Na olyan is a minőség. És pl. van a svájci lux óra. Na hát abból nincs is olyan sok, meg drága is és kevesen engedhetik meg maguknak.
2017. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem van rá igény, csak ahogy az első válaszoló is írta, elég sok okos embernek lesz nagyon nagy arca attól, hogy okos. Egyetemen is látom, hogyha beszélek ismerőssel, mondja, hogy á a lány csak pék, vagy fodrász. Ezt sose értettem, engem okosnak tartanak, de nem kérkedek vele sosem, majd ha beszélgetek valakivel, akkor megismer, hogy milyen vagyok, és ha okosnak tart, akkor annak tart, ha nem, akkor viszont nem :) Ettől függetlenül nem nézek le senkit emiatt, mármint nem dobom magam magaslatokba. Ha van egy lány, akivel értelmesen el tudok beszélgetni, akkor pont leszarom, hogy tudja-e azt, hogy mikor volt Eger ostroma, vagy, hogy mi a másodfokú egyenlet megoldóképlete. 23/F
2017. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokadik a rangsorban amögött, hogy hogyan tud kezelni egy kapcsolatot, hogyan képes kommunikálni, kompromisszumkészség, ilyenek.

Ha hozzá tud szólni egy-két komolyabb témához, és nem félhülye, akkor már teljesen megfelel a nők nagy részének.

2017. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek alapvető, hogy olyan társat keres, akivel szellemileg hasonló szinten áll, de ez nem is fogalmazódik meg egyáltalán az emberben. Szokták mondani, hogy a világon az ész van a legjobban elosztva, mert mindenki meg van róla győződve, hogy neki kicsivel több jutott. A buta ember sem fog buta társat keresni. Nem olvasol olyat, hogy "nem vagyok egy zseni, butácska páromra várok".


Meg miben lehetne objektíven mérni az okosságot? Diplomában? Aligha. IQban? Nevetséges. Csak a beszélgetés, ismerkedés során dől el, elég okosak vagyunk e egymásnak.

2017. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia önmagában semmit nem ér, és a "régi szép időkben" sem ért semmit. Lehetsz rendkívül intelligens, ha a szociális készségeid a béka végtagja alatt vannak, semmit nem érsz vele.

Ha sikerül kommunikálnod az intelligenciádat humor és stílus által, akkor már nagy előny. A jó fizetés is lehet egy ilyen dolog, amiben kiütközhet. Magyarul amíg az intelligencia a fejedben marad, és nincs eredménye, addig nem sokat érsz vele — sem itt, sem az élet más területén. Egyrészt.

Másrészt meg az intelligencia nem áll egy kategóriában a külsővel. Hiába nagyon szimpatikus valaki, ha nem vonzódsz hozzá. Vagy te járnál egy csúnya lánnyal, csak mert rendkívül értelmes?

2017. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem fontos lenne. Sajnos nem sikerult okos ferfivel jarnom. Nekem muszaki diplomam van es talpraesett is vagyok. Megis csak a tanulatlan ferfiak kornyekeztdk meg tobbnyire. Ha meg mar beszeloviszonyban vagyunk,akkor mal eszreveszik.

Kerdezovel egyutterzek.

N

2017. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Neeeeem, ha jól néz ki és gazdag, akkor lehet ostoba. Na ez volt az irónia rész. :D


Én még barátnak/havernak sem fogadnék el magam mellett olyat, aki egy növény szintjén van. Szeretem ha valakinek van véleménye és hozzá tud szólni a dolgokhoz. Inkább igyekszem nálam okosabbb emberekkel körülvenni magam, nem visszafelé szeretnék fejlődni.


28N

2017. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem fontos. Szeretem, ha egy férfi veszélyesen okos, de ugyanolyan fontos a "klasszikus" műveltség, az őszinteség, a hűség. Ha ezen felül még tényleg FÉRFI és nem taszít külsőre, akkor nyert ügye van. Más kérdés, hogy ezektől a mostani szépfiúktól falra mászom. És hiába van meg minden a pasiban, ha undorodom tőle. Ha meg külsőre jó is, de semmi esze.. Szóval bajban vagyok.
2017. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Számít, de sokadik tényező. A legfontosabb még mindig ugyan úgy a sikeres, kemény, vezérhím eljátszásának képessége, aztán a vagyon, kinézet, és végül az intelligencia.
2017. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!