Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az online társkeresés valahol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az online társkeresés valahol szégyen?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ilyenkor végleg bevallja magának és a világnak is az ember, hogy a való életben nem megy. Nem elég vonzó, nem elég érdekes, nem elég szerencsés, stb. Tehát valamiben mindenképp kevesebb, mint a többi ember. És az sem mentség, hogy elfoglalt, nincs ideje eljárni emberek közé, stb., csak kifogások, ugyanis különös módon más elfoglalt embereknek mégis összejön a dolog internet nélkül is. Talán az egyetlen elfogadható érv, ami felmentést ad, ha valaki olyan kis településen él, hogy lehetetlen másik egyedülállót találni.
2016. okt. 15. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek egy része munkahelyen, iskolában, baráti társaságban találja meg a társát. De lehet, hogy nem vagy mázlista és járhatsz olyan suliba és olyan munkahelyed is lehet, ahol nagyon kevés az ellenkező neműek aránya. Akkor marad a baráti társaság, de ezzel máris harmadára esett az esélyed a többiekhez képest. Ez szégyen lenne? kétlem. Egyébként meg a világ változik és a neten való ismerkedés és a társkeresőzés már olyan dolog, mint az online vásárlás. Szégyen online vásárolni? Nem hiszem. Csak még sokan begyepesedettek és gondolják szégyennek, de majd egyszer ők is rájönnek, hogy a 21-edik században, már ez se olyan gáz dolog.
2016. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Számodra elfogadható érv, hogy kis településen él, más számára más is elfogadható érv. Ismerek olyan elfoglalt embert, aki fiatal pályakezdő, építi a karrierjét, hogy később ne legyen anyagi gondja. Ha hazaér, eszik és beesik az ágyba. Nekem sem nagyon lenne most időm társkeresésre, mert számomra nehéz szakon tanulok.

Nem mondanám szégyennek. Sok esetben inkább a társadalom szempontjából szégyen. Nem egy embert ismerek, akik amúgy érdekes személyiségek, de a személy ismerkedés első és felületes rostáján nem csúsznak át. Aztán, amikor megismerik őket, rájönnek, hogy igazából tök jó társak. Én is megkaptam már párszor, hogy milyen jól ellehet velem beszélgetni, de elsőre ez nem látszott. Wtf, az ilyen emberekkel mégis mit akarjak?

De őszintén szólva, nem keresnék társat neten. Egyszerűen a legtöbb ilyen oldalról csak gagyi infót kaptam és a felhasználók többsége hazudik rajtuk.

2016. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nem szégyen. Én 5 éve a neten iamertem meg a párom. Előtte volt, akivel a hobbin kapcsán ismerkedtem meg, volt akivel suliban, és volt akivel szórakozóhelyen.

Az interneten keresztül egy csomó olyan emberrel ismerkedhetsz meg, akivel a való életben nem találkoznál. És az online ismerkedés mellett ugyanúgy lehet folytatni az élőben való ismerkedést, csak így kiszélesíted a kört. Nagyon sok olyan párt ismerek, akik neten ismerték meg egymást, több házasság és baba is született már. Mért szégyen több eszközt megragadni a boldogság keresésében?

2016. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Én inkább értelmetlennek tartom, kínosnak nem annyira.


Mert szerintem ha élőben nincs szerencséje az embernek akkor az éteren sem lesz több, főleg ha nem néz ki olyan jól.

2016. okt. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szégyen, minden ember alapvetően más, pl. akik intorvertáltabbak, maguknak valóbbak, azoknak sokkal egyszerűbb a netes ismerkedés. Vagy csak újabb távlatokat nyit az ismerkedésben. Na meg jobban lehet hasonló embereket is megismerni. És attól még nem lesz szerintem senki kevesebb, hogy nem egy szociális típus, hanem inkább a saját kis otthonos, nyugis körülményei között ismerkedik szívesebben.


Viszont az érme mások oldala, amit szégyennek mondanék: A netes társkeresők kb húspiacként üzemelnek, mindenki csak kép alapján dönt, így lehetőség sincs, hogy a másik személyiségét megismerjük, és hogy élőben is kialakuljon valami, és teljesen fel van borulva az egyensúly, míg egy nő több 100 levelet is kap akár, addig egy férfi örül ha választ kap egyáltalán valamire. Így gyakorlatilag szinte el van lehetetlenülve az egész, legalábbis a férfiak részéről.

2016. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem érzem kevesebbnek magam, hogy társkeresőn ismerkedtem. Olyan társat találtam, amilyet a való életben sokkal kevesebb esélyem lett volna. Introvertált vagyok, ha társaságba járok, az max 4-6 fős, mert több embert nem szeretek magam körül. Buliba nem megyek, nem az én világom, és buliba járó pasi amúgy sem kéne. Munkahelyemen két csaj van rajtam kívül, az egyetemen sem olyan sok a pasi, meg egyébként sem akarok olyan helyen ismerkedni, ahova esélyesen évekig fogok járni. Baromira utálok így is összefutni az exemmel vagy éppen a volt randipartneremmel, akivel nem végződött túl jól.

Akkor mégis hol máshol? Az utcán? Tömegközlekedésen? Az mennyivel jobb mint a társkereső, ahol szintén nem tudnak semmit rólam az emberek, max. külsőre megtetszem? És igazából rohadt kínos az egész, mert ott aztán nincs idő beszélgetni, hanem adjam meg a számom, amit egy idegennek nem adok meg, ahogy facebookot meg imelt sem. Mert egyébként én meg egy jó külső miatt nem megyek oda senkihez, ahhoz hogy kezdeményezzek, tudnom kell pár infót az illetőről. Mert egy helyes pofi semmit nem jelent.

Köszönöm, nagyon jól megvagyok az online ismerkedéssel, és azt gondol mindenki, amit akar. Nekem eddig bevált, a párom olyan ember, amilyennel soha azelőtt nem találkoztam, de mindig vágytam. Esélyünk sem lett volna még csak egymás mellett elmenni sem, nemhogy beszélni.

Jó lenne, ha az emberek nem skatulyáznának be másokat csak azért, mert azok valamit máshogy csinálnak, mint ahogy ők normálisnak gondolnak.

2016. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Igen...Meglehetősen az...
2016. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!