Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ennyire furák az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire furák az emberek? Ilyenkor mit várnak?

Figyelt kérdés

Barátokkal kapcsolatban is tapasztaltam már ezt, de elsősorban internetes ismerkedésnél. Igen, tudom, hogy nem ott kellene élnem az életemet, de amikor megyek valahová, akkor sosem vagyok egyedül, és ha barátokkal vagyok körülvéve, akár már csak eggyel is, akkor nyilván nem fog senki odajönni zavarni.

Na szóval az a gondom, hogy sokan azt csinálják, hogy elkezdünk beszélgetni, ez megy egy kis ideig, aztán ha van egy olyan rész, amire válaszolok egy smiley-t, akkor nem írnak többet utána... De mondom, lányoknál is van ilyen.


Ezek az emberek ilyenkor mire várnak? Most komolyan nekem kéne örökké szórakoztatnom másokat, meg kihallgatást tartani a kérdésekkel? Nekem ez annyira furcsa, mert néhány emberrel meg olyan gördülékenyen lehet beszélgetni.


20/L


2016. ápr. 14. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Velem lehet gördülékenyen beszélgetni ha a másik fél is ilyen.

21/F

2016. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát egy smiley-ra nehéz mit válaszolni, különösen akkor tud zavaró lenni, ha egy elég hosszú szövegre jön ilyen válasz, szóval nem mindegy, hogy mire írsz te smiley-t, és milyen arányban dobod fel te a témákat.

Mert ha odadobnak neked egy mondatot, amire nem igazán lehet mit válaszolni, és a másik fél nem is túl kezdeményező, akkor teljesen érthető, hogy ez zavar.

Nálam nincs probléma a kommunikációval, egészen addig, amíg megvan valakivel a közös hang, ez viszont meglehetősen ritka az esetemben, többnyire jól kijövök mindenkivel, de barátságot el sem tudnék képzelni, mert nagyon más a világszemléletünk, ami egy bizonyos pontig belefér, de de 90%-ban túlzottan ellenszenves valakinek a stílusa. Nehéz 1-2 rövid beszélgetés alapján interneten eldönteni ezt, de általában csak annyi az elvárás nálam, hogy értelmes legyen az illető, akivel beszélek, nagyon sokan nem ütik meg ezt a mércét, ezért ilyen esetben elég gyorsan abbamaradnak a beszélgetések.

18/L

2016. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha te csak egy smileyt írsz,akkor utána mit vársz? Én sem szoktam válaszolni egy mosolygó pofa után,ha a másik nem kérdez semmit.Akivel valóban van témánk,azzal rendes mondatokat írunk egymásnak.
2016. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor írok smiley-t, ha olyat írnak, amire nem tudok mit mondani.
2016. ápr. 14. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Ők meg a szmájlira nem tudnak mit mondani. Patthelyzet. De miért a másik a hibás? Próbálkozol utána valamivel?
2016. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam olyat, hogy ha rendszeresen van hasonló, akkor egy idő után inkább nem is írok. Nem azért, mert azt várom hogy szórakoztassanak, hanem, mert úgy érzem, hogy nem vagyok elég szórakoztató és inkább nem erőltetem. Másrészt ezzel tesztelem, hogy valóban érdeklődik-e irántam az illető.


Ez általában az ismeretség elején működik így. Régi barátoktól nem veszem zokon, mert tudom hogy nem a fent említett esetet jelenti (legalábbis remélem :D).

Sokszor volt már, hogy emiatt akadt meg a kapcsolat valakivel és ilyenkor szerintem joggal gondolom azt, hogy nem voltam elég érdekes az illető számára.

2016. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy székelynél még ennyi reakció se lenne, az meg csak bólogat.
2016. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem mindegy, mire küld valaki csak egy smiley-t. Ha benne vagyunk egy beszélgetésben, akkor az ember normális válaszokra vár, pont mint egy igazi beszélgetésnél. Tehát véleményekre, ötletekre. Egy árva smiley hatalmas érdektelenséget, unalmat vagy diszkrét egyet nem értést is sugallhat adott esetben. Akkor tud gördülékenyen menni egy kommunikáció, ha mindkét fél aktív résztvevő. Tényleg sokszor nehezebb a chat mint élőben, de ilyenkor csak meg kell próbálni elképzelni, hogy mi lenne, ha ez egy személyes beszélgetés lenne. Vajon meg merném csinálni, hogy nem reagálok semmit, csak elmosolyodok annál a résznél? Ráadásul ezt mondjuk 10.jére is el merném játszani? Nyilván vannak helyzetek, amikor ez elég, de egy beszélgetésnél ez a ritkább eset. Egy smiley-t önmagában szerintem csak ritkán érdemes tenni.
2016. ápr. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te vagy a fura. Hogy elvárásaid vannak. Én is szoktam csak szmájlikkal válaszolni. Máskor meg én ontom a szavakat és a másik fél ír csak szmájlit. Ennyi.
2016. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!