Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy lehet ilyen krízisből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ilyen krízisből kikeveredni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy pár éve már, hogy vége a párkapcsolatomnak, amit a mai napig képtelen voltam feldolgozni. 1-2 éve elkezdtem társ keresőzni de nem tudtam fenntartani az érdeklődést ha véletlenül valaki visszaírt és beszélgetésbe kezdtünk. Mostanában beszélgetek lánnyal, aki ilyen "havercsaj" lett mondjuk és olyannal is akivel randiztam is. Mindkettő bonyolult és reménytelen mert más céljaik vannak a jövőre nézve.


A lényeg, hogy nagyon gyakran kerülök olyan igazán mély depressziós állapotba a bizonyos törés óta. Nagyon otthonülős lettem holott sose voltam. Reálisan nézek a jövőbe és semmi pozitívot nem látok. Vegetálásnak néz ki az egész. Nagyon szeretnék egy társat mert tudom milyen mikor látok valami értelmet ebben a nagy forgatagban. De most csak a sötét jövőt látom, ahol a régi kapcsolat miatt megtörve mint egy szerencsétlen vegetálok.



2016. febr. 13. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyfelől mindig foglald el magad valami érdekessel (könyv, film, zene - lehetőleg vidámak; sport, séta, bármi, ami érdekel). Plusz járj jó társaságba, barátokhoz beszélgetni, kimozdulni együtt.

Másfelől pedig olvasgass "szakirodalmat", de legalábbis a témába vágó cikkeket, fórumokat - ezekből nagyon sokat lehet tanulni.

Ha néhány hónap alatt mindezek ellenére sincs változás, akkor fordulj szakemberhez.

2016. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő szavakat, pont ma kaptam ismerőstől is hasonló gondolatokat. Megpróbálok hallgatni rátok és valamit ezekből igyekszem meg is valósítani.
2016. febr. 14. 00:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Nagyon fontos még, hogy ne rágódj állandóan a múlton, el kell felejteni. Ha eddig nem ment a feldolgozás, akkor beválhat a "kemény módszer": mindenféle kommunikáció megszüntetése, törlés mindenhonnan, ajándékok és fotók "leselejtezése" stb. És a fejedből is verd ki, ne ábrándozz a múlton vagy az újrakezdésen, mindig tudatosítsd magadban, hogy MÁR NINCS, VÉGE, megszűnt számodra létezni.


Az örömöt okozó tevékenységek nagyon jók, még ha az elején nem is érzed különösebben a hatást, de hosszabb távon biztosan. Pl. elkezdhetsz nézni egy vidám sorozatot, minden nap két-három részt, és/vagy kabarét, stand up-ot. Emellett egy normális társaság, az ott kiépülő kapcsolatok szintén segítenek.


Az "önálló munkához" néhány anyag:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Keresgélhetsz itt is:

[link]

Érdemes megnézni pár videót ettől a dokitól:

https://www.youtube.com/user/Stresszdoki

Itt kapsz tőle ajándékba egy kis segítséget:

[link]


Tényleg törekedj a megvalósításra is, sok szerencsét. :)

2016. febr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!