Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sok nő miért jön azzal a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért jön azzal a dumával, hogy a férfiak kerülik a felelősséget, nem akarnak felnőni és nem keresik a nők társaságát?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen tapasztalom azt, hogy a nők azért panaszkodnak, mert a férfiak nem keresik őket, ezt pedig ők annak tudják be, hogy a férfiak gyerekesek és félnek a felelősségtől. Arra nem gondolnak esetleg, hogy sok férfi okkal nem akar párkapcsolatot?

Gondoljunk csak bele: melyik felet éri több kritika, ha nem teljesíti a másik fél kívánságait? Melyik fél van rendre beállítva, mint a szemét, erőszakos, nemtörődöm ember? Ha valaki ezek miatt kerüli a nők társaságát, akkor miért van gyerekesnek bélyegezve, pláne úgy, hogy közben olyan munkát végez sokszor, amit egy gyerekes ember az életben nem csinálna meg? Öröm ezt a szöveget olyan emberektől hallani, akiknek szinte semmit sem kell tenniük az életben, közben pedig elfoglalt és dolgozó emberekre ragasztják rá azt, hogy úgy menekül a felelősségek elől, mint a kopasz a forró víz elől. A minap épp a főnökömre, egy eléggé fontos és kimerítő munkát végző embert nevezett pár nő "ijesztően kisfiús viselkedésűnek" amiatt, mert nem akar hosszú távú kapcsolatot, többek között ez az eléggé nevetséges eset az, ami miatt a ti válaszaitokra lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy miért van ez?



2015. dec. 14. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A munkában való felelősségvállalás és a magánéletbeli két különböző dolog. Lehet egy felsővezető èrett gondolkodású, hiteles ember érzelmi magánèleti téren pedig egy menekűlő kisfiú.
2015. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Felsővezetőként, pénzzel kitömve én se akarnék hosszútávú kapcsolatot.
2015. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Attól, hogy valaki jó munkaerő még lehet rossz ember.

Amúgy honnan veszed azt a baromságot, hogy a nőknek semmit se kell tenni az életbe? Őszintén, te hány kitartott nőt ismersz? Csak mert én 1 db-ot. A teljes ismeretségi körből. A többi ugyanúgy húzza az igát mint bármely pasi.

Az én beosztottaim közt is van kiváló munkaerő aki viszont olyan anyuci pici fia, hogy bottal se piszkálnám meg. Gyerekes ismerősöm is van aki saját vállalkozást vezet. Cégvezető 15 alkalmazottal évi x milliós adózott jövedelemmel és hisztirohamot kap ha nem dicsérem meg az ingét...

A felelősségvállalás a magánéletben más mint munkában. Nem is értem, hogy hasonlíthatod össze? Munkakörben az ember személytelen nem egy szerette érzései múlnak rajta.

Sok pasi van aki elvárja a tisztelet de ő maga sose mutatta senki iránt. A döntés elől elmenekül, se házasság se gyerek ő még élni akar és a többi baromság. Sok ilyen van. De nem ezek alapján lesz valaki jó vagy rossz munkaerő. Párom középvezető egy multinál a főnöke konkrétan olyan hosztis pitsa, hogy a havi pár millás jövedelem ellenére nincs nő aki elviseli. A pasas abbol űz sportot, hogy találomra cserebeléli az embereket. Ez az ember vállal felelőséget kb 60 emberért az osztályán de mint emberre a macskám nem bíznám rá. Az megint más, hogy szakmailag nulla, de megintcsak tudjuk hogy működik az élet.

2015. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

tudtommal Magyarországon a gyesen/gyeden nem lévő nők ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak. Nem ismerek egy kitartott nőt sem, viszont ismerek olyan férfit, aki a szüleinek hála, soha nem dolgozott.

Sajnos nem állunk úgy, hogy egy keresővel megéljen egy család, a nők is keményen dolgoznak.

2015. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A felelősségvállalás ugyan az minden esetben: döntést hozni a következmények ismeretében. Világosíts fel, miben is más a felelősségvállalás egy kapcsolatban és a munkahelyen? Ugyan az a mechanikája. Vagy te, aki előtt lehetőségek állnak, te pedig ezen lehetőségek mérlegelése után választasz egyet és aszerint fogsz cselekedni a jövőben. Legjobb tudomásom szerint a nagy valószínűséggel bekövetkező, számára nem épp kedvező dolgok tudatában igen mondani egy kapcsolatra annyira felelősségteljes döntés, mint 6 golyóval orosz rulettezni.

A cégek működéséről meg annyit, hogy mindegyik egyetlen szabályra épül, nevezetesen minél kevesebb pénz/energia/idő befektetésével, minél több nyereséget termelni, ha a vezető úgy látja, hogy X ember kirúgásával növelhető a profit, akkor meg fogja tenni, de ezt nem dühből teszi, hanem bizniszből, erre mondta azt Michael Corleone, hogy "semmi személyes, ez csak üzlet". Ha ezzel kárt okoz magának, akkor nem döntött felelősségteljesen, de általában az ilyen emberek el se jutnak a vezetői pozíciókig.

A kitartott nők meg nem tudom hogy jönnek ide, de a kedvedért összeszámoltam az általam ismerteket. Negyven-egynéhányat személyesen ismerek és még kb. kétszer ennyiről közvetve tudom, hogy az, pedig nem nagy városban élek, ezek mind egészséges, munkaképes emberek. Férfiból ugyanakkor ötöt, de közülük ketten mozgássérültek, az egyikük pedig siket. Persze, persze, ez nem reprezentatív és nem lehet ráhúzni arányait tekintve a valóságra, az én hibám. Várj...

2015. dec. 14. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet attól valakinek gyerekes a viselkedése, hogy komoly a munkájában...

Nekem elég nagy önbizalmam van, ha kreatív feladatmegoldásokra kerül a sor, de vajmi kevés ha párkeresés a feladat... magánélet és munka különbözik...önbizalomban, érettségben, képességekben.

2015. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen a te hibád. Ha ellennségnek tekinted a nőket egészségedre. A mintád szerintem hazugság, de ezt persze nem tudom igazolni.

Mint már mondtam a más a munkahelyi és más a kapcsolati felelősség. Ha ugyanis valaki fontos neked ne adj isten szereted kicsit jobban átgondolod és az érzelmi vonzat is más. Nem a haszonelvűség dominál, nem a cég működése és a saját poziciód meg dolgozók többségének érdeke az amit nézel hanem a közös jövőtök. Emiatt személyesen sokkal inkább érintett vagy naná, hogy másképp állsz hozzá. Vagy te ugyanazok az elvek alapján hozol meg magánéleti döntést mint egy munkahelyit. Persze, hogy a döntés mechanizmusa ugyanaz de az érintettség és a befolyásoló elvek mások. Ha ezt nem érted valami nem stimmel érzelmi téren.

2015. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se kéne keverni a szezont a fazonnal.


"A cégek működéséről meg annyit, hogy mindegyik egyetlen szabályra épül, nevezetesen minél kevesebb pénz/energia/idő befektetésével, minél több nyereséget termelni, ha a vezető úgy látja, hogy X ember kirúgásával növelhető a profit, akkor meg fogja tenni, de ezt nem dühből teszi, hanem bizniszből, erre mondta azt Michael Corleone, hogy "semmi személyes, ez csak üzlet"."


Ha ezek alapján döntenének az emberek a magánéletükről, akkor konkrétan kihalna az emberiség, senki se vállalna gyereket, mert nagyon hosszútávú befektetés, és ki tudja, hogyan térül meg. És még ha öregedő társadalomban is élünk, mégse azt látod, hogy nem vállalnak százezrével gyerekeket, mert ki tudja, hogy megtérül-e az a 18-x évnyi beleölt energia, és majd eltart a gyerek öregkoromban, hanem általában nem jön össze akármilyen okból vagy csak simán nem annyira szeretik a gyerekeket a pár adott tagjai.

Én jó szakembernek tartom magam, de tudom, hogy tudok gyerekesen viselkedni, még ha professzionális környezetben el is tudom adni magam. Amúgy nem értem, hogy minek ezen lovagolni? Mert tök olyan szaga van ennek a kérdésnek, hogy jaj de megsértettek, na most aztán megmutatom az igazam...


"Gondoljunk csak bele: melyik felet éri több kritika, ha nem teljesíti a másik fél kívánságait?"

[link]


Én erre meg azt mondom, hogy ide aztán TÉNYLEG nem kell keverni a női-férfi szerepeket, mert hidd el, hogy mindkét féllel szemben van ugyanannyi hülye elvárás, mellé ha már üzleti élet, akkor ott messze rosszabb eséllyel indulnak a nők... De a felelősségvállalás nemtől független, vagy a gyerekes viselkedés és megnyilvánulások. Nyeld le. Vagy ne, nekem mindegy. Csak a saját életed nehezíted ha ilyeneken lovagolsz.

2015. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!