Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért ment sokkal könnyebben az ismerkedés, mint mostanában?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, idén végeztem felnőtt képzésen, már 1 éve dolgozom a szakmámban. A személyiségemhez és a mentalitásomhoz megfelelő hivatásom van, ezért az életem is kiegyensúlyozott. Napi rendszereséggel sportolok, normálisan, egszéségesen, kiszámoltan étkezem, ezért az egész életem szabályszerűvé, könnyen kezelhetővé vált.

A problémám az lenne, hogy 16-17 évesen akárkit szerettem volna megkaptam, ment az akkor még " csajozás " néven futott tevékenységem. Nem vettem komolyan semmit, csak csináltam. Van egy velem egy idős ismerősöm ebben a városban (kis város, így mindenki ismeri a vele egykorúak zömét) aki jobbnál jobb NŐKET (itt jegyezném meg, hogy a 17-18 évesekkel össze tudnék jönni, de nekem egy olyan nőre lenne szükségem, aki már komolyan gondolkodik, és nem az a legnagyobb baja , hogy meghúzták a haját az iskolában)

A mostani kiszemelt lánynál is észrevettem, hogy néha túl sok vagyok, de nem tudok ezen változtatni, túl kedves vagyok vagy nem tudom, de nem akarom megjátszani magam, hogy én vagyok a nagy alfahím, a férfiak férfia, a legtöbb tesztoszteronszintért felelős egyén... szóval nem , nem vagyok ilyen..


Mi lehet a baj? Sok féle lánnyal próbálkoztam, egyszerűen vagy nem vesznek számításba, vagy ha elkezdünk beszélgetni, egy idő után mindenki eltávolodik.


Azt hozzátenném, hogy ha egy nő 2 szép szót szól, ami arra irányul, hogy akar tőlem valamit akkor a közös gyerekünket már iskolába járatom.


Mi a titok??


2015. jún. 21. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
szia ezt én is tapasztalom valóban régen könnyebb volt a csajozás! szerintem túl nagyok lettez az igényei a nőknek! nem lássák be hoy lehetetlen teljesíteni az igényeiket! a világ megváltozott de rossz irányba! de azért ne add fel sok sikert!
2015. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ;)
2015. jún. 21. 11:31
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
27 vagyok. Én is könnyebben ismerkedtem 16-17 évesen. Azóta annyira nem könnyű... hogy miért? Mert a lányok is felnőttek és ezzel együtt az elvárások is. 16-17 évesen még nem elvárás, hogy ne otthon lakj és legyen jó munkád. 10 évvel később viszont már ne álmodozz barátnőről, ha otthon laksz és minimálbérért gürcölsz. Az autó pedig úgy néz ki, hogy szintén alap követelmény.
2015. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal nyitottabbak és tisztelettudóbbak, Barátságosabbak voltak régebben az emberek, ugyanakkor nagy részben megbízhatóbbak.

15 évvel ezelőtt, ha május 1., akkor szégyen volt otthon maradni, kivonult mindenki egy kis szalonnasütésre és strandra a közelbe. Ugyanakkor nagyobb bandázások voltak, főleg a srácok körében, de a csajoknál is és megbízhatóak voltak azok a barátok, nem a pletyka és a rosszindulat volt köztük, hanem mindig a megbízhatóság, egymásra Számítás szinte éjjel-nappal. A bandák és baráti csoportok olyan jelentéktelennek tűnő programokra is kimentek sokszor, mint: mozizás azután valahova beülés, házi mozizás egymásnál, együtt "tanulás", amiből sokszor nem tanulás lett :P, hanem tini titkok megbeszélése, ugyanakkor szabadba, sőt parkokba való kiülés, dumálás, szotyizás, max. 1 sörözés, csajmunstra és így ismerkedés :P

Arról nem is beszélve, hogy a 20. században bármikor átmehetett bárki bárkihez, főleg haverok, Bejelentkezés és telefonálás nélkül, mert nem volt illendő elutasítani a kopogó vendéget és min. az előszobába vagy a konyhába engedték be beszélgetni, esetleg a nappaliba, ha úgy volt.

Mindezeket a régi magyar filmekben láthatjuk a legjobban és legtermészetesebben, pl. ifjúsági filmekben, vagy az egyik legjobb fiatal filmben, az "Egy pikoló világos"-ban Ruttkai Évával és Schubert Évával. Van még egy nagyon kedves film, a "Házasságból elégséges" Törőcsik Marival, Bodrogi Gyulával, ahol szintén láthatsz bőven ilyen jeleneteket, illetve egy pár jelenet az "Állami áruház"-ban is mutatkozik, kirándulásokkal, piknikekkel :) A régi magyar filmek rendkívül értékesek.

Sokkal természetesebb volt a társaságba és természetbe járás, azaz a nem elvonultság és főleg egymás Segítése mint manapság ...

Arról nem is beszélve, hogy régen bármelyik ismerősödet áthívtad segíteni vagy megjavítani valamit Ingyen, akkor szinte azonnal ugrott is, feltétel nélkül.

2015. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3-as: részben igazad van az olyan csajok esetében, akik bomba kinézetűek, már-már r..bancosak, dehát mindig is ezek voltak a topon, a lista élén azoknál a srácoknál, akik csak a külsőt nézték, illetve a szexhiányt, huszonévesen főleg.

Ezek a külső adottságok soha nem voltak ám érvényesek, sok srác meglepődött azon, hogy szerény külsőm ellenére milyen stílusom van, stb. - nem szeretnék dicsekedni.

Nekem mindig is az őszinte és tiszta, feltétel nélkül szeretet, toleráns, elfogadó, megértő viselkedés volt a fontos, párszor a vonzalom is, illetve soha nem szándékoztam a páromhoz költözni érdekből pár hónap után, mindennek megvan a maga ideje, kialakulásának folyamata.

2015. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Gőgö$_Gúnár ***** válasza:
Mert régen még tudták a lányok ,hogy mi van a lábuk között..
2015. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
ma 11:45 tökéletesen igazad van! akkor még nem mosta ki a média az emberek agyát mi volt régen 1 randi? elmentünk sétálni vagy fagyizni! ma meg mi van? de égő luzer a srác még 1 étterembe se tud el vinni! túl magasak lettek az igények és nem csak a ribizliknél higyétek el az átlagos nő is csoda pasira vágyik
2015. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Gőgö$_Gúnár ***** válasza:
8%

#7

Ahogy mondod. A k!bąszott média beléjükbeszélte ezt az emancipunci világnézetet, azóta nem tudnak normálisan látni. Még a rendezett házasság is jobb mint ami most megy tiszta káosz lett a világ... de persze el akarják hitetni velünk ,hogy milyen jó...

2015. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Huha nem győzöm olvasni :) királyak vagytok :) köszi mindenkinek !! Jo látni hogy nem vagyok egyedül :(
2015. jún. 21. 12:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Az itt leírtak nagy részével egyetértek, különösen a 4-essel. Csak egy példa a közelmúltból: elmentünk randizni első alkalommal, és mivel én egy tisztességes, udvarias embernek tartom magam, virággal meg csokival vártam a lányt. Erre ő lehurrogott, hogy miért akarom rögtön istennőként kezelni, meg, hogy egy kicsit visszavehetnék. Pár éve, évtizede a lányok el voltak olvadva attól, hogyha valami ilyesmi meglepetésben részesültek. Ma már ez is kínos. Lehet, hogy egy csomag óvszert kellett volna meglebegtetnem...
2015. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!