Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az hogy ki milyen vallású az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az hogy ki milyen vallású az mennyire számít társkeresésnél?

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Agnosztikus ateista vagyok. Eléggé számít, mert nem túl esélyes, hogy egy bigot vallásos embert eltűrjek magam mellett.
2015. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Emberfüggő. De ha valakinek az életében ez nagyon fontos dolog, akkor elég sok probléma lehet belőle később.
2015. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem akarja rám erőltetni a hitét/nemhitét, akkor nem zavar. Mondjuk zsidó lánnyal nem jönnék össze, de nem a vallása, hanem a tipikus zsidó tulajdonságok miatt.
2015. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás abban az esetben fontos csak a felek között, ha mindketten nagyon hisznek/nem hisznek, és igenis fontosnak tartják a vallásukat.


Nekem ez sosem volt probléma, én a magam részéről elméletben katolikus vagyok, a gyakorlatban meg nemtörődöm. Sosem éreztem igazán a magaménak a dolgot, hát nem foglalkozom vele. Innentől kezdve olyanokkal, akik hozzám hasonlóan magasról tesznek más vallására, nagyon jól kijövök- szerencsére ma már elég sok ilyen van. De nagyon mélyen vallásossal, aki minden vasárnap templomba jár, a hite szerint él, csak akkor tudnék jól meglenni, ha nem erőlteti rám- kolis szobatársnőim nagyon jó barátnőim, ők minden vasárnap szépen templomba mennek, böjtölnek, amikor böjtölni kell, evés előtt mindig imádkoznak, alvás előtt/után is, satöbbi. De nem erőltetik rám, már ismerettségünk elején mondták, hogy csak azért, mert ők csinálják, nekem egyáltalán nem kell. Ők így nevelkedtek, nekik ez így jó, de ha nekem nem jön őszintén, inkább ne is csináljam. Nagyon jó barátnők vagyunk, soha gondot nem okoz. Ha a párom is ilyen lelkületű lenne, még el tudnám viselni. De ha nyafog, hogy de menjek vele templomba vasárnap hajnalban, vagy nem hajlandó házasságig szexelni, na, azért itt már gondjaink lennének.

2015. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha a két fél nézetei gyökeresen eltérnek egymástól, és/vagy van ellenérzés valamelyikben a másik vallása iránt, akkor nem igazán tudom elképzelni, hogy hosszútávon működőképes lesz a kapcsolat. Egyszóval valamilyen szinten számít, de nem feltétlen kell ugyanabban hinniük a feleknek, pl. egy agnosztikus ateistát simán el tudok képzelni olyan istenhívővel, aki nem veszi túl szigorúan a keresztény elveket.
2015. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Poliateista vagyok, szóval számomra számít, hogy ne legyen politeista



Egyébként ez ugyanolyan, mint az összes filozófia. Van akinek fontos, hogy vallásos legyen, van akinek fontos, hogy mileyen politikai irányt követ, stb, mások meg magasról tesznek rá.

Szeretném hinni, hogy a XXI. században a vallás már nem áll két ember közé, de az is igaz, hogy ateistaként nehezen tudom elképzelni magam egy nagyon hitű vallásos nővel, annak ellenére, hogy meglehetősen toleráns vagyok, nem gondolom, hogy másra kellene erőltetnem az én "hitem".

2015. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én vallásos vagyok (nem keresztény), de nem zavarna az sem, ha a párom ateista lenne. Mindenkinek saját döntése, hogy miben hisz és miben nem.
2015. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Számít. Ateista vagyok, nem tudnék egy vallásost komolyan venni. Akárhányszor ránéznék, az jutna eszembe, hogy "ez hisz a beszélő kígyókban".
2015. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Kit érdekel a vallás, ha mindannyian egyenlőek vagyunk? Isten olyan, mint egy hegy. Nekünk ennek a csúcsa a célunk. A vallások pedig egyfajta vállalások, bizonyos utaknak. Ahány vallás vagy vállalás, annyi az út a hegy csúcsára. Mindegyuk úton megismerjük Istent. És ahogy az útunk jobban megismerjük, úgy kerülünk közelebb csúcshoz, ahonnan jobban látjuk a helyzetünket Istennel együtt. Vagyis minden vallás útja ehhez a csúcshoz vezet. Vagyis, ha mindenki jobban elmerül a saját hitének gyakorlásában, tanulmányozásában, akkor feljebb kerülne a csúcshoz és közelebb kerülne Istenhez, mint úgy, hogy bántja a másikat a vallása miatt. Inkább támogassuk is egymást felfelé és ne csak az útjaink közti különbséget nézzük, hanem lehetőleg együtt törekedjünk felfelé Istenhez. Vagyis így minden ember egyenlő. Az, hogy kinek mi a vallása, az egy önmagára vállalt út az életében. Ha máshonnan jöttünk és más úton haladunk, akkor minek bántsuk mi egymást, ha már közös a célunk?
2015. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Számít, hogy ne számítana. Egy kapcsolat azért nem pont ugyanaz, mint egy szobatársi haverság, akkor működik jól, ha alapvetően ugyanolyan értékrenddel rendelkeznek a felek, és hasonlóan gondolkoznak.

A zsidóságot meg végképp ne keverjük ide, van zsidó nép, meg zsidó vallás, a sok ellenérzés az előbbire, nem az utóbbira vonatkozik. Nyilván nem lesz horgas orra senkinek attól, hogy hisz valamiben, ugye.

2015. máj. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!