Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha egy magyar (keresztény vallású nőnek megtetszik egy pakisztáni (muszlim vallású) férfi és elkezdenének randizni-találkozni hogyan fér meg egymás mellett a két különböző vallás?
Valószínűleg sehogy.
Nem mondom, láttam én már példát sikeres, évtizedek óta működő arab-magyar házasságra, de ez inkább a ritka kivétel. Igazából ha tiszteletben tudják tartani egymást, a szokásaikkal, kultúrájukkal együtt, akkor működhet. Az egyik probléma az, hogy aki mélyen vallásos, az nehezen lesz toleráns azzal, aki más értékrendet képvisel, mint az ő vallása. Illetve arrafelé gyakorlatilag ismeretlen dolog az, hogy a nőket emberszámba vegyék. Még ha próbálna is nyitottabb lenni, ha olyan helyzet adódik, ahol nézeteltérés van köztetek, elég valószínűtlen, hogy egyenrangú vitapartnerként tekintsen majd rád.
Mondjuk én eleve már felejtősnek tartom azt, ahol az egyik fél kvázi kényszeríti a másikat a vallása felvételére. Ezen a ponton már borult is a kölcsönösség és az egyenrangúság. (És ne legyenek illúzióink: ez az "egyiküknek fel kell venni a másik vallását" úgy értendő, hogy a nem-muszlim nőnek kell a muszlim hitet felvennie...) Ráadásul ott vallási előírás, hogy a nő gyakorlatilag a férfi tulajdona.
Létezhet boldog együttélés különböző kultúrák között, de mint írtam, akkor, ha tiszteletben tartjátok egymás hitvilágát, a szokások közül meg semmi olyat nem erőltettek, ami a másik számára kellemetlen, vagy sértő lenne.
Inkabb a halal kategoria.
Ne kezdj ilyenekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!