Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért csúfolják a vörös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csúfolják a vörös hajúakat az iskolában?

Figyelt kérdés

Akárki akármit mond, nem könnyű így felnőni. 😞


Persze sokakat csúfolnak és lehet is sok mindenért, de ez olyan dolog amiről az ember abszolút nem tehet.


A felnőttek kiskoromban mindig dicsérgettek "de szép hajad van", és jól is esett, na ahogy iskolába kerültem megváltozott, voltam vörhenyes, hülye répa, vörös ördög, ''miért ilyen a hajad'', ''biztos fested'', stb. ''Jajj de fehér vagy menjél szolizni''.


Mikor mondtam természetes, csaj osztálytársak komoly fejjel megjegyezték, szerintük be kéne festetnem barnára vagy feketére és a fiúk belém lennének esve.


Engem a fiúk nem érdekeltek, a fekete roncsol (szőkítés mellett egyik legjobban) és rám dobna 10 évet.


Más felnőtteknek mikor mondtam, mondták ''jajj ne hallgass rájuk irigyek'' (én nem mondanám).


Volt aki festette haját szőkére vagy melíroztatta, az nem volt baj, arra buktak is.


Azt kellett hallgatnom a szőkék angyaliak (francokat,nem ettől függ, lehetnek szemetek), cukikák, a vörösek boszorkányok és a középkorban elégették őket.


Én könyörögtem anno anyukámnak festessük be a hajam, azt mondta szó se lehet róla, ritka meg szép is, szőke akartam lenni (úgy vettem észre ők népszerűbbek), mondta bárkinek lehet szőke haja, de természetes vörös nem.


A fodrász csaj se volt hajlandó, hogy ő nem festi be olyan ritka és egyedi, különleges szín.


És olvasom is sok helyen és látom, szőke haj a legnépszerűbb, azokat szólítják le legtöbben, azokra előbb felfigyelnek, azoknak segítenek, azokkal figyelmesek, utána jön barna, mert az megbízható, intelligens.


Utolsó helyen vörös.


Olyat is olvastam azért nem szeretik vöröseket, mert sokuk nagyon fehér és szeplős.


Egy eredeti vagy festett szőke lánynál (aki nem az a szolis hidrogénszőke) nem zavar senkit ha nagyon fehér vagy szeplős (ilyet is láttam).


És ne mondja senki, a szőke azért népszerű mert ritka.


Nagyon sokan festik szőkére a hajukat, pont ezért hogy a pasik felfigyeljenek rájuk, rengeteg a festett szőke, és sikerük van.


Ha tucatszőke, ha szolis műszőke, ha átlagos, ha csúnya.


Csak azért mert valami ritka még nem lesz népszerű.


A vörös a legritkább mégse népszerű, nem sokan festik olyanra hajukat.


Egy kevésbe szép nőt már szépnek látnak, azt mondják róla hercegnős meg királylányos szőke hajjal, a vörös meg vad, megközelíthetetlen....


Elég diszkriminatív.


Szóval, mi a baj a vörös hajjal magában? Miért mondja majdnem mindenki ''ne festesd be szép így'' közben a pasiknak mégse ez jön be nagy részük szőkét akar (akár festettet)?

És miért csúfolják őket és nézik ki őket? Ha olyan szép és egyedi mások szerint?



ma 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a cigányokkal ellentétben nem ütnek vissza. A lányokat kiskorban csúfolják, utána meg kúrálgatnák. "Minél rozsdásabb a tető, annál nedvesebb a pince."
ma 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ronda és kész.
ma 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
így szingliként, ha becsukott szemmel kellene ábrázolnom egy számomra tetszetős random női arcot, akkor ahhoz barna szem, és barna haj társul. Nem tudom miért, ez tetszik, és kész, nincs rá magyarázat. Viszont a lényeg: ez nem több, mint egyetlen egy plusz pont, az ezres skálán. A két legnagyobb szerelmem közül történetesen egyik sem volt barna. Ennyit erről.
ma 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!