Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Zárkózott, "fura" férfiként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zárkózott, "fura" férfiként nem igazán tudok nyitni a nők felé(?)

Figyelt kérdés

A furaságom abban nyilvánul meg leginkább, hogy nem tudok igazán a társasági életben boldogulni, ha valaki odajön hozzám, hogy "na, mi a helyzet, mesélj valamit", akkor lefagyok és nem igazán tudom mit mondjak ilyenkor. Meg állandóan van bennem egy szégyenérzet amikor emberek között vagyok, akár az utcán is mikor megyek nem nézek mások szemébe, próbálok láthatatlan lenni. De közben pont emiatt nem tudom kifejezni a szimpáriámat olyan nőknek, akik esetleg tetszenek. Tegnap is mentem haza metróval és felszállt egy nagyon helyes, szép nő. Nem minden nap érzek ilyet, hogy ennyire megfogna valaki, itt ebben a helyzetben úgy éreztem, hogy legszívesebben odamennék hozzá és rámosolyognék és megpróbálnék vele beszédbe elegyedni. Viszont csak annyit tettem, hogy néha odapillantottam és mintha ő is nézett volna... Aztán egy helyen szálltunk le, de ő másik oldalon ment fel a lépcsőn. (Néha hátrapillantottam, hogy hátha esetleg meglátom, még egyszer meg is álltam, de sajnos nem láttam többet.)

Járok pszichológushoz ezzel a problémámmal, de nyilván mikor valós helyzetekbe kerülök, akkor legtöbbször még a rossz sémalák szerint működök. Tudom, hogy a kisugárzás talán a legfontosabb, éppen ezért fáj, hogy ilyen vagyok és, hogy nem tudok jó benyomást tenni az emberekre, főleg a nőkre.

31F



jún. 5. 07:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, telefonról írtam és néga félrement a betű!
jún. 5. 07:45
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi a kérdés?


Nagyon üdvös, hogy jársz szakemberhez, remélem, hogy sikerült jó segítőt választanod, és minél hamarabb elindul a pozitív változás.


Szurkolok, és minden jót kívánok neked!


(Kérdést azonban továbbra sem látok)

jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiás vagy? Mert a leírás alapján ez annak tűnik.
jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kedves 1-es válaszoló! Valóban, elég összeszedetlenül írtam, amúgy csak tanácsot szerettem volna kérni, hogy mit tehetnék másként, vagy hogy ilyen esetekben, ha látszik rajtam a zavarodottság, úgy érdemes-e odamennem idegenként kezdeményezni, vagy amíg nem leszek jobban, addig inkább hanyagoljam a közeledést másokhoz?

Igen, sanszos, hogy szociális fóbiám van...

jún. 5. 09:16
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Próbáld meg azt, hogy ne legyél fóbiás amikor ismerkedést.
jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.


Ja, mert ez csak úgy random ellehet dönteni.

jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Próbálj minél többet beszélni emberekkel semleges helyzetekben. Ne akarj megfelelni, ne akarj bizonyítani, mert ezért fagysz le. Mások sem jobbak, mint te, ne szégyeld magad.
jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Nem pszichológushoz kellene járnod, hanem emberek közé. Itt csak a gyakorlás segít.
jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy emberek között állandóan feszélyezve érzem magamat, így csak lejáratom magam, ha közösségbe megyek. Esetleg ha van valami konkrét program, cselekvési lehetőség, akkor úgy oké, de csak úgy odamenni egy közösségbe és lazulni, az nekem nem fekszik, sajnos.
jún. 6. 17:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Másnak se. Max könnyebben eljátssza a lazát. Az ismerkedések jó része úgy alakul, hogy fél liter alkohollal alapoznak. Aztán amikor elmeséled, hogy jöttetek össze az ital valahogyan háttérbe szorul. Ettünk, beszélgettünk, a piát egyik sem hozza fel.
jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!