Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tartják kevesebb értékű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják kevesebb értékű személynek a nők azokat akik nem jártak egyetemre?

Figyelt kérdés
Vannak akiknek nem úgy alakult az életük hogy sokáig tudjanak tanulni. De nem kevésbé értelmes emberek mint mások. Ennek ellenére elterjedt az a szöveg hogy aki nem diplomás az egyenest fogyatékos. És társkeresést is megnehezíti az ha szakmunkás vagy szimpla érettségivel rendelkezik csak a férfi. Több a diplomás nő. Szinte 10 ből 9 már az. A ferfiak meg nem. Főleg a most 30-50 közötti ferfiak nem azok.
máj. 20. 10:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
64%
Engem a diploma hiánya nem zavar egyáltalán, pedig nekem 2ő is van. (Pénzügyi+tanári) Több nyelven beszélek, es most pl. villanyszerelővel randizok, saját vállalkozása van, és NINCS diplomája. 🤷‍♀️ Viszont, látom rajta, hogy határozott, talpraesett, megvan a magához valo esze.
máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
22%

19.


Nekem pl. nincs diplomám, de egy kellemes irodában dolgozom egy magáncégnél, ahol a 8 órából kb. 4-5 ellógható, a fizetés a régiós szintnek megfelelő, sőt valamennyivel még magasabb is annál, a munkám pedig az a tipikus "mások számára nem ellenőrizhető", ráadásul a kutya nem fogja sose elolvasni egyiket se, amit el kellett készítenem, de törvényileg kötelező megcsinálni. Autóval 15 percre van innen.


Kell ennél több? Csinálhattam volna anno egy random "filozófia" diplomát (azért ezt, mert ez az egyetlen dolog, ami érdekes, esetleg még a történelem), szerintem pont ugyanitt lennék, akkor is. És jó is ez így. A pénz jön, dolgozni néha kell csak keményen, a maradék időt elnetezem meg eljátszom valami régi játékkal. Sokáig bántam, hogy nincs diplomám, de már leszarom. Ha annyira akarom, hogy legyen, akkor majd szerzek egy hamisítványt valami ellenőrizhetetlen szakról.

máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
61%

Miért lenézés az, hogy egy diplomán nem jön össze valakivel, aki nem értelmiségi munkát végez?


Kb ugyanaz, mint a gyerek kérdés. Eszembe nem jutna lenézni egy férfit, aki egyedül (és normálusan) neveli a gyerekét. Sőt! De ettől még problémás lenne az együttműködés, így a kapcsolat kizárt.

máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, két diplomával a hátam mögött nem vagyok elájulva attól, hogy valaki képes volt elvégezni egy felsőoktatási intézményt. Nem mondom, hogy nem vagyok hajlandó eltekinteni tőle, mert attól még az illető lehet intelligens, humoros, stb. Önmagában a diploma nem tesz senkit alkalmasabbá az együttélésre meg párkapcsolatra, mert emberileg ugyanúgy lehet problémás, de azért mindenképpen egy pozitívum.

Anyagiak szempontjából nincs jelentősége, mert az nem a diplomán múlik.


F

máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
20%

13# Nemtom milyen elit gyárban dolgoztál, de azt maximum beleírják a hirdetésbe, amúgy senkit nem érdekel. Nem gyárban, de én is dolgoztam aljább helyeken, soha sehol nem kérték el az érettségit, akkor sem, ha kitétel volt. De mondok jobbat, még egy multinál sem kérnek el semmit egy entry level pozícióra (persze gondolom helyfüggő), tesóm simán bemondta, hogy x neves egyetemre jár (valójában már kibukott, volt talán 1-2 befejezett éve), az érettségit se kellett bemutatnia, valami payroll administrator pozira vették fel. Nyelvtudást kértek, mert angolul ment a munka.

Igen, vannak olyan munkahelyek, ahol szigorúbban veszik a papírmunkát, de van bőven egy rakás, ahol elég meggyőznöd a HR-t, hogy értelmes ember vagy. Engem legutóbb a HR-es, a cégvezető meg a közvetlen vezetőm interjúztatott és egy darab papírt nem kellett megint csak bemutatnom. Pedig funfact, hogy le sem érettségiztem🤡 Mégis mindig megkeresem az aktuális hirdetések között azokat, ahova max érettségi kell és a legjobban fizetnek, és valamelyikre felvesznek. Fel se kelek bizonyos összeg alatt, se olyan helyre nem megyek, ahol csicskásnak néznek, ahol kötelező túlóra van, napi 8 óránál többet kell dolgozni, és még sorolhatnám.

Pedig aztán nem gondolom, hogy egy krva különleges ember lennék, szimplán szűrök az álláshirdetések között, nem jelentkezem hiányos infókkal feladott hirdetésekre és ahol megjelenek végül interjún, oda úgy megyek, hogy nekem ez a munka kell.

máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
74%

Miért lenézés, ha valakivel nem jönnék össze? Én pl külföldivel nem jönnék össze, de eszemben sincs lenézni.

Amúgy - diplomásként, jelenleg PhD-hallgatóként írom - a diploma nem egyenlő az intelligenciával, ahogy a tisztességgel, becsülettel, normális emberi viselkedéssel sem.

máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem azokat a földhözragadt, csak kézzelfogható, konkrét dolgokkal valamit kezdeni képes embereket, akik a tisztán elméleti gondolkodásról azt sem tudják, eszik-e vagy isszák.
máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Valaki itt írta, hogy lenézzük a nem diplomás nőket. Ki állított ilyet? Szó sincs erről. Az, hogy én egy hozzám hasonlóan diplomás nővel tudnék elképzelni kapcsolatot, csupán egy preferencia, semmi több. Ugyanolyan, mint hogy mondjuk te az x magasságot preferálod vagy y típusú kinézetet, stb. Egyéni döntés, nem kell ettől senkit lenézni, én legalábbis nem teszem.


F

máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as válaszoló tökéletesen demonstrálja, miért nem jönnének össze sokan diploma nélküli emberrel.
máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
A 20-as válaszoló vagyok! Szerinted miért nem? Mi volt a zavaró abban amit írtam? 😎 Megjegyzem ma Magyarországon sok embernek az érettségi sincs meg, és megsúgom sajnos még mindig sok a teljesen analfabéták aránya is! Sok az Sni-s btm-es diák, az utóbbi kb 10 évben... + a fizikai munka is igen fontos, hisz ez is nélkülözhetetlen egy jól működő társadalomban! 🙏 34/N
máj. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!