Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi alakítja ki a vonzalmat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alakítja ki a vonzalmat mert sokszor nem értem miért nem vonzódik hozzám egy nő amikor hihetetlen jól tudunk órákon át beszélni és folyamatosan nevet a poénjaimon?

Figyelt kérdés
2023. nov. 16. 10:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

10#:


Mi az, hogy ne keverjük? Keverik az emberek, szerelem első látásra dobálóznak, lelkitárs és hasonló dolgokkal.


Nem tudjuk mit éreznek, nem tudjuk mi miatt működik igazából a szerelem, a kapcsolat, miért ért véget.


Senki sem tudja miért alakul ki vonzalom/szerelem. Úgyhogy nyugodtan lehet keverni a kettőt sőt fellángolással is.

2023. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, sokan teszik is, és abból lesznek a kiábrándulások.


Azért, mert valamit lehet, nem biztos, hogy kell.


Szerelem első látásra... az nem szerelem.

2023. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
De te kinek mondhatod meg, hogy mit érezzen amikor ő se tudja irányítani az érzéseit? Te azt hiszed hogyha az "Igazi" kerül utadba ő nem fog okot adni vagy te neki hogy csalódj? A párkapcsolat tele van hullámvölgyekkel. Csak annyi, hogy nem ábrándulsz ki teljesen a másikból ha "Igazi" van melletted hanem harcoltok egymásért. Viszont a sérülés, a fájdalom kell, hogy tanulj belőle, hogy vastagabb legyen a bőröd, hogy értékelni tud a jót. Honnan tudod hogy mi a jó ha nem tudod mi a rossz? Sehonnan. Épp ezért kell csalódni. Az élet a legjobb iskola.
2023. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok ugyan szakértő, de szerintem teljesen random, hogy mitől alakul ki a vonzalom. Ez sokszor nem is külső függvénye, a kémia elsősorban nem a külsőtől függ. Beszélgettem erről pasikkal akik a barátaim és az a tapasztalat (meg úgy amúgy is), hogy a férfiaknál általában szélesebb az a skála ahol tetszenek nekik a nők (arányaiban több nőt tartanak vonzónak, mint ahány pasit a nők), de mégis vannak azok a csajok (mindenkinek más) akik többek, mint szimplán "jó csaj". Ahol a vonzalom nagyon erős és van benne valami plusz.


Nőként én arról tudok nyilatkozni, hogy egy jó külső nem egyenlő a jó kémiával.


Volt olyan pasi aki eleinte nem tetszett. Nem csúnya, csak nem volt az esetem. És még sokáig. Viszont elsőre marhára jól eldumáltunk, rögtön "klikkeltünk" (vagy hogy van ez magyarul). Aztán egyszer elmentünk egy társasággal iszogatni, beszélt valamiről az adott pasi és egyszercsak nekem bekattant, hogy hű de szexi. Semmi nem változott rajta. De hirtelen megvillant előttem, hogy ő vonzó.


És a vonzó szerintem több annál, hogy valaki hogy néz ki. Maga a karakter is lehet vonzó és onnantól kezdve külsőleg is annak láttam. És amúgy tényleg jó pasi. Szóval nem arról volt szó, hogy taszított eleinte.


Férfiak persze vizuálisabbak, de szerintem sokak találkoztak már olyan csajjal aki jól nézett ki, talán fel is állt (volna) rá, de igazából nem mozgatott meg bennü semmit.


A vonzalom szerintem több annál, hogy valaki jól néz ki szerintünk. Hogy mitől alakul ki, passz.


De általánosságban a magabiztosságot vonzónak találjuk. Az intelligenciát, a humort és a sebezhetőséget is. Nem az áldozatszerepet, hanem a sebezhetőséget. Azt is ha valakivel jól érezzük magunkat. Ha valakinek a társaságában lenni jó, attól, hogy MI hogyan érezzük magunkat tőle, ha az jó, az megnöveli a vonzalmat. Ha mi magabiztosabbnak érezzük magunkat a másiktól. Ha kvázi bizonyos emberi (pszichés) szükségleteket pótol/kielégít.

2023. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"hihetetlen jól tudunk órákon át beszélni és folyamatosan nevet a poénjaimon?"


Haverjaimmal is hihetetlen jókat tudunk beszélni, és órákig röhögünk a baromságokon, ettől még nem találjuk egymást szexuálisan vonzónak...

Ahhoz jól kell kinézni, és nem csak nevetgélni kell tudni a csajjal, hanem flörtölni, feszültséget teremteni.

De ha alapból nem gondol külsőre vonzónak téged, akkor maximum barátság lehet a dologból vagy egy jó beszélgetés.

2023. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!