Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Praktikusnak dolog lenne ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Praktikusnak dolog lenne ha a társra/ismerkedésre vágyó nők hordanának valamilyen kitűzőt?

Figyelt kérdés
Az itteni kérdésekből kiindulva gondolom, hogy egyszerűen szörnyű lett az ismerkedés problémája. A szegény férfiak dolgát ez nagyban könnyítené ismerkedés terén és a szegény nőkét is akik nem vágynak közeledésre és így nyilván nem okoznának a férfiaknak sem kudarcélményt ami miatt ők depressziósak és incelek lesznek.
2023. jan. 3. 20:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9: "Tehát, az, hogy fizet azért, hogy valaki úgy tegyen, mintha élvezné vele a szexet, nem azt mutatja, hogy ő mérő én másképp áll a szexhez, mint én, aki kizárólag kapcsolatban szexel igaz? Ez nem a jelen problémája."


Amennyiben 25 éves szűz lány vagy magas libidóval és csakis azért vagy szűz, mert ez az elved, hogy kizárólag kapcsolatban szexelsz és csak olyanok jelentkeztek volna meg randiztak veled, akik meg akartak dugni és ha nem hagytad magad többet nem is kerestek, akkor azt mondom, teljesen elfogadható, valóban nem egy körben mozogtok.


Viszont ha te amikor szerettél volna szexelni lett volna rá lehetőséged (még sok is, amiket visszautasítottál) és emiatt a túlkínálat miatt egyre szigorúbb feltételeket szabtál, akkor azért gyakorolhatnál némi empátiát.


Nem kívánok neked rosszat, csak egy karmikus büntetést. Például kapj egy olyan pasit, aki nem hazudik mikor azt állítja, hogy sosem fizetett a szexért, de azt sosem kérdezed meg tőle, hogy neki fizettek-e érte, élősködött-e már valamelyik exén, akár többén.


Vagy csak light-osabb verzió. Nem volt rá szüksége, mert a bájgúnáros hazug stílusa, jómódú családi háttere és külsejének a kombinációja hozzásegítette ahhoz, hogy gerinctelen módon szerelmet hazudva mindig valakit az ágyába tudjon csábítani, aki nem volt tisztában azzal, hogy csak ingyen ürítőzsáknak tartja őt. És te is csak akkor döbbensz rá, amikor már ingyen ürítőzsákja lettél és hirtelen megváltozik a viselkedése, mert már keresné az utódodat, te már uncsi vagy neki.


Tényleg nem rosszindulatból kívánok ilyesmit, csak, hogy tanulj az esetből. Hogy nem minden eset egyforma és nem minden ilyen lányt igénybe vevő férfi vehető egy kalap alá. Van, aki éppen korrekt akar lenni. Sosem tudott hazudni a nőknek és nem is akart, emiatt senki nem akarta a szüzességét elvenni, amit nem is akart letagadni, ezért idővel egyre kínosabbá vált.


Ahogy az is lehet, hogy évekig volt egyedül és nem volt kiterjedt baráti köre, amiből akadtak volna akár alkalmi csajok vagy szexkapcsolatok.


Esetleg havonta elég lesz neki egy szex és neked kell rámászni, annyira nem érdekli és ezért nem járt egyszer sem prostinál.


Sok lehetőség van, de tudom, neked csak addig terjed a zéró toleranciás nem létető empátiád, hogy "egyéni szoc probléma, verte volna ki"

2023. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Mert nem akarok egy életen át titkolózni, vagy hazudozni. Ahogy arra se vágyom, hogy x év után bukjon ki, hogy végig vakon voltam. Szeretek bízni abban, akit partneremül választottam, így nem kutakodok"


Számoltad mennyi egymásnak ellentmondó állítás van ezekben a mondataidban?


Ha nem kutakodsz, hogyan tudnál bízni benne és hogyan lenne garancia arra, hogy x év után nem bukik ki a dolog? Lehet, hogy erkölcsileg aggályos nyomozni más háta mögött, de ha neked tényleg zéró toleranciád van valamivel kapcsolatban, akkor elgondolkoztál azon, hogy erkölcsileg mennyivel aggályosabb lenne egy leendő gyerek életét is tönkre tenni azzal, hogy utána tudod meg, amikor már nem olyan egyszerű a szakítás?


Vagy ha nem akarsz gyereket, összeköltözni vagy szorosabbra fűzni a dolgokat csak igen. Akkor mennyivel lesz jobb az utána következő párodnak (mert te már csak ilyen őszinte vagy, gondolom önmagad részéről is, nem csak a másiktól várod el) elmesélni, hogy az exed, akivel éveket voltál együtt, kb. mindenről ő jut eszedbe és fog még sok-sok hónapig, amíg felül nem íródnak az emlékek, de teljesen sosem múlik el egy hazug disznó volt, mert ebben és ebben hazudott és ez csak évek múlva derült ki, mert még le is tagadta mikor rákérdeztél? Ezeket mind végiggondolod?


"Ugyanakkor, ha nyílt hazugságon fogom egy fontos témában, akkor bizony menni fog."


Emlékszel miből indult ki a beszélgetés? Pont a prostizást lehet a legkönnyebben letagadni úgy, hogy sosem derül ki. Még egy külföldi alkalmi kaland is nagyobb eséllyel köszönhet vissza amikor éppen nem számítasz rá és hirtelen nem tudsz improvizálni, mert mondjuk hidegzuhanyként ér a balatoni lángosozónál sorban állás közben. Volt szerencsém végignézni egyszer (nem a Balatonon, de a sztori szempontjából tökmindegy), hogy a csajra ráköszönt egy ilyen ránézésre is fuckboy forma, hogy "How R U, long time no see." a csaj meg teljesen lesápadt, de közben próbált mosolyogni és természetesen viselkedni, a vele lévő srác meg csak figyelte a szituációt és kétszer próbálta megkérdezni, hogy "How do you know each other?" meg egyszer konkrétan "You dated with her?" de a csaj ilyenkor mindig gyorsan bedobott valami terelőszöveget, majd ezt követően a "Fizesd ki a lángost és takarodj." mondattal távozott a srác, a lány pedig könnyes szemekkel kiabált utána, hogy "Ne csináld ezt, nem tudok hazamenni, nincs hol aludnom." majd mikor látta, hogy a sörpadnál ülő srácoknak erre igencsak felcsillan a szeme elnézést kért, hogy nincs nála pénzt és elvörösödve a srác után szaladt, akinek a lökdösődése és a szélsebes léptei (meg eleve az akkori legújabb iPhone a kezében) nem úgy tűntek, mint akik békülős szexszel zárják az estét.


"Azt soha nem értettem, amit te képviselsz, aki szerint van olyan, hogy rossz indok. Ha nekem nem fér bele a krva, az anál, a crossdresserség, vagy akármi más, akkor nem. Ennyi. Ettől az adott ember nem lett minősítve, nem lett megsértve. Ennek ellenére, te és sokan mások látványosan magukra veszik ezt."


Na akkor kezdjük elölről... Amennyiben ezt kiírod a társkereső profilodban vagy még jóval az első randi előtt üzenetben teszed fel ezeket a kérdéseket, nem sumákolva (pl. "véletlenül" mindig az után időzítődnek ezek a kérdések, miután feltérképezted a másik fél anyagi helyzetét és inkább arra hivatkozol. Tudom, hogy az őszinte aranyásó kapja rendesen az ívet, de ennyit szerintem a safe space-en belül igazán be lehet vállalni. Fogja fel ő is munkának az aranyásást, lesznek, akik anyáznak majd rá. De azt gerinctelen húzásnak tartom, mikor szándékosan fals indokkal utasítotok vissza embereket csak azért, mert a valós indok rátok nézve lenne ciki. Pl. nem is maga a visszautasított ember érdekel titeket, hanem hogy mit gondolna erről a baráti körötök, szüleitek, insta követőitek, stb. bárki, akinek számít a véleménye. Helyette inkább megmaradtok a kreált szerepetekben, ti nem vagytok olyan lányok, akik ilyesmiért utasítjátok vissza és csak akkor buktok le, amikor valaki megfigyeli (igen, a creepy guy, mert nincs élete és nincs jobb dolga), hogy aztán valahogy bizonyos esetekben mégis kimarad ez a szűrő és csak random alkalmazzátok és még a mintára is rájön.


Bár biztos itt is bennem van a hiba, de ha nekem egy bármi apróság is fontos, akkor azt MINDENKIVEL szemben meg fogom kérdezni/el fogom várni. Ha a topmodell barátnőmmel rendeltük a kaját, akkor a ducitól se várom el, hogy főzzön. Vagy ha az exemnél alapfeltétel volt valami, akkor a következőnek se fogom elnézni a hiányát. Akkor sem, ha kangörcsöm van. Ezt jelenti a gerinc és a jellem.


Vagy ha mégis, akkor azt is megmondom, akkor is, ha nem leszek népszerű. Például gyerekes anyukánál nyilván nem mindegy, hogy van egy 4 éves gyereke meg képben van a problémás ex vagy tragikusan megözvegyült és már 12 éves a gyereke.


"Ehhez viszont az kéne, hogy mindenki őszintén és nyíltan kommunikáljon. Ne azt mondja a kapcsolat reményében, hogy majd akar egyszer gyereket, ha pontosan tudja, hogy a majd itt is, mint sok más helyen a soha szinonímája. Stb."


Ezzel nagyon egyet tudok érteni! Csak ez fordítva is így kéne, hogy legyen. Téged nem ismerlek, de nem egy nőnél tapasztaltam, hogy amikor jobb pasiról van szó, akkor csillogó szemekkel tipegnek utána és alig tudnak róla valamit, mikor már smárolnak, de mikor lefekszenek vele is még rengeteg információ hiányzik, csak a körítés miatt meg a holdudvarhatás miatt ez nem tűnik fel nekik, csak egy kívülállónak.


Aki meg átlagos férfi, neki jöttök ezzel a "haladjunk lassan" meg "nekem ez még túl korai" szöveggel.

2023. jan. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Számoltad mennyi egymásnak ellentmondó állítás van ezekben a mondataidban?



Ha nem kutakodsz, hogyan tudnál bízni benne és hogyan lenne garancia arra, hogy x év után nem bukik ki a dolog?"

Nem mondott ellen egyik sem egymasnak. Én nem kutakodok és nem viselem el a kutakodást. Se a féltékenykedést, se a direkt faggatást. És garancia semmire nincs.

Arra van garancia, hogy egy olyan pasi, aki addig nem ment prostizni, akinek nem elsődleges a szex, hűséges volt a kapcsolataiban is, hirtelen nem kergül meg? Nincs.

Én megszavazom a kezdeti bizalmat és figyelem, hogy amit mond, amit tesz, illetve, ahogy mondja az harmóniában van-e. Ha igen, valószínűleg igazat mond. Ha meg profi hazudozó, idővel az is kibukik. Gyereket amúgy is csak pár év együttélés és házasság után vállalnék. Ami addig nem derül ki, az nem lényeges.

Ha valaki azért jár krvázni mert állandóan viszket a farka, de nem jut rá ingyen pna, az úgyis hamar kiderül a kapcsolatban. Ahogy az is, ha minden héten mást kefélt, mert ugyanúgy szex központú lesz, mint az első példa hímje. Ha meg nem a farka körül forog az élete, akkor azt is látni fogom rövid idő alatt. Utóbbinál lehet belőle egy igazán hosszú kapcsolat esetemben.

"erkölcsileg mennyivel aggályosabb lenne egy leendő gyerek életét is tönkre tenni azzal, hogy utána tudod meg, amikor már nem olyan egyszerű a szakítás?" ha akkora bizalmat szavaztam, hogy házasság és gyerek lett, kevés kapcsolat előtti dolog tudna megrengetni. Ha mégis tett valami olyat, hazudott valami olyasmiben, ami ilyen, pl. van egy eltitkolt gyereke, akkor igen, kilépek. Ennek ugyanakkor minimális az esélye.

Az előszűrés ahhoz kell, hogy ne pocsékoljuk az időt. Nekem nem kéne olyan férfi pl. aki szolgáltatásként, vagy a nő alap kötelessége jeligével kezeli a szexet, vagy azon belül bármit. Olyan se kéne, aki nem fogja fel, hogy attól, hogy neki épp áll, nekem nem biztos, hogy van kedvem. Ahogy olyan se, akinek minden nap viszket. Én ember vagyok, nem szextárgy. Tehát, akinek lényegesen magasabb a libidója eleve alkalmatlan partner a számomra. Ahogy az is, aki megveszi a szexet, mert az neki "KELL!!!!!" Ahogy az se, aki minden este másik lányt kap el. De, míg előbbi jellemzően könnyen és gyakran titkolt, aztán majd idővel kibukik, addig utóbbival dicsekszenek a férfiak, büszkék rá. Tehát, a parti ribit könnyebb kiszűrni, ezért kevesbe sokat emlegetett kizáró ok.

"Akkor mennyivel lesz jobb az utána következő párodnak (mert te már csak ilyen őszinte vagy, gondolom önmagad részéről is, nem csak a másiktól várod el) elmesélni, hogy az exed, akivel éveket voltál együtt, kb. mindenről ő jut eszedbe és fog még sok-sok hónapig, amíg felül nem íródnak az emlékek, de teljesen sosem múlik el egy hazug disznó volt, mert ebben és ebben hazudott és ez csak évek múlva derült ki, mert még le is tagadta mikor rákérdeztél? Ezeket mind végiggondolod? "

Amíg nem vagyok túl érzelmileg egy kapcsolaton eleve nem ismerkedek. Jelenleg egy 8 éves kapcsolatot dolgozok fel, természetesen egyedül. Eleve nem vagyok nyitott semmire, amíg mindenről ő jut eszembe, mert az egy tetű dolog a másikkal szemben és sima időpazarlás.

De, nem érezném kellemetlennek, hogy elmondjam az új partnernek, ha annyira kíváncsi, hogy át lettem verve. Nem gondolom, hogy ez rám nézve gond. Ha igen, akkor a másik dönthet úgy, hogy nem ismerkedünk tovább. Nem értem ez miért olyan meglepő.

"Emlékszel miből indult ki a beszélgetés? Pont a prostizást lehet a legkönnyebben letagadni úgy, hogy sosem derül ki."

Kivéve, ha nem. Mert a prostizás nekem továbbra se azért gond, mert júj, beledugta olyan lukba, ahol más is járt már, hanem, mert egy alap jellem, szexhez való viszonyulás, hozzáállás az alapja, amit nem lehet sokáig titkolni. Ha ez nem társul hozzá (még nem találkoztam olyan prostizó férfivel, akinél nem társul hozzá), akkor maga a tény is érdektelen. Ez továbbra is egy szűrő, nem pedig boszorkányüldözés.

"Még egy külföldi alkalmi kaland is nagyobb eséllyel köszönhet vissza amikor éppen nem számítasz rá és hirtelen nem tudsz improvizálni..."

Az a kapcsolat, amit lefestettél szart se ér. Mint írtam, nem fogok hazudozni. Köszönt már rám exem, odamentem, köszöntem, mint bármelyik jó ismerősnek, adtam két puszit, váltottunk pár szót és elköszöntünk. A párom végig asszisztálta. Aztán közöltem, hogy ez volt az a srác, akivel előtte volt egy fél éves próbálkozásunk. Nem hoz zavarba az ilyesmi. Ha a pasi fönnakad egy ennyire természetes dolgon, mint, hogy köszönsz egy régi ismerősnek, akkor nagyon nem egymást keressük. Volt páromnak egy darabig a baráti társaságába tartozott egy csaj, akivel volt egy próbálkozásuk, neten ismerték meg egymás egy társkeresőn, aztán barátok lettek, mert, mint férfi és nő nem érdeklődtek egymás iránt. Nagyon bírtam a csajt. Ha valaki őszinte, önazonos akkor nem hozhatják ilyesmivel kellemetlen helyzetbe.

"Ne csináld ezt, nem tudok hazamenni, nincs hol aludnom." majd mikor látta, hogy a sörpadnál ülő srácoknak erre igencsak felcsillan a szeme elnézést kért, hogy nincs nála pénzt és elvörösödve a srác után szaladt, akinek a lökdösődése és a szélsebes léptei (meg eleve az akkori legújabb iPhone a kezében) nem úgy tűntek, mint akik békülős szexszel zárják az estét."

Eleve nem ismerkednék olyannal, aki így viselkedik. Ez sima hiszti, ráadásul, nem hagyom szarba a másikat. Mondjuk én eleve viszek pénzt mindenhova, szóval, nehéz lenne ilyen helyzetbe hozni. Itt a férfi alázta meg magát igazán. A nő meg egy igazi barom. Az ilyen pasik lökik ki a nőt az út szélén, ha buliból hazafelé összevesznek, vagy hagyják ott a bulihelyen, aztán lesz ami lesz.

Volt párommal kétszer mentünk szét. Mindkétszer együtt laktunk. Alapvető volt, hogy amíg a másik talál helyet, marad. Az ilyen viselkedés, mint a példád, eleve szakító ok.

Beértem dolgozni, majd a többire is reagálok később.

2023. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Bár biztos itt is bennem van a hiba, de ha nekem egy bármi apróság is fontos, akkor azt MINDENKIVEL szemben meg fogom kérdezni/el fogom várni."

Szerintem nincs két egyforma kapcsolat. Volt páromnak nem egy olyan hibája volt, ami erősen elbizonytalanított időnként. Viszont, voltak dolgai, amik miatt ezeket el tudtam nézni anélkül, hogy komoly gondot okozott volna. Aztán, ahogy értünk, ha úgy tetszik, öregedtünk, sajnos a számomra negatív dolgai erősödtek. Így végül elköszöntünk.

Abban egyetértünk, hogy vannak alapelvek, amiket én se rúgnék fel, végül ezért szakítottam. De sok minden árnyalódik.

Abban egyetértünk, hogy ha fontos az anyagi szempont, azt is jelezni kell. Bár én úgy érzem, mindenkinek mást jelent az aranyásó.

"Aki meg átlagos férfi, neki jöttök ezzel a "haladjunk lassan" meg "nekem ez még túl korai" szöveggel."

Úgy fogalmaznám meg, hogy minél kevésbé fog meg valaki, annál lassabban halad az ember. Bár, én nem szeretem húzni. Ha két, max három randi alatt nem fog meg, akkor annyi. De, sokan várják a jó szerencsét, meg azt hiszik, majd csak jön az érzés.

2023. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!