Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet leszámolni ezzel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet leszámolni ezzel a "nem vagy elég jó hozzá", "túl jó hozzád" szemlélettel ami csak az önbizalmat rombolja?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó helyen teszem fel ezt a kérdést, mert itt is sokat találkoztam ezzel a szemlélettel, de azért megpróbálom. Olyan szintű önbizalomhiány tör rám néha, hogy azt hiszem, hogy a barátaim is kibeszélnek és kiderül, hogy csak én beszéltem be magamnak, félrehallottam. Minden problémámnak az a forrása, hogy elhihetették velem azt, hogy valakinek nem vagyok elég jó, túl jót akarok. Már a gyerekkoromban kezdődtek ezek problémák mikor anyám elvárásainak nem tudtam megfelelni és néha megalázott. Azt látom, hogy rajtam kívül sokan szenvednek ezzel a problémával, ezért önbizalom hiányosak. Nem szeretném azt érezni, hogyha valaki megtetszik akkor már biztos nem lehet esélyem, mert túl jó hozzám.


Olyanoktól kérdezném elsősorban akik egy csónakban eveztek velem ezzel a problémával, de kitörtek belőle. Nektek ez hogy sikerült? Titeket is bántottak ezzel a szemlélettel?


2022. dec. 23. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Olvasgass pszichológiai cikkeket erről a problémakörről, hátha az segít felismerésekre jutni, meg adhat tippeket, amik bevállnak.


Menj el pszichológushoz végre.


De a legfontosabb, hogy a félelmek azért vannak, hogy érezzük, nem azért, hogy irányítsanak. Nem kell elnyomni a szorongást, csak nem szabad hagyni, hogy befolyással legyen a viselkedésedre, döntéseidre.

2022. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Én is olyan vagyok időnként, de úgy "szoktam" le erről, hogy nem veszem figyelembe ki mit gondol rólam. Csakis a fontos személyek véleménye számít.
2022. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

"nem vagy elég jó hozzá", "túl jó hozzád"


Kérdező, te kidobnál valakit akit szeretsz, azért, mert nem teljesít elég jól? Onnantól, hogy szerettek egymás társaságában lenni, már nem tökmindegy? :)

2022. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ne beszélj azokkal, aki ilyeneket mondogatnak neked!
2022. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Újjászületéssel. :D
2022. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát figyelj ha nem is rád vonatkozik de létező probléma a felül választás. Pl ott van Zoli , pocakos gyári munkás és hozzá nem való Enikő aki egy vékony szép nő diplomás és orvos.
2022. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
6: Kinek probléma ez?
2022. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!