Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor látják már be a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor látják már be a férfiak, hogy egészségesebben kellene élniük, hogy ugyanaddig éljenek, mint a nők, ezáltal ne legyen olyan sok magányos idős nő?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 19:24
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
68%

Nagyapám 65 évesen halt meg, apám 46 évesen.

Sokat ért a nagyanyám, meg most anyám /84 éves/, hogy morgós,kibírhatatlan szipirtyók lettek.

Anyám naponta végrendelkezik,de mindenkit eltemetett már,csak én és az unokája van.

De a legtöbb öregasszony zsémbes,gonoszkodó fúriává válik már 60 felett,igazán sok értelme van az emberi élettartam meghosszabbodásának.

Meg kell nézni egy boltban,ha idős pár vásárol, a férfi unottan,sőt szégyenkezve viszi a szatyrokat, mindig a nőnél a pénztárca és dirigálja. Ezért éljenek a férfiak is,hogy cselédek legyenek.

2022. szept. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb részt biológia.

A férfiaknál a magas tesztoszteron szint egyértelműen csökkenti a várható élettartamot. Gyakorlatilag a szervezet "elégeti" saját magát, ráadásul ez a hormon alapból csökkenti a különböző betegségekkel szembeni ellnállóképességet, gyengíti az immunrendszert. Míg az ösztorgén pont fordítottan hat. Elsősorban ezért élnek a nők tovább. Ez így alakult ki, nem véletlenül a férfiak dolga volt mindig is a nehéz fizikai munka, a vadászat, az építkezés stb. A nők szervezete a olyan megterhelésre (belső) alakult ki, mint a gyermek kihordása, megszülése, míg a férfiaké az erőteljes izommunkára.

Aztán másodsorban közre játszanak olyan dolgok is, amelyek társadalmi (rossz) beidegződések: hogy a férfi mindig kemény, sose mutatja ki az érzelmeit, a férfiak nem sírnak, nem betegek, mindig erejük teljében kell, hogy legyenek. Ezért a férfiak kisebb valószínűséggel mennek el (időben) orvoshoz, ha egyáltalán elmennek. Nem fogadnak el senkitől sengítséget, inkább maguk oldják meg a feladatokat, amely sokszor balesethez, sérüléshez vezet.

A férfiak alapvetően nehzebb, fizikailag jobban megterhelőbb munkákat végeznek, amelyekben gyorsabban tönkremegy a szervezetük.

És igen a káros szokások és a stressz is jobban érintik őket.

De a stressz is talán a nehéz munka következménye,, ebből pedig egyenesen jön, hogy káros szenvedélyek alakulnak ki a levezetésére. Pl. dohányzás, alkoholizmus, drogfüggőség stb.

2022. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
73%

Miért akarnék addig élni mint a nők? A 30-at se szerettem volna megélni, de igazából a még 20-at sem.

33F

2022. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként próbálok a lehetőségeimhez képest és a józan ész határain belül egészségesen élni, de az valahogy egyáltalán nem tud motiválni, hogy azért éljek sokáig, hogy a korosztályom beli nők majd öregen ne legyenek magányosak.:)

Egyébként arra, hogy a jelenlegi 20-as, 30-as, 40-es generációk várható élettartama hogyan alakul és milyen lesz nemekre bontva, csak találgatások vannak a korábbi generációk adatai alapján. Ezeket pedig több dolog is torzítja. Csak pár példa:

- valaki említette itt a háborúkat: azokban többnyire férfiak vesztek oda és rendszerint fiatalon.

- ha visszamegyünk 100 évet az időben, akkor azt láthatjuk, hogy az akkori férfiak már 14-16 évesen dolgoztak rendszerint a szabadban, kitéve a természet káros hatásainak. Többnyire kemény fizikai munkát is végeztek. Igaz az akkori nők is hasonlóan fiatalon be lettek fogva a háztartás vezetésébe és a ház körüli munkákba, de ezek fizikailag könnyebb munkák voltak és kevesebbet is kellett télen, nyáron, fagyban, tűző napsütésben dolgozniuk.

- ha csak 30 évet megyünk vissza az időben, akkor azt láthatjuk, hogy főleg vidéken a TSZ féle munkahelyeken dolgozók haltak meg idő előtt. Ehhez nagyban hozzájárult a munkahelyen illetve előtte/utána elfogyasztott, minőséginek nem éppen nevezhető italok sokasága, a cigaretta és az, hogy ezek bár papíron tiltva voltak, de nem igazán vette komolyan a legtöbb főnök. Az ilyen munkások rendszerint nem nagyon érték meg a 60. szülinapjukat.


Ma viszont a legtöbb munkahelyen már teljesen mások a munkakörülmények, jobban ügyelnek a munkavállalók egészségére. Közben általánossá vált, hogy a nők is teljes munkaidőben dolgoznak és aki a versenyszférában talál állást, azt ugyanolyan ingerek, nyomás, stressz éri, mint a férfiakat. Közben már a férfiaknak is csak kis része végez kemény fizikai munkát. Ha ezt a szabadban kell végezniük, akkor is teljesen más, sokkal hatékonyabb munkavédelmi eszközök állnak rendelkezésre.

További eltérések még a korábbi generációkkal, hogy bár ők sokkal több és keményebb fizikai munkát végeztek (mindkét nem), de közben nem ismerték a génmódosított élelmiszereket, a "mű ételeket, italokat", nem volt Csernobil, Fukusima, nem durrogtattak a nagyhatalmak kísérleti atomfegyvereket, messze nem volt ennyi szennyezőanyag a levegőben, ózon lyuk, elektromos szmog, stb. Ezek hatásait szintén csak tippelni tudják és jelenleg azt sem tudjuk, hogy melyik nemre hatnak ezek károsabban.

2022. szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a gazdasági helyzet is nagyban módosítja a születéskor várható átlagos élettartamot. Érdekességképpen apám 1960-as születésű, az akkor született férfiaknak 65,89 év a várható élettartama. Én 94-ben születtem, nekem csak 64,84 év. Aik viszont 2009 után születtek férfiak már több ,mint 70 évre számíthatnak.
2022. szept. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Én beláttam, egészségesen élek, s ehhez hozzá tartozik a stressz mentes élet is, így tehát egyedül élek. 😐
2022. szept. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

30: Ez egy általános tévedés. Régen talán igaz volt, mert akkoriban az egyedülálló férfiak valóban kevesebbet törődtek magukkal. Orvoshoz csak akkor mentek ha valami nagyobb bajuk volt, amúgy megpróbálták otthon kiheverni, mert ez lett beléjük nevelve. Ellenben egy feleség addig rágta a férje fülét, míg elment orvoshoz. Különbség volt az is, hogy az egyedülálló férfiak rendszerint önpusztítóbb életet éltek.

Ma viszont az egyedülálló férfiak nagy része éppen azért van egyedül, mert a nők unalmasnak találták őket. Nem aktívak a közösségi médiában, nem feltűnőek a munkahelyen sem. A 30-as éveik elejére nagyjából elfogadták hogy egyedül maradnak, így ehhez is rendezkedtek be. Viszont éppen azért mert unalmasak, nem ők fognak repülőgépből kiugrálni hétvégente, nem ők száguldoznak nagymotorral vagy több száz lóerős autókkal az utakon. Legtöbbnek van valami (mások által szintén unalmasnak gondolt) hobbija, pl. műszerészkedés, régebbi autók (itt nem a többmilliós egykori prémiumokra gondolok), kertészkedés, modell építés, ami kiteszi a szabadidejük nagy részét. Ledolgozzák a kis 8 órájukat a munkahelyen és mivel nincs rajtuk a nyomás, hogy mindig többet és többet a családért, így nem is vállalnak plusz munkát. A mai gépesített háztartásokban pedig simán meg tudnak oldani egyedül is mindent olyan szinten, amilyenre épp igényük van.

2022. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Biológiailag kevesebb ideig élünk mi férfiak, mint a nők.

Ez ellen nem sokat lehet tenni.

2022. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!