Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi az oka annak, hogy ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy ennyi ember nem vállalja a felelősséget és mi lesz így velük?

Figyelt kérdés

Elég tipikus szerintem, itt is gyakran látni, hogy egyes emberek mindent okolnak a társkeresési sikertelenségükért, csak magukat nem.

Mindkét nemnél van jellemzőbb ilyen. A férfiak általában nem adnak a külsejükre, aztán panaszkodnak, hogy nem tetszenek senkinek. Nőkre jellemzőbb, hogy rosszul válogatnak. A vége mindig ugyanaz: A másik nem milyen rossz, de hogy ők tegyenek valamit a dolgokért vagy javítsanak magukon, az nem megy. Kifogásokból viszont rengeteg van.


Mitől alakul ki, hogy valaki ilyen lesz? Miért nem tudnak felnőni az ilyen emberek? Ismertek olyat, aki ilyen volt 18 felett és végül azért helyrerázódott? Mi kellett hozzá?


(Azt csak csendben merem megkérdezni, hogy miért jellemzőbb az, hogy ezt nőkkel kapcsolatban jobban elfogadják az oldalon?)



2022. júl. 3. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Önismeret hiánya. Magányosak maradnak, vagy rossz kapcsolatokban vergődnek.
2022. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki ismeretlenul akar szexet, azaz ismeretlenul ledegradál hogy kaocsolatra nem kellenék, nehogymár magamban keressek hibát.

Aztán ha eselyt adok megismerésre, még ők bőgnek ha nem járok vele🤣


Rengeteg esetben a társtalálasi sikertelenség vagy egy párkapcsolat nem egy hanem 2 emberen mulik.

2022. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi lesz így velük? Az, ami eddig volt.
2022. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Marhaság. Itt sokan kijelentik, hogy bennük van a hiba, pl. az olyan kérdéseknél jellemző ez, hogy "mióta vagy egyedülálló?" "vannak e mások is X év felett egyedülállók?" stb.

Ugyanúgy le vannak hurrogva, mint aki másokat hibáztat.

Amikor leírtam az ilyen kérdések alá, hogy 3 indoka van az egyedüllétemnek: ronda vagyok, csóró és nincs jó szövegem, ugyanazt kaptam vissza, mint akik olyanokat írtak, hogy minden nőnek csak a legjobb pasik kellenek...

2022. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
#4: és ostoba is vagy, amennyiben azt hiszed, hogy egyiken se lehet változtatni.
2022. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Újra és újra mindenki fog találni magának pár hónapig, esetleg évig egy-egy balekot, akit ismét hibáztathat a h*esége miatt, majd jön a következő, a következő, a következő...
2022. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös: írtam én ilyet? Viszont nem másokat hibáztattam, mert tudom hogy bennem van a hiba.
2022. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett dolog. Sok ember infantilis. A rossz szülői viszony, az önismeret hiánya, önbizalom hiány, kodependencia, gyávaság és még sok egyéb dolog miatt alakul ez így.


A hasonló a hasonlót vonza magához. Ha egy bizonytalan ember párt keres magának, akkor egy hasonló bizonytalant fog bevonzani. Ha egy erős ember megismerkedik egy gyengével, akkor megérzi a “szagát” a gyengeségnek. Meglátja, hogy gáz van a csajjal, pasival. Tehát nem fog vele kapcsolatot kialakítani. Ezt a gyenge fél kudarcnak éli meg, neki nem sikerül semmi, stb. Mivel nála stabilabbnak tűnő embert keres akire támaszkodhat. Akikkel össze tud jönni az ilyen ember, az csak stabilnak látszik, de valójában nem az. Ilyenkor kialakul a társfüggő kapcsolat. Nem tudnak szakítani, mert ragaszkodnak a “ támasztékhoz”. Egymás energiáit szívják le folyamatosan. Se veled, se nélküled kapcsolatok. Majd az egyik talál egy másik “ gazdatestet” amin élősködhet, aztán otthagyja a régit. Tipikusan azok az esetek, amikor szakítottak 2-3 napja, 1 hete és már “ másba szerelmes” a szakítófél.


Ha egy ténylegesen erős ember ( nevezzük alapesetben normális vagy átlagos embernek) megismerkedik egy hasonlóan normális emberrel, ott nincsenek játszmák. Egyenlőek, és tudják, hogy a jól működő párkapcsolatért mindennap meg kell dolgozni. Nem a másiktól várják el, hogy működtesse a kapcsolatot. Megtesz mindent amit tud, és a másik is megteszi. Így működtetik együtt a kapcsolatukat. Ehhez szükséges önismeret, érzelmi intelligencia, önbizalom, racionális és emocionális érettség, normàlis szülő-gyermek viszony a szüleivel. Ezek nagyon nehéz dolgok. Nagyon kevés ember képes rendezni az életét érzelmileg. Ha még az egzisztenciáját meg is teremti, az érzelmi háttér az hiányos a legtöbb embernél. Az az igazság a lelkünket nem ápoljuk. A testünket, házunkat, kocsinkat igen, de az érzelmeinkre nem figyelünk sajnos. A mai napig tabu ha valaki rendszeresen pszichiáterhez, pszichologushoz jár. Rásütik, hogy bolond. Pedig az igazság az, hogy Magyarországon, minden emberre rá férne legalább egy alkalom, mikor elmondja szakembernek a gondjait, és megoldásokat keresnének.

2022. júl. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!