Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Ti mennyire néztek le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti mennyire néztek le egy diplomás férfit, ha nem a szakmájában dolgozik az államnak nem túl magas bérért (pl mentős, ápoló, tanár, köztisztviselő, stb), hanem elmegy kukásnak 100 ezer ft-ért többért?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jún. 22. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha diplomás, akkor nem mehet el kukásnak, mert túlképzett. Azon kívül ezekbe a "lenézett" melókörökbe nem olyan egyszerű ám bekerülni, mert nem kell belőlük sok. Illetve kell hozzá előképzettség, egy C-kat jogsi mindenképp. Egy a lényeg: a fizikai munkáskörökbe egyáltalán nem könnyű bekerülni, mert ott is van bejáratott brigád. Lehet, hogy bizonyos munkás melók jobban fizetnek mint az értelmiségi, de ott is végig kell járni a szamárlétrát. Nem lehet csak úgy elmenni kukásnak.
2022. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

1-esnek teljesen igaza van, van kukás barátunk.


Az meg nálam alap, hogy nem nézek le embereket a munkakörük vagy a szakmájuk alapján.

2022. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1. Egy C-s jogsit nem nehéz letenni.
2022. jún. 22. 15:37
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem nehéz, csak párszázezer forint ha nem állja a munkáltató. És nem állja, mert alapfeltétele a jelentkezésnek.


Ismételni tudom csak magamat, hogy 1-esnek igaza van, kihalásos alapon megy a kukás szakma.

2022. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, ahogy előttem is írják, hogy nem vesznek fel szar munkára sem.

Ott is ugyanúgy meg kell küzdeni, sőt lehet még jobban. Gondolj bele, ennyi pénzért hány tanulatlan ember jelentkezik, mondván ez pont neki való?

Évek óta próbálok munkahelyet váltani, van egy fos semmit érő diplomám, de egyszerűen nem tudok, mert nem vesznek fel még a legszarabb gyári melókra sem. Igazából a mostani helyem jó, csak megalázó a fizetés (hasonlóan mint a tanárok, közszolgák esetében).

Szóval amikor valaki azzal jön válaszként a "panaszkodásra", hogy el lehet menni 3 műszakban gyárba melózni ha nem tetszik, az bekaphatja. Mert nem vesznek fel, hiába mennék én fos melót is csinálni, nem kellek.

2022. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Párom erdőn dolgozott, most boltban árufeltöltő. Diplomája sincs és nem nézem le. Jobban lenézem a büfészakos diplomásokat, akik otthon ülnek évekig a szülők pénzén,mrt nem találnak elit melót. Téged nem néznélek le, mert nem szégyellnéd a fizikai munkát.
2022. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire.
2022. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
5. Azért ne magyarázz már baromságot, hogy nem vesznek fel gyárba betanított munkásként, mert az mese. Van pár fogatlan, barom ismerősöm, akiket előre felvettek, holott észben, beszédben és kézügyességben sincsenek toppon.
2022. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem mese. Nem vettek fel eddig sehova. A legtöbb meghirdetett munka egyébként is kamu, legalábbis itt a környéken biztosan.

Helyi újságban nézem rendszeresen, van egy cég amely két pozíciót hirdet már több, mint egy éve. Oké, ezek nem operátor, sori melók, hanem konkrétan mindegyikhez 1 A4-es oldalnyi leírás tartozik...

Kizárt dolog, hogy 1-1,5 év alatt ne találnának embert.

Ahova jelentkeztem cég, gépbeállítót és minőségellenőrt keresett, egyikhez sem volt semmi konkrét elvárás (középfokú végzettség, meg pár év tapasztalat)... Na most én lassan 5 éve vagyok gépbeállító, ebből 2 évig "más néven futottam", de a lényeg ugyanez volt. Azt írták nem felelek meg XD

Aztán nemrég egyik kolléganőm mondta, hogy egy ismerőse ott dolgozik, mint gépbeállító, aki eredetileg szakács... Szóval egy szakács megfelelő, de egy gépbeállító nem. Ja és azóta is hirdetik a pozíciót. Szóval ennyit a munkaerőhiányról. Mese az egész.

Szerintem ha most kirúgnának évekig nem találnék semmit, maximum tényleg valami nagyon legalja munkát, de ahhoz is azt kellene kamuznom, hogy max 8 általánosom van. Talán akkor felvennének.

2022. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Párom roma, van egy szakmája, amit nem használ, mégis egyszerre több helyre is hívták dolgozni: erdőre fát pakolni, kőműves mellé segédnek és boltba árufeltöltőnek. Ő az utóbbi helyet választotta. Sehol meg se kérdezték a végzettségét. Úgyhogy aki azt mondja nincs lehetőség dolgozni, az hazudik. Igaz, hogy ezek nehéz fizikai munkák, de akkor is van lehetőség. Sőt, tavaly egy villanyszerelő is hívta maga mellé segédnek, plusz szőlőbe is lehet menni napszámba és még vannak gyárakban operátor álláslehetőslgek is. Itt felénk is a sok lusta tróger közmunkán tengődik vagy otthon tartatja el magát családtagokkal és sír a szájuk, mert büdös nekik a munka. Vagy a diplomás kis úri gyerekek várják évekig a havi milliós álláslehetőséget, közben ott öregszenek meg az anyjuk szoknyáján a csodát várva, mert lusták és igazából nem értenek semmihez.
2022. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!