Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lett negatív kifejezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett negatív kifejezés az incel?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy páran ennek a mozgalomnak a nevében követtek el mészárlásokat meg az ilyen témájú fórumokon van egy pár elborult elméjű fanatikus, de ehhez képest a muszlimot meg a cigányt védik, pedig köztük is akadnak fanatikusok/bűnözők, több, mint a normál populációban.


Mondhatod, hogy az egyik szabadon választottan önmagára aggatott fogalom, a másik nem. De akkor vegyük LMBTQ-t vagy bármilyen ételallergiát. Ezek sincsenek senki homlokára írva, egyesek mégis büszkén viselik.


Abban szerintem megegyezhetünk, hogy egyik incel sem boldog a saját incelségével és nem hobbiból vagy divatból aggatta ezt a fogalmat magára, hanem, mert jobban kifejezi a KÉNYSZERszingliségét, mintha simán egyedülállónak hívná magát. Főleg mióta divatba jött a tudatosan választott egyedülálló, akár úgy, hogy boldogan Tinderezik meg alkalmi kapcsolatokat tart fenn, akár úgy, hogy aszexuális és élvezi.


Ahogy a "ferdehajlamú" helyett is jobban kifejezik az LMBTQ betűi az illető identitását és kevésbé sértő.

Vagy a genetikai hulladék vagy selejt vagy életképtelen helyett is az, hogy gluténérzékeny vagy mogyoróallergiás.


És hozzájuk hasonlóan mi is éppen eléggé szenvedünk, csak másban és máshogyan.


Miért nem lehet nevén nevezni a dolgokat anélkül, hogy ahhoz negatív dolgokat társítanánk? Miért nem lehet a fogalom szigorúan vett szemantikai jelentését figyelembe venni, hogy involuntary celibacy? És semmit többet belelátni, amíg az illetőt meg nem ismered (már ha meg akarod ismerni, de ha nem akkor meg főleg nem ítéled el)?


Meg nem eleve gyanakodva, defektességet feltételezve állni hozzá? A BLM mozgalom is azért alakult, mert a rendőrök másképp bántak a feketékkel, eleve feltételezték róla, hogy van vaj a fülük mögött meg bűnözők.


Miért nem lehet egyszerűen EMBERSZÁMBA venni az inceleket, ha már férfiszámba nem is veszik őket és elég szenvedés ez nekik?



2022. máj. 8. 11:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

5: Kreatív ferdítésért plusz pont jár! 🙃

Igen, jól mondod, mögötted áll egy olyan polóban amire ez van ráírva: Saját elmém. :)

2022. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

9:

Első lépés: Mi, Ti, nők, csoportok, kellene, megfeleselési kényszerek... Ha ezektől mentesülsz amikor >magadról< beszélsz, akkor az már jó kezdet. :)

2022. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12: Azért csoportosítom, mert ezek a tapasztalataim, meg így is éppen elég hosszan írtam le. De legközelebb blogot fogok vezetni az egyéni tapasztalataimról, ahol leírom a konkrét szituációt naplószerűen, hogy


2022.04.08, ma reggel felkeltem, megittam a kávémat. Napos, enyhén felhős idő volt. A villamoson megláttam egy lányt, aki rám mosolygott, a következő párbeszéd hangzott el kettőnk között:

....

Ez sem jött össze. Beértem munkába. A kolléganőm ma olyan szomorú volt. Kiderült, hogy azért, mert szakított a barátjával. Megtette már párszor, de most elmondása szerint végleg. Ha a régi olvasóim még emlékeznek, ő volt az a lány, aki 2021.06.03-kor, egy héttel miután elkezdtem az adott helyen dolgozni közölte velem, hogy nincs semmi baj velem, helyes vagyok, össze is jönne velem ha szingli lenne, csak éppen pár héttel az odaérkezésem előtt jött össze valakivel. Ő az, akivel most szakított. Kapva az alkalmon elhívtam, hogy menjünk el valahova, de ő nem élt a lehetőséggel. Megköszönte és örült a meghívásnak, de elmondása szerint friss még ez a szakítás, még gyászolnia kell.


2022.04.09-10: hétvége, Szombaton a szokásos semmi nem jött össze a Morrisonsban, Tinderen se volt új matchem azóta, pedig minden nap kimerítettem a limitet. A két esélyes, ami nem kamu, követőgyűjtő vagy fizetős sem írt vissza, nagyon needy nem akarok lenni, én korrekt módon írtam nekik, ha nem válaszolnak kár könyörögni.


2022.04.11: Újra munka, ma hajtós nap van, nincs sok idő csevegni. A nap végén a kolléganőm mosolyogva szalad egy autóhoz, ahol egy férfi várja, kinyitja, majd bezárja az ajtót és elhajtanak.


2022.04.12: A nap közepén szóba kerül egy férfinév, rákérdezek, a tegnapi autós srácról van szó. Kolléganőm közli, hogy felrakta a Badoo-t, nagyon ellene volt az ilyeneknek, de este sírógörcsöt kapott egy üveg bor megivása után és hirtelen döntés volt. Összematchelt az említett sráccal, akivel vasárnap találkoztak és sose csinált ilyet, de a randi végén felhívta magához és lefeküdtek. Utána szégyellte magát, azt hitte, nem hívja többet, ezért örült annyira, mikor hétfőn ráírt, hogy érte megy a munkahelye elé. Úgy néz ki végre boldog és ne haragudjak, továbbra is tartja amit mondott, egy nagyon aranyos, rendes srác vagyok, aki helyes is, biztosan meg fogom találni az igazit.


2022.04.22: A kolléganőm törölgeti a könnyeit. Bebizonyosodott, hogy a srác több nőt is hülyített. Újfent bevetem a kikapcsolódás és valami közös program ötletét. Ő megint megköszöni, de közli, hogy most szünetet akar tartani, elgondolkozni az életén, mert túl gyorsan ugrott bele egy új kapcsolatba és időt kell hagynia önmagának, rájönni, mit is szeretne.


Na jó, ennyi szerintem elég lesz. Ilyesmire gondolsz, hogy részletesen, egyénekre lebontva, a szituációt jeggyőkönyvszerűen részletezve vezessek naplót, így kevésbé tűnik majd meggondolatlan általánosításnak?

2022. máj. 8. 15:38
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

13: A blog írás egyébként baromi jó öltet! Ez is lehet eszköz arra, hogy kiírd magadból a dolgokat, megkönnyebbül a lelked, etc.

Nem, nem erről beszéltem. Az, hogy eperegy elmeséled a nyomulásodat (amivel érdemes vigyázni, mert egy szint felett átcsaphat görcsös visszataszító státuszba), az nem jelenti azt, hogy attól az általad korábban felvázolt hozzáállásod a dolgokhoz bármit is változna. :)

2022. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Én csak a magam nevében beszélek. Önmagában, hogy incel, az eredete, hogy önkéntelen cölibátus, tehát szeretne, de nem tud nővel lenni, az nem negatív. A negatívumok a mentális dolgokban vannak, a világnézet, amivel ez társul, és én azzal leginkabb itt az oldalon találkoztam, és mit mondjak, nagyon ellenszenves dolgokat írnak ki incel név alatt. Nálam ezért kapcsolódott össze a negatív értelem az incel szóval.
2022. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Rockarc ***** válasza:
65%
Tehat a te tapasztalataidon kivul nem letezik mas? Az, hogy egy antiszoc gyoker vagy, aki fejlodes helyett a sajat "igazat" hajtogatja, az nem lehet a problemaid forrasa? Az en tapasztalataim alapja, de igen. Akkor most kinek van igaza?
2022. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
31%
Én csak azt írtam le, hogy nekem milyen tapasztalatom van. Nem azt írtam, hogy ezért minden incel ilyen és kész, és hogy ez az örökérvényű igazság. Tudom hogy nem az. Tudom, hogy nem minden incel ilyen. Csak amit itt látok arra ez vonatkozik. Direkt ezért írtam le, hogy A MAGAM NEVÉBEN BESZÉLEK.
2022. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

Hogy miért negatív kifejezés az incel?


Eleve egy nő volt az aki kezdeményezte ennek a közösségnek a létrehozását, és aki először hivatkozott magára incelként. Ennek a közösségnek a célja az volt hogy azoknak, akik párkeresési gondokkal küzdenek, létrehozzanak egy támogató közeget és hogy egymást segítsék a problémáikban.


Eredetileg az incel azt jelentette, hogy bármilyen nemű ember (férfi, nő), aki magányos, soha nem volt, vagy nagyon nehezen alakít ki párkapcsolatot, vagy akinek hosszabb ideje nem volt szexuális kapcsolata, esetleg még szűz. De manapság ez az egész incelség szinte a férfiakról szól, a nőket kihagyva azzal magyarázva, hogy egy nő nem lehet incel, mivel szexuális kapcsolatra mindig találna valakit.


Tehát elméletileg egy ártalmatlan, nő által kezdeményezett közösség az évek folyamán átalakult egy olyan férfiak által alkotott nőgyűlölő közösséggé (ezáltal a nőket kizárva), amely a nőket hibáztatja, és amely csoport nevéhez több gyilkosság, és merénylet fűződik.


Mellesleg a médiából csak akkor hallunk róluk, amikor épp lemészárolnak néhány embert, itt a GyK-en meg folyamatosan gyűlölködnek, kifogásokat keresnek stb.


Tehát ők is tettek azért, hogy a legtöbb ember ne tudjon túl sok pozitív dolgot társítani az incelséghez.

2022. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!