Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tegyek azzal a tudattal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek azzal a tudattal, hogy valószínűleg sosem találok megfelelő társat?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Volt már több barátnőm. Volt, akivel jobban passzoltak a dolgok, volt, akivel kevésbé. Most vagyok azon a szinten, hogy nem is érzem azt, hogy menne ez a dolog. Egy társra vágynék végre, akivel megélhetem magam és nem csak szívja el az energiáim. Olyan emberre, akit nem nekem kell nevelnem, mert egy kisgyerek vagy bólogatnom a hisztijeire. Egy olyanra, akinél normálisan megy a kommunikáció.


Az esélyeim nem túl jók. A fiataloknak elég "behalt" városban lakom, szóval az ismerkedési lehetőség sem sok. Benne vagyok pár társaságban, de ott vagy olyan lányok vannak, akik nekem nem jönnek be, vagy foglaltak, vagy inkább csak férfiak vannak. Kinézetre sincs bennem plusz. Nem vagyok helyes, alapesetben nem esnek tőlem hasra a lányok, ha ott van még más srác is. A netes ismerkedés még inkább erre épít.


Évente azért 1-2 lány képbe kerül, de egyszerűen nagyon nem passzolunk. Ami náluk teljesen alap, az nálam nagyon nem. Első körben pl. mindenki lefesti magát tökéletesen, én az első perctől őszinte vagyok, mert szerintem felesleges egymás agyát húzni, ha nem passzolunk. Aztán, ha tovább jutnak az első körön, kiderül, hogy nagyon nem olyanok és nagyon nem azt akarják, amit előadtak. (Meg hát, eleve... Évente 1-2 lányból hogy fogja ki az ember azt, akivel valóban passzolna? Ez túl kis szám hozzá.)

Ráadásul, azt sem értem, hogy mi történt. Jó pár éve még ha elbeszélgettem egy lánnyal (akármilyen ismerkedési céllal), elég sokan értelmesek voltak és simán összejött egy mély beszélgetés. Most ez kb. lehetetlen vagy valami felszínes tucat dolog lesz.


Ami még egyre jobban zavar, hogy sorban kapok pozitív visszajelzéseket, hogy mennyire ideális pasi vagyok, biztos simán találok barátnőt, sokan mondják, hogy ilyenre vágynak. Aztán, mégsem így alakul. Voltak olyan lányok is, akikkel ismerkedtem, majd kibukott, hogy pasijuk van. Több volt barátnőm is utólag előadta, hogy nálam sosem talál jobb pasit. Valahogy, általában mégsem én vagyok a befutó.

Hozzátenném: Az elvárásaim sem nagyok és nem tartom magam csodapasinak.


Az alábbi dolgok érdekelnének:

- Mit kezdjek ezzel a tudattal, hogy valószínűleg mindent egyedül kell megteremtenem és megélnem, mert nem fogok hozzá társat találni?

- Miért történt az a változás, hogy sokkal sekélyesebbek lettek az emberek? (Ahogy hallom, gondolom ez áll a férfiakra is.)

- Miért van az, hogy elvileg megfelelnék az elvárásoknak, de a gyakorlatban ez mégsem működik?

- Miért fogok ki ennyire negatív embereket vagy miért ennyire rossz a kommunikációjuk?



2022. ápr. 29. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

"sorban kapok pozitív visszajelzéseket, hogy mennyire ideális pasi vagyok, biztos simán találok barátnőt, sokan mondják, hogy ilyenre vágynak"

Annyira tipikus, hogy akiről ezeket mondják, az nem kell nekik, akit meg agyba-főbe szidnak, hogy micsoda egy bunkó szemét állat, azzal lefekszenek. :D

2022. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Végig fog hallgatni kétszer egy nő (férfi) egy ilyen ömlengést?

"sekélyesebbek lettek" Véletlenül sem benned van a hiba. Te tökéletes.

"mindent egyedül kell megteremtenem" Ki a fax teremtse meg az egzisztenciádat? ( ami valószínűleg nem létezik )

2022. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1: Igen, ez elég jellemző. Volt olyan lány, akinek a pasija egy agresszív állat volt. Nekem előadta, hogy mennyire vágyna egy olyanra, mint én. Majd elment haza a pasijához.


2: Sajnálom, hogy jöttél példának, de te is hasonló vagy ahhoz, amiről írtam.

Sehol sem írtam, hogy tökéletes lennék. Elolvastad a kérdést egyáltalán? Ez is benne van ám: "Az elvárásaim sem nagyok és nem tartom magam csodapasinak."

Nem konkrétan az egzisztenciára gondoltam, hanem pl. az élményekre. (Bár, hozzátenném, hogy a környezetemben pl. a lakásvásárlás csak pároknak jött össze, mert ez még mindig Magyarország, a lakásárak meg még mindig húzósak. Szóval nem egzisztenciára gondoltam, de arra is gondolhattam volna.)

És tényleg, ez az: Teljes magabiztossággal ideböfögsz valamit, amit sehol sem írtam, aminek köze nincs a kérdéshez. Szerinted ez a normális kommunikáció?

2022. ápr. 29. 10:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kezdjek ezzel a tudattal, hogy valószínűleg mindent egyedül kell megteremtenem és megélnem, mert nem fogok hozzá társat találni?"

Tegyél ellene, vagy fogadd el. Szerintem 30 évesen egyáltalán nem vagy elkésve, főleg így, hogy már több barátnőd is volt.


"Miért történt az a változás, hogy sokkal sekélyesebbek lettek az emberek?"

Ismerkedés elején, új kapcsolatoknál a legtöbb ember óvatos. Időre van szükség, hogy valakit tényleg megismerj, szerintem nem lettek sekélyesebbek az emberek. Inkább azt tapasztalatom, hogy az emberek többsége mindent azonnal akar, pedig a kapcsolatok, barátságok nem alakulnak ki egyik pillanatról a másikra.


"Miért van az, hogy elvileg megfelelnék az elvárásoknak, de a gyakorlatban ez mégsem működik?"

Valamit rosszul csinálsz.


"Több volt barátnőm is utólag előadta, hogy nálam sosem talál jobb pasit."

Remélem ezt te se hiszed el. Ha ez így lenne, eszük ágában nem lett volna szakítani és mindent megtettek volna, hogy még most is együtt legyetek. Valami hiányzott a kapcsolatból, amit nem mondanak el.


"Miért fogok ki ennyire negatív embereket vagy miért ennyire rossz a kommunikációjuk?"

Rosszul szelektálsz.

2022. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4-es

Egy faxt szelektál rosszul. A nők szelektálnak jól

Semmije nincs. Sem vagyona sem stílusa sem modora. Mamahoteles csóró alak.

2022. ápr. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lesznek megalkuvók az emberek es kompromisszumkészségesebbek is
2022. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4: "Tegyél ellene, vagy fogadd el. Szerintem 30 évesen egyáltalán nem vagy elkésve, főleg így, hogy már több barátnőd is volt."

Tennék, de mit? Egyedül szerezzek közös élményeket?


"Ismerkedés elején, új kapcsolatoknál a legtöbb ember óvatos. Időre van szükség, hogy valakit tényleg megismerj, szerintem nem lettek sekélyesebbek az emberek. Inkább azt tapasztalatom, hogy az emberek többsége mindent azonnal akar, pedig a kapcsolatok, barátságok nem alakulnak ki egyik pillanatról a másikra."

Ebben ellentmondás van. Azt írod, hogy az emberek időt akarnak, aztán azt, hogy mindent azonnal akarnak. Egyébként igen, egyetértek azzal, hogy mindent azonnal akarnak és EZT is sekélyesen.

Nekem is volt olyan ismerkedésem, hogy az illető 1-2 hónap járás után gyereket akart tőlem. Mármint, nem később, hanem akkor.

A megnyíláshoz nem érzem, hogy sok idő kellene. Rengeteg ember mondta, hogy nekem könnyű megnyílni. Régen, ha ez megtörtént, akkor a beszélgetés haladt tovább: Átbeszéltük a helyzetet, megnéztük más szempontból, adtam tanácsokat, adtak tanácsokat. Most ez jelenleg úgy néz ki, hogy mindenki orrba-szájba panaszkodik mindenért és mindenki áldozat. Mintha egy tinis depis szinten mozognának.


"Valamit rosszul csinálsz."

Oké, de mit? A külsőmön kívül semmivel kapcsolatban nem kaptam negatív kritikát. Azzal meg sokat nem tudok kezdeni, sportolni tudok csak, amit szeretek is csinálni.


"Remélem ezt te se hiszed el. Ha ez így lenne, eszük ágában nem lett volna szakítani és mindent megtettek volna, hogy még most is együtt legyetek. Valami hiányzott a kapcsolatból, amit nem mondanak el."

Mindig tudtam a szakítás okát. Ahol nem én szakítottam, ott 2 felállás volt: Volt, hogy visszafogottan vagy akár nyíltan közölték, hogy találtak jobb kinézetű srácot. A másik felállásnál belekényelmesedtek a kapcsolatba, egyre kevesebbet nyújtottak és tőlem vártak el egyre többet. Ezt meg máshol sem kapták meg.

És persze, hogy nem hiszem el, hogy én lennék a főnyeremény, szerintem senki sem az. Viszont, amit 2 exem mesélt utánam, azokhoz képest valóban normálisabban viselkedtem. A srácok több, mint fele pl. eleve eltűnt szex után. A többiek többsége is csak a szexért maradt volna.

És igen, nem is fogadtam őket vissza.


"Rosszul szelektálsz."

Oké, de hogy szelektáljak? Mert akiknek adtam esélyt, ők voltak az értelmesebbek. A többiek voltak a betegesen féltékenyek már egy rövid beszélgetés vagy 1 randi után. Az alkoholisták sem kaptak esélyt. De, eleve: Évi 1-2 emberből, ha ezeket kiszelektálom, mi marad?


5: Műszaki pályán, albérletben, mégis hogy lennék mamahoteles csóró?


6: Ez az, amit nem szeretnék, viszont a környezetemben is látom.

2022. ápr. 29. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tennék, de mit? Egyedül szerezzek közös élményeket?"

Évente 1-2 nővel ismerkedsz, ami nagyon kevés, megértem, hogy nehéz belőle szelektálni, így eddig olyanokkal léptél kapcsolatba, aki betoppant. Teremtsd meg a lehetőséget, hogy több új embert ismerj meg! Például utazz el a legközelebbi nagyvárosba, keress valamilyen programot, iratkozz be, járj el rendszeresen, tanulj és légy nyitott másokra! Minél több új embert ismersz meg, annál nagyobb eséllyel találsz számodra megfelelő nőt.

2022. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Tegnap lett kiírva a kérdés és eddig még csak egy fanyalgó femináci troll jelent meg. Mi van veletek, nem találtok a kérdezőn fogást, mert túl normális és ezt ti is tudjátok és inkább elbújdostok magatokba, mert nem illeszkedik a világképetekbe, hogy ilyen pasi is lehet egyedül és hosszú ideig sikertelen, nem csak az elhízott, bunkó, mamahoteles perverz csóró?


Nagyon nem akarunk engedni, nagyon hinni akarjuk, hogy az élet igazságos, ugye? [link]


Bár egy fecske nem csinál nyarat, a kérdező és a hozzá hasonlók állapotán ez nem változtat, de elindulhatna valami pozitív folyamat. De abból biztosan nem fog, ha megindokoljuk, hogy "Azért vagy egyedül, mert biztos valami oka van, selejtes vagy csak nem tudom miért, de nem is akarom kideríteni."

2022. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!