Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gyakori a fiatal lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gyakori a fiatal lány idősebb férfi kombó és fordítva meg nagyon ritka?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 23. 08:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

18, én óvónő vagyok, most, nem a múltban, tapasztalom, hogy egy 6-7 éves lány mennyivel fejlettebb a figyelmét, finommotorikáját, kommunikációját, feladattudatát és feladattartását tekintve.

A későbbi korosztályról a személyes tapasztalataim szűkkörűek, hisz, csak a saját gimis éveimet vehetem alapul. De tény, hogy óvodás korban látványos a különbség.

Szóval kizárólag azért azt mondani, hogy ez hülyeség, mert neked kellemetlen és te a női felsőbbrendűséget látod benne, gyerekes és értelmetlen.

2022. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
64%
ki a tököm mondta, hogy felsőbbrendű vagyok? ez biológia. nem azt mondtam, hogy 30 éves kor körül nem nőnek össze.
2022. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
67%

#21: Öhm... Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de szerintem nem az ovisokról van szó a felnőtt kategóriában.


#22: Milyen biológiai dologgal magyaráznád, hogy szerinted egy átlagos 20 éves nő érettebb, mint egy átlagos 20 éves férfi?


Egyébként az ilyen jellegű válaszok mutatják meg igazán, hogy a hangzatos "érett nő vagyok" szituációban még egy téma értelmezése is problémát okoz. :(

2022. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

21, ha nincs nemi különbség az érésben, akkor óvodában se lenne. Tehát, van létező "biológiai dolog".

A kutatások ezt a különbséget kisiskolás korban is mérik. Későbbről nem olvastam kutatást, egyszerűen azért, mert nem vág a szakmámba. De, simán feltételezhető, hogy a később érés, nem tűnik el, csak úgy, hiszen, mitől tűnne el?Vagy van ezzel szembemenő statisztikád, kutatásod, amit linkelni tudsz?

Mert, nekem úgy fest, hogy a levegőbe beszélsz, csak mert te úgy gondolod hogy... Ami semmivel nem erősebb érv, mint a 22es válaszadó érve. Mert mindkettő az én úgy gondolom-on alapul.

2022. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
67%

#24: Régebben olvastam egy statisztikát, ami arról szólt, hogy több a fiatal férfi vállalkozó, mint a fiatal női vállalkozó. Ez arra utal, hogy ők érettebbek akkor, nem?

Egyébként nem igazán van olyan felmérés sem, hogy mondjuk a 16-18 évesek között bármi különbség lenne az érettség között. (Fun fact: Jelenleg meg ki sem lehet hozni olyat, hogy bármiben is a férfiak lennének jobbak vagy előrébb, mert a cancel culture kinyírná az adott tanulmányt.)

Egyébként, gondolom te is tisztában vagy, hogy a biológiai érettségen kívül a tényleges érettséget még rengeteg dolog befolyásolja, pl. az adott közösség és kultúra is. Önmagában az, hogy gyerekként bizonyos dolgokban előbb érnek a kislányok, még nem jelent 10 évvel később semmit.

2022. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

"biológiai érettségen kívül a tényleges érettséget még rengeteg dolog befolyásolja, pl. az adott közösség és kultúra is."

Egyetértek. De ez épp ellent mond, vagy legalábbis aláássa a korábbi érved, miszerint azért több a fiatal férfi vállalkozó, mert érettebbek. Egyrészt, sokkal több olyan szakma van ami férfi szakma és lehet rá vállalkozást nyitni, vagy be lehet szállni vele a családi bizniszbe. Másrészt, a társadalmi elvárások, bár szerencsére kezdenek alakulni, még mindig mást várnak el egy nőtől, mint egy férfitól. Egy nő tanulhat körmösnek, vagy fodrásznak, esetleg masszőrnek, de masszőr ismerőseimtől tudom, hogy az azért nem egy leányálom, mert állandó kedves, vagy épp kevésbé kedves kezdeményezésnek vannak kitéve, happy ending témában, lehet továbbá kozmetikus esetleg virágkötő és nyithat rá egy vállalkozást, de, ezek jellemzően lenézett szakmák és hatalmas rizikó, mert nem akkora a kereslet, nem létszükséglet, persze, ettől még a lehetőség adott, csak nem feltétlenül vonzó. Ezzel szemben a férfi szakmák többsége, amit szakközépben kitanulhat, elfogadottá b és "fontosabb". Egy férfi tanulhat kőművesnek, hideg, vagy meleg burkolónak, villanyszerelőnek, asztalosnak, hegesztőnek, lakatosnak, autó szereplőnek, stb. és erre bármelyikre nyithat vállalkozást. Ezek lényegesen megbecsültebb szakmák.

De, ismétlem, még csak nem is feltétlenül ezen múlik, hanem, hogy a nőkbe sokkal kevesebb kockázatvállaló kedvet, verseny szellemet nevelnek, jobban megtanítják őket félni és egész máshogy kezelik, ha végül belebukik, mert, ugye, hogy megmondtam...

Teljesen más a közösség hozzáállása, elvárása.

Alapvetően egyébként én nem hiszem, hogy valóban az érettségen múlna az, hogy kevesebb a fiatal férfi- idősebb nő páros.

Már rég kiszálltam volna, mert amiről vitatkozunk értelmetlen és felesleges, de nagyon zavart a "nőifelsőbbrendűség" meg a nem jöhet ki olyan publikáció, ami kimutatja, hogy valamiben a férfiak jobbak. Egy csomó mindenben jobbak a férfiak és egy csomó mindenben jobbak a nők. Ezek tények.

Abba, hogy egy nő adott esetben előbb érik, csak te látod bele, hogy a női felsőbbrendűséget mutatja és őszintén kétlem, hogy az összeesküvés elméleted valós alapokon nyugszik. Tulajdonképp csak ezért ugrottam bele a vitába.

Az alap kérdés egy nagyon összetett dolog, egyrészt a mai napig ki van nézve, szemben a fordított felállással, teljesen mást keres ösztönösen és belenevelten egyaránt, már egyszerűen a társadalmi elvárásokhoz igazodva is, egy nő és egy férfi. Emellett ott a termékenység kérdése is. Egy 40-50 éves nő szülhet, sok példa van rá, de miért választaná egy férfi, aki a családot akar, az idősebb nőt, aki hamarabb fut ki az időből, mint a fiatalabbak, akivel, ha azonnal nem jön össze, bőven van idő próbálkozni?

És valószínűleg ezen túlmenően is a végtelenségig lehetne okokat sorolni, nekem most hirtelen ennyi jött össze.

2022. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
24%
egyébként egy húsz éves lány szerintem alapból tartós kapcsolatra vágyik, mert már benne van a család és a gyerek képe. egy fiú ennyi idősen még általában nem gyerekről gondolkodik. inkább ő maga szívesen gyerek. én ebből a szempontból gondolom úgy, hogy korábban érnek a nők. és persze, hogy sokminden függ a környezettől, meg a hatásoktól. de nem fogsz meggyőzni arról, hogy a fiúk 20 évesen már komoly családi tervezgetésben vannak. nem azért csinálja a jól menő vállalkozását, mert mellette két kisgyerekkel akar élni
2022. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
van az mikor a hapi több évet letagadhat és van az amikor szimplán a beérett férfiakhoz vonzódik valaki, és nyilván van az egzisztenciára menő élettelen , utolsó, senkiházi , erkölcstelen szutyok női típus .
2022. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
78%

Csak meg kell nézni testileg, mondjuk egy 16 éves fiút és egy 16 éves lányt.

Amég a 16 éves lánynak már kifejlett nemi jegyei vannak, addig egy 16 éves fiún talán foltokban nő egy kis szőr.

Amég a fiúk ennyi idősen a focizással foglalkoznak a suliban, addig a lányok már a fiúkat kémlelik.

Ezeket csak az nem látja tisztán akik nem jártak középiskolába. Fiatal korban ég és föld a férfiak és nők közti különbség.

Nyilván van kivétel, ez csak a nagy átlag.

És nincs is ezzel semmi baj, nem marad ez a dolog így, sőt.. ez is csak egy átlag, de több életképes 25 éves férfit látok, mint nőt.

2022. ápr. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

#26: "De ez épp ellent mond, vagy legalábbis aláássa a korábbi érved, miszerint azért több a fiatal férfi vállalkozó, mert érettebbek."

Nem. Ez inkább arra mutat rá, hogy sértette az egód a női felsőbbrendűséges szövegem, ezért most mindenáron az igazad hajtod és olyanból is kihozod, hogy ellenem szól, ami nem. Amit írtam, abban semmi ellentmondás nem volt. Igazából, most úgy igazoltál, hogy nem akartál ám.


"Egyrészt, sokkal több olyan szakma van ami férfi szakma és lehet rá vállalkozást nyitni, vagy be lehet szállni vele a családi bizniszbe."

Ejejjj, hát már megint szegény nők hátrányban vannak? :O Mind csinálhat férfi szakmát. Ezzel most ismét igazoltál egy dolgot, amit írtam.


Egyébként a szakmákkal kapcsolatban: Amiket férfiszakmaként felsoroltál, mindre elég jellemző a feketézés. Többségében valahol dolgoznak cégnél ezekben a szakmákban és esetleg maszekban mellette csinálják. Műszakis vagyok, rengeteg hegesztőt ismerek és... Hát, egyikük sem csinált céget. Ellenben a körmös, fodrász ismerőseim mind és nők. (Oké, az elején ők is feketéztek, aztán rájöttek, hogy ez túl necces és nem megy így.)

Gondolom, természetesen itt fel sem merül benned, hogy magad ástad alá, mert ez épp nem sértette a női egód.


"Ezek lényegesen megbecsültebb szakmák."

Jujj, erre inkább nem is merek semmit írni.


Egyébként vicces, hogy mindent megpróbálnál kihozni arra, hogy a férfiak nem érnek előbb, női oldalról minden negatívumot számításba vennél, de férfioldalról semmit. Így miről beszélünk? Ugye megvan, hogy ezzel csak a kettős mércéd igazolod és azt, amit írtam?


"Abba, hogy egy nő adott esetben előbb érik, csak te látod bele, hogy a női felsőbbrendűséget mutatja és őszintén kétlem, hogy az összeesküvés elméleted valós alapokon nyugszik. Tulajdonképp csak ezért ugrottam bele a vitába."

Semmi gond nem lenne ezzel, csak olvasd el, amit írtam és azt is, hogy nem minden nőre írtam. Mindjárt nem kap el a gépszíj a női hisztidben. És olvasd el a stílusát is az illető válaszolónak, amiből árad a női felsőbbrendűség, de még az írásképe is egy vicc.


És akkor megy a csodálkozás, hogy az oldalon miért nem marad egyetlen értelmes férfi sem, hanem csak incel lúzerek. Hát, ezért. Köszönhetitek magatoknak.

2022. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!