Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az aszexuálisoknál kapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az aszexuálisoknál kapcsolatban az összebújás pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom már hosszabb ideje, hogy aszexuális vagyok. Próbáltam sokat olvasni a témáról, de pár dolog nem világos. Azt tudom, hogy nem éreznek szexuális vágyat, ezért nem szexelnek, bár összezavart, hogy vannak a szürke aszexuálisok, akiknél előfordul. Sőt vannak olyanok, akik nem aszexuálisak, csak simán szex undoruk van. Innentől tényleg nem tudom hová soroljam magam. Illetve érdekel, hogy az aszexuális összebújást, hogy kell elképzelni? Tehát csak összebújnak ruhástul és nem történik más? Jó lenne, ha olyan válaszolna aki aszexuális, vagy szakértő a témában.

2022. jan. 18. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok ennyire képben a témában mint Te. De ezek alapján én akkor szürke aszexuális vagyok. Én kapcsolatban olyan 2-3 havonta kívánom a szexet... Összebújás általában ruhában szokott lenni és nem történik más.
2022. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Azért a nem aszexuálisoknál se úgy képzeld az összebújást, hogy annak csak szexuális töltete lehet. Mi a párommal sokszor bújunk össze meztelenül anélkül, hogy szexelni akarnánk. Szimplán az intimitás, közelség, melegség érzése miatt.
2022. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Aszexuális és a kapcsolata válogatja.


Az összebújás nálam összebújást jelent. Nagyon bújós vagyok. Egy ágyban/kanapén filmezés vagy beszélgetés közben. Többnyire ruháson.


De akár nélküle is lehet mint pl #2 esetében.


Petting, szex is előfordulhat ha a pár nem aszex. De ez sem feltétlenül van így.

2022. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Én gusztustalannak tartok mindenféle meztelen testet, ami hányingerrel tölt el, ha már csak hozzámér, főleg, ha szexuális töltetű. Én lelki együttlétre és megértésre vágyom, az ölelkezés csak valakihez tartozást okoz nálam, energiaáramlást.
2022. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Aki összebújásnak hívja a szexet, az nem aszexuális, hanem szimplán prűd.


Egyébként én aszexuális vagyok, nagyjából havonta kívánom a szexet. A párom még ennél is passzívabb.

2022. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
1-es, hol találtál párt?
2022. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
6-os munkahelyen, csak akkor még nem tudtam ,hogy aszexuális vagyok... de elég gyorsan kiderült, 3 évig voltunk együtt
2022. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Demiszexuális vagyok.


Igazából ezek a címkék mind csak kitalált fogalmak, mert mindenki egyedi. Hetero és hetero, homo és homo között is akad égbekiáltó különbség.


Azt használsz magadra, ami tetszik, és szerinted lefed. Nem visz el a szivárványrendőrség, ha rosszul használod :)


Nekem amúgy nagy a libidóm a kapcsolatban, párom viszont hormonprobléma miatt szex-repulzív lett, nem kívánja.


Sokszor bújunk össze, ő általában ruhában, én épp úgy ahogy vagyok :)


Akár pucéran is, nem zavarja, és nem csinálunk belőle "többet"

2022. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy lehet ilyen embereket találni, most ez felvidított.
2022. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén demiszexuális vagyok, azaz aszex-spektrumon.


Egyrészt, nem teljesen úgy van, hogy az aszexek nem éreznek szexuális vágyat, és ezért nem szexelnek. Az aszexuálisok szexuális vonzalmat nem éreznek, tehát nem fordul elő az, hogy pl. látnak egy színészt, vagy valakit az utcán, és eljátszanak a gondolattal, hogy milyen jó lenne lefeküdni vele. Viszont libidójuk még lehet, és több okból is dönthetnek úgy, hogy szexelnek (kellemes fizikai érzés, testi-lelki kapcsolódás a partnerükkel, libidó kielégítése stb.) - viszont közöttük is vannak szexundorosok, akik nyilván nem fognak. Plusz vannak a szürke-aszexek, akik néhanapján (de nem rendszeresen) éreznek szexuális vonzalmat, és a demik, akik hosszabb idő után, érzelmi kötődést követően tudnak/tudunk szexuális vonzalmat érezni - szóval nem ilyen egysíkú a dolog.


Én az ilyen "szex-eufémizmusokat" szó szerint veszem: az összebújás nálam összebújást, a filmezés filmezést jelent, és ha felhívnék magamhoz valakit egy kávéra, akkor azt valóban kávéra hívnám fel. Szerintem nincs is értelme ezeknek az utalgatásoknak, úgyis mindenki tudja, hogy ezek a szex megfelelői a köznyelvben, akkor már miért nem lehet egyenesen rákérdezni? :D

2022. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!