Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmesélek valamit lenn. Szerintetek beszéljek vele erről őszintén, vagy a mindenkori szöveg itt is áll, hogy hagyni kell azt, akinek van valakije?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz a sztorim, de azért remélem lesz olyan, aki végigolvassa, és ad valami hasznos, megindokolt tanácsot. Nyitott vagyok a kritikára is, nekem csak az a lényeg, hogy eljussak végre egyről a kettőre.

26 éves nő vagyok.

Legnagyobb vágyam, és belátható időn belüli életcélom, hogy még ebben a kevesebb, mint 4 évben, ami hátravan a 30. szülinapomig:

1. Hosszútávú, komoly szándékú, jó párkapcsolatot kezdjek meg egy értékes férfival.

2. Eljegyezzen.

3. Megházasodjunk.

4. Jó lenne, ha babaprojektbe kezdenénk. Ha terhes is lennék, még jobb lenne. Ha meg is születne elsőszülöttem még 29 éves koromban, arról már almodozni is alig merek, annyira jó lenne.

Volt 2 komoly, többéves kapcsolatom, de mindkettő zátonyra futott. Sebaj, e kettő miatt sokkal tapasztaltabbnak érzem magam, ami a párvalasztást, illetve ami a párkapcsolaton belüli viselkedést illeti.

Megismertem valakit, akiről úgy érzem, elvakultság nélkül, hogy ideális társam lehetne az életben. Úgy érzem, összeillünk, és tudnánk harmonikus párkapcsolatot folytatni, sőt, tudnánk ideális házastársak lenni egymás számára, illetve biztos vagyok affelől, hogy csodálatos apja lesz gyermekeinek, akár én leszek az anyjuk, akár nem.

Ebbe a személybe én kezdek beleszeretni. Nagyon szimpatikus. Annyira élem a beállítottságát is, érdeklődési köreit is. A tulajdonságai tiszteletre méltóak. Külsőre sem utolsó, jó a megjelenése, különösen az arca, mert hogy jóképűnek találom.

De! De, de de. Ott van az óriási DE!

Van barátnője. Saját bevallása szerint már közel 2 éve húzódik az eljegyzés, mert bár a barátnője szeretné, és bár a kapcsolatuk első 2 évében ő is azt érezte, hogy az a lány élete szerelme, és eljegyzi hamarosan, de aztán megromlott köztük a viszony, rengeteget veszekednek a mai napig. És így nem törtent meg az eljegyzés se 3 év együttlét után, se 4 év környékén, ahol ugye most járnak. Jelenleg is az van, hogy a barátnő várja az eljegyzést, és ő is tudja, rég itt az idő, de ilyen rossz körülmények közt nem akarja ezt meglépni. Nem akar veszekedésektől terhes, mindennapos stresszt jelentő kapcsolatot.

Szerintetek van értelme egy ilyen kapcsolatnak? Mert szerintem nincs. Ez egyfajta se veled, se nélküled kapcsolat így.

Arra gondoltam, szakíthatna a barátnőjevel, mert nem veszítene semmit, viszont nyerne. Nyerne szabadságot a rossz kapcsolat alól, és ha szeretné, nyerne engem is, mert én kész lennék összejönni vele. Szeretem, tisztelem.

Azért nen szakít a barátnőjével szerintem, mert ő az első komoly kapcsolata. Voltak gyerekkori szerelmei, de komoly kapcsolata nem. Még csak 25 éves. Vagyis fiatalabb nálam egy évvel.

Szerintetek felvessem neki, hogy szeretem? Hogy szerintem jó kapcsolatunk lehetne, ha összejönne velem? Hogy szerintem szakítania kéne a barátnőjével, mert így semmi értelme a kapcsolatuknak, hogy nem tudnak A-ról a B-re lépni a sok veszekedés miatt?

Még soha semmit nem említettem neki, azt sem tudja, hogy szeretem. De barátok vagyunk, egyre jobb barátok. Minden héten találkozunk, mert van egy ügy, ami kapcsán amúgy is össze kell futnunk hetente párszor. Néha finoman flörtölök vele, de azt nem szereti, mert hűseges típus, és nem flörtöl senkivel a barátnője miatt. Azt se akarja, hogy vele flörtöljenek, ennyire hűseges, ez is tetszik benne. De bárcsak inkább hozzám lenne hűseges, nem pedig a dirigáló, panaszkodó, dedós barátnőjéhez.


2021. dec. 10. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hmm jó kérdés. Mindenek előtt azt kell tisztázni magadban hogy, kellene e egy olyan pasi aki otthagyta a párját egy másikért? Miből gondolod, hogy veled nem tenné meg ha jönne megint valaki más?
2021. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Tervgazdaságban élsz

Most az első négyéves tervedet építed, azt képzelve hogy ez működik. Ez már a gazdaságban sem működött rendesen, de a te életedben pláne nem fog.

Foglalt pasasokat szemelsz ki a négyéves tervre egyenesen beteges.

Gondold újra az egész életedet, ez így nem járható út!

2021. dec. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Te mindent így eltervezel az életedben? Nem lehet valami jó így élni. 🙄


Nem mellesleg téged picit se zavar hogy azt a nojet is megcsalta, s hogy nem képes kilepni inkább benne van a szarba?

Szerinted ha Őt nem jegyezte el évek múltán akkor majd téged mint friss kapcsolatot elfog?

Azt gondolod hogy miután kilep egy hosszú kapcsolatból egyből egy másikba fog lépni?


Ha annyira oda lenne érted már rég együtt lenne veled, de nincs.


Ébredj fel! S lépj ki ebből a valamiből, mert nem h pár év múlva, de 10 év múlva se lesz a terveidbol semmi 😁

2021. dec. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miről beszéltek a férfival kapcsolatban? Ő teljesen tiszta a történetben, nem csalt meg senkit és nem is akar, hűséges, pedig a barátnőjével sok köztük a vita, de nem fogadja a kérdező flörtjeit sem, mert párkapcsolatban van. Ilyen szempontból a férfi tényleg nagyon is "jó party"-nak tűnik. Csak a kérdező sajnos kevésbé, illetve nem érti meg, hogy ez nem így működik. O tulajdonképpen meg akarja menteni ezt a férfit a barátnőjétől:D
2021. dec. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Te kívülről akarod eldönteni, hogy egy pár mit tegyen, vagy mit ne tegyen?

Annak a pasasnak eszébe sem jutsz, különben már rég jelét adta volna.

2021. dec. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy összejöttök, és a pasi nem úgy fog viselkedni, ahogy eltervezted!

Valószínűleg egy szakítás után ő inkább belevetné magát a csajozásba, pótolná azt, ami az elmúlt években kimaradt.

Érdemes átgondolni, hogy most milyen a kapcsolata. Ugyanis a sok agyatlan liba megcsalás esetén a másik nő fejéhez szokta vagdosni, hogy két ember kell egy rossz kapcsolathoz. Na de előtte ez nem jut eszébe. Szerinted a pasi egy kicsit se hibás, hogy a kapcsolata xar? Ő nem vitatkozik? Nála nincs gond a konfliktuskezeléssel? Könnyen lehet, hogy veled is ugyanilyen lenne, ugyanis egy veszekedést elkezdeni egy ember is tud.

Mi van, ha ő téged se venne el pár évig? Pont azért, mert ő is tanult a mostani kapcsolatából, és rájött, hogy akit az első egy-két évben élete szerelmének hisz, arról is kiderülhet pár év után, hogy nem jönnek ki hosszú távon.

Lehet, hogy neked nem jelent semmit, hogy csak 25 éves, de elég valószínűtlen, hogy ő már most kész elköteleződni. Nem csoda, ha a barátnőjét se kéri meg.

Azt meg, hogy milyen apa lesz, még ő se tudja, nem hogy te. Sokakat ér nagy meglepetés még 5-10 év kapcsolat után is, hogy mivé változik a párja (és ő maga!) a gyerek után.


Te ezerrel pörögsz most, hogy mindenáron babarpjektelni akarsz két éven belül. Ebbe a mesébe keresed a statisztát, aki majd megkér és teherbe ejt. Ez egyenes út az egyedülálló anyasághoz. Vagy a macskásnéni léthez. Normális pasit nem fogsz találni, az fejvesztve menekül, ha rájön, hogy te expressz sebességgel akarsz átrohanni a bevezetőn.

2021. dec. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
81%
A "babaproject" szóig olvastam, mert ettől a szótól kivagyok. Mint valami tenyészkoca aminek teljesíteni kell a tervben megadott ellést. .. Jézus komolyan már.
2021. dec. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!