Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az incelséget vajon mekkora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az incelséget vajon mekkora mértékben okozza az érzelmi és szociális fejletlenség?

Figyelt kérdés

Ma már az interakciók többségét iskolán kívül discordon, messengeren, redditten, stb. intézik a fiatalok és nehezebben tudnak személyesen kapcsolatot létesíteni azokkal, akikkel alapból nincsenek együtt az iskolában.


Úgy vettem észre, hogy aki incelként definiál magára annak általában önértékelési gondja van, a külvilág visszajelzése alapján gondolja magát értékesnek vagy értéktelennek. Mivel szerintem ezek az emberek már fiatalabb korukban is visszahúzódóak, önbizalomhiányosak voltak. Más társaságuk se nagyon volt, nem jártak el közösségbe, bulikba, programokra stb.

Mivel manapság a fiatalok nagy része az interneten alakít ki társas kapcsolatokat, ezért ez később kisebb nagyobb szociális fejletlenséghez vezet.


Aki a középiskolában, felsőoktatásban nem volt képes valódi társas kapcsolatokat teremteni annak később önerőből kell kialakítani. Aki erre nem képes, az gyakorlatilag magára marad, nincs hová fordulnia segítségért.


Ez a jelenség viszont az ismerkedésre is rányomja a bélyegét, mert amíg személyes kontakt nélkül kell chatelni addig nincs baj, aztán amikor a személyes találkozóig jutnak akkor jönnek elő a szociális fejletlenségből fakadó gondok.


Mit gondoltok? A érzelmi és szociális fejletlenség okozza az incelséget, vagy valami más?



2021. nov. 12. 01:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%
10! Igen csak aki csúnya, az negatív visszajelzéseket kap, aki meg jól néz ki az pozitívakat.
2021. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
45%
11, Jó megfigyelés. :D
2021. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%

Pár éve azt láttam, hogy az incelek elég nagy gyökerek és egyszerűen mindenkit csak szidnak, 0 felelősségvállalással. Elég sok elméletük meredek és könnyen cáfolható. Szóval, én sem bírom őket.

Viszont, az elmúlt 1-2 évben árnyaltabban látom már a dolgot. Sorban látom az értelmesebb, jó szociális képességű ismerőseimet koppanni és csalódni. Női oldalról is egyszerűen csak gáz dolgokat látok. Azt látom, hogy lett egy réteg, akik amúgy nem incelek, de simán odamossák őket. Jó képességűek, de csak negatív tapasztalatot gyűjtenek.

2021. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
41%
13-as, köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt!
2021. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
#13 Ebből látszik, hogy az incelség az előnytelen külső függvénye. Az, hogy néhányan elmebetegek, nem oka, hanem következménye a sikertelenségnek.
2021. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%
Ez amúgy többek közt a média agymosása miatt van. Teljesen kilúgozza az emberek agyát; az aranyból hulladékot csinál, a trágyából meg drágakövet-legalábbis annak látszatát.
2021. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen a külső okozza nem feltétlenül kell izmosnak lenni ha ronda arca van valakinek úgy nehéz ismerkednie.
2021. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

"Mivel szerintem ezek az emberek már fiatalabb korukban is visszahúzódóak, önbizalomhiányosak voltak. Más társaságuk se nagyon volt, nem jártak el közösségbe, bulikba, programokra stb"



Szakmunkaskepzobe jartam. Az erettsegit levelezon tettem le. Nem volt diszkord, reddit, es egyeb faszsag. Az iskola nagyresze lecsuszott drogos volt, a gyakorlati oktatot is becsicskitottak, meg kisutottek rajta a fazisjavito kondit. A tanmuhely egy lepratanya volt. Hamar elhuztam ceghez gyakorlatra. A katonasag meg nagyobb szopas. Szabadidomben ures uveget gyujtottem, es valtottam vissza, hogy legyen penzem, mert nekem nem tomtek tele a zsebemet a szuleim, mint az itt irogato XII. keruleti kulturgyerekeknek :)



Szoval az incelseget a szar kulso, a szar anyagi helyzet okozza.



37F incel

2021. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
45%

Vagy ha csendesebb, zárkózottabb az átlagnál. Egyből kirekesztik és onnan visszajönni...

Gyakran Mission Impossible-Lehetetlen Küldetés.

2021. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

"A szociális skillek hiányát is javarészt az előnytelen külső okozza. Gyerekkorában jobban kinézik, kiközösítik stb."


Baromság. Elsősorban a neveltetés okozza, persze a rossz külső is lehet valamilyen szinten magyarázat, de nem ez az elsődleges. Nagyon sok olyan embert ismertem akik ritka ocsmányak voltak már gyerek korukban is mégsem volt soha gondjuk a szocializációval. A túl szigorú szülők, a túl nagy elvárások, a lelki problémák kibeszélésének hiánya, bőven elegendő, hogy valaki borzalmasan legyen szocializálva.

Saját példám egyébként ez. Fiatalabbként, gyerekként bőven jól néztem ki, nem volt gond a súlyommal, magasságommal, az arcszerkezetemmel stb. Szóval nem néztem ki rosszul egyáltalán, inkább átlag fölöttinek mondtam volna magam. Viszont borzalmasan introvertált voltam, nehezen ismerkedtem, nehezen nyíltam meg, nagyon szorongó típus voltam. Ez rányomta a bélyegét az egész életemre, mire megtanultam kiállni magamért, lazábban ismerkedni, leszarni, hogy mások mit gondolnak rólam elég sok időbe került és még mindig bőven lenne fejlődési lehetőség.

Az incelekkel az a gond, hogy mindent kizárólag a külsővel akarnak megmagyarázni. Nyilván ez is lehet EGY ok, de ezen kívül még rendeteg minden befolyásolja a dolgokat.

2021. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!