Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez? Mit tegyek ellene?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Társkeresésben eddig nem jártam sikerrel, akárhányszor próbálkoztam lányoknál egy kivételével mindig visszautasítottak. Amikor nem lettem visszautasítva akkor egy kavarásos, hullámvölgyes kapcsoltamom volt aminek csúnya vége lett ami földre is vitt lelkileg. A legutóbbi próbálkozásom során is visszautasítottak ami teljesen összetört engem és úgy voltam vele hogy soha többet nem próbálkozok, nem kell kapcsolat.

Most, egy év távlatából viszont ott tartok, hogy szeretnék egy barátnőt viszont akárhányszor odajutok hogy felvegyem az illetővel a kapcsolatot, közvetlen azelőtt megtorpanok és ennyibe ki is merül hogy ,,mostlesz kapcsolatom"

Szerintem mély nyomot hagytak bennem az eddigi kudarcaim, de én ezt szeretném leküzdeni viszont nem sikerül.


Miért van az hogy megtorpanok, miként győzzem le ezt a gátlás.


2021. ápr. 20. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon hosszú út, nem lehet pár szóban 5+1 trükkel átugrani.
2021. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tepfal válasza:
Szerintem probáld meg elengedni azt, hogy görcsösen ragaszkodsz ahhoz, hogy "barátnőd legyen". Nekem (25/N) ez a hozzáállás kicsit visszataszító, hiszen ez arra utal, hogy neked mindegy ki legyen, csak "barátnő" legyen, feleljen meg annak a képnek, amit neked a "barátnő" jelent, a tényleges személyiség nem is számít. Én azt tanácsolom, hogy kezdj el olyan közösségekbe járni (akár online, amíg kevéssé lehet társas programokat szervezni), ahol vannak korodbeli, érdeklődésednek megfelelő emberek, és itt próbálj BARÁTKOZNI. Próbálj lányokkal beszélgetni "hátsó szándék" nélkül, barátkozás céljából. Ez segíteni fog abban, hogy ne érezd annyira cikinek, hogy valakivel felveszed a kapcsolatot - ha valakivel nem mered felvenni a kapcsolatot, az azt jelenti, hogy amúgy nincs kapcsolat köztetek. Ha a semmiből, úgy, hogy nem is beszélgetünk, megjelenne előttem egy férfi, hogy hát akarok-e kapcsolatot, én kiröhögném, ne haragudj. Miért akarnék valakitől kapcsolatot, akit nem is ismerek? És - továbbmegyek - akár miért is tudnám vagy akarnám az elején eldönteni, hogy majd a későbbiekben akarni fogok-e. Nálam egy út működött mindig, ha valaki megpróbált emberként megérteni, a barátom lenni. Többekkel jó barátok lettünk és semmi több, másokkal végül párkapcsolat lett belőle, megint másokkal rájöttünk, hogy nekünk nincs közös metszetünk és tisztelettel elváltunk egymástól. Nem kell erre ráfeszülni.
2021. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert csalódtál. De amúgy szerintem a megtorpanás is cuki bizonyos helyzetekbe, bár az is igaz, hogy nem is lehet tudni bizonyos szituációba, hogy azért torpan meg valaki, mert kezdeményezni akar, vagy azért, mert a lány az ajtóban állt, és nem tudta melyik oldalról kerüld meg.


A lány meg maximum csak segít és odébb áll, mert neki egyértelmű, hogy azért mert az ajtó előtt állt és eszébe sem jut, hogy azért mert kezdeményezne.


Figyi szerintem ha van kiszemelt és tudod, hogy többször találkozol vele, akkor próbálkozz amikor sikerül, de ne kösd időhöz magad, csak enged meg magadnak a spontán ismerkedés örömének érzését, és egyszer csak azt veszed észre hogy sikerült ismerkedni,sikerült megszólítani, és beszélgetésbe elegyedni, az egyből kiderül, hogy szimpatikus vagy-e vagy sem, mert maszkban nem mindig egyértelmű, de van mikor maszk nélkül sem, ha introvertált a másik, lesütött szem, megszeppenés is jelentheti azt, hogy zavarban van például.

2021. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

* és eszébe sem jut, hogy azért, mert kezdeményezne a másik.


* csak engedd meg magadnak

2021. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es nem értek egyet. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy neki mindegy csak nő legyen, biztos van neki aki tetszik, nekem ez jön le abból amit ír. Ha meg nem, akkor biztos nem minden nő tetszik neki. Ez a lelki blokk, önmaga irányába van, nagyon szeretné, és ezért ráblokkol ösztönösen, ebben nincs semmi taszító.


Tudod mi a taszító, amikor állsz a boltba a pénztárnál, és számodra ismeretlen taszító pasi odaáll szinte közvetlen mögéd szó szoros értelmében szerelmes dalt dalolászva, és az ember már menekül, mire sértődötten megjegyzi hogy jól van na, vagy amikor egy ismeretlen futár akivel soha az életben nem találkoztál még, úgy akarja kézbesíteni a csomagot, hogy így szól bele a telefonba, hogy szia édes drága virágszálam, és csak kamillázol rajta, hogy vajon hogy reagálna egy kiéhezett idős nőre, ha a nő rácuppanna. Vagy az a taszító mikor macsó módjára kerget mint egy kakas és lehetne sorolni.

2021. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem, csak barátok kérdésben.

A közelmúltban annyi csalódás ért, ami engem is levitt a földre, hogy most már senkiben nem vagyok képes normálisan megbízni. Remélem azért ez majd idővel változik.

De a kérdésre válaszolva. Kérdező, tudom, szerintem tudom, hogy ez milyen érzés. Egy ideig én is görcsösen próbáltam új barátokat és mondjuk egy igazi barátot keresni, vagy megismerni, de ez mindig kudarcba fulladt. Ezeket a próbálkozásokat már feladtam, és tudod mit? Sokkal jobb, függetlennek érzem magam. Rájöttem idővel, hogy én nem egy bizonyos ember társaságára várok, hanem csak a szeretetre, amit adhat nekem, a figyelemre és a törődésre.

2021. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!