Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányoknál nagy különbség van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányoknál nagy különbség van a kb 19-22 évesek és a kb 23-26 évesek közt?

Figyelt kérdés

26 évesen vegyesen szoktam tetszeni sok fajta lánynak, mert elég fiatalnak nézek ki, de ugyanakkor azért helyes vagyok. Most is kb 21-22 évesnek szoktak mondani csak ránézésre, a személyimet is elkérték 24 éves koromig. Az a baj az életben úgy érzem le vagyok maradva, mert igaz dolgoztam pár évet teljes állásban felnőttként már, de csak 24 évesen kezdtem az egyetemet, 27 évesen lesz majd diplomám. Most a nyarakat szoktam végigdolgozni és év közben részmunkaidőben diákmunkázok néha. Amúgy jó szakmát választottam, anyagilag most is rendben vagyok, nem hónapról hónapra élek, később ez várhatóan még jobb lesz.


Ezért tanakodom ezen sokat magamban, hogy milyen lány/nő illik hozzám. A korombelibb lányoknál attól tartok ők már azt várják el egy 26 évestől hogy dolgozzon főállásban mert legtöbbször ők maguk is dolgoznak már. Fura lenne nekik, hogy ők járnak a minimum heti 5x8 órába, a párjuk pedig még éli a sok tekintetben laza és szabad diák életet (ami most az online oktatás miatt még könnyebb), nem? A fiatalokkal ebben jobban összeillek hogy ők is még tanulnak vagy még több tekintetben most indulnak az életben, de ott pedig félek attól hogy túl sok mindenben túl nagy a szakadék köztünk gondolkodásmódban, érettségben mondjuk egy 20 éves lánnyal. Főleg hogy szeretem a mély, lelkizősebb, filozofálósabb beszélgetéseket is a hozzám közel állókkal. Én is tudom hogy magamhoz képest 5 éve kevésbé voltam érett ezer tekintetben mint most vagyok. És igen én is tudom hogy minden korosztályban van ilyen és olyan is, ez van, ez most egy ilyen általánosítóbb kérdés, ez van.


2020. dec. 27. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Annyi különbség lehet, hogy a 24-26 évesek között több olyan van már, aki magát tartja és dolgozik... nekik nyilván sokkal több felelősségük van, más dolgok foglalkoztatják őket. De akkora nagy különbséget nem látok, mert egyre tolódik ki a diplomaszerzés / első munka időpontja.
2020. dec. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nagyon rá vagy pörögve a korra magára.


Nem mondom hogy a "kor csak egy szám" mert szerintem nem, de azért nem is hataroz meg mindent.


Én 18 voltam amikor egyetemre mentem, sok évfolyamtársam eleve 20-21 évesen kezdte. Semmiben sem éreztem lemaradottabbnak magam náluk. Vannak olyan ismerőseim akik mondjuk 6-7 évvel idősebbek nálam (20 vagyok most, harmadéves) és akkor se kezeltek úgy hogy "te kis fiatal semmit nem tudó nem tudo mi". Nem neztek le, nem kezeltek másképp.


Vannak ismerőseim akik 21-22 évesen is olyanok mint az általános iskolások, semmit se tudnának maguktól megoldani. Idősebbe is van ilyen. Olyan ismerősöm is van aki nálam fiatalabb de sokkal önálóbb.


Persze nyilván nem mondom hogy én pl nem változtam 2.5 év alatt (ha az egyetemet tekintjük) mert szerintem sokat értem, de bizonyos dolgokban.


Kapcsolati téren speciel abszolút tapasztalatlan vagyok, rendesen 8 órában se dolgoztam soha, mert érettségi után egyből egyetemre mentem és hál' istennek vagyok olyan szerencsés hogy nem kell az egyetem mellett munkával kínlódnom, mert a szüleim támogatnak. Tehát igen, ilyen téren pl én tapasztalatlanabb vagyok mint mások.

De vannak olyan dolgok, amikben kifejezetten gyakorlatias, felelősségteljes, érett a gondolkodásom (pl pénzügyek, társadalmi dolgok) és ezt nem én mondom magamra hanem mások mondták rám/nekem.


Az hogy ki, mikor, hogyan érik nagyon sok mindentől függ.

Szerintem elsősorban ne az alapján válogass hogy ki hány éves, hanem hogy kivel passzolsz össze.


Egyébként általános tapasztalat hogy az egyetemisták jól kitudnak jönni egymással (persze, nyilván nem mindenki mindenkivel), mert sok a közös téma. Mindig lesz olyan ember egy teremben (régi szép offlineos idők:D) akivel ki fogsz tudni jönni. Kortól függetlenül.

Van aki 18 évesen érettebben gondolkozik, van aki 25 évesen is éretlen. És ez sem feltétlen baj szerintem.

2020. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, bár ez inkább csak az én hülyeségem, hogy volt pár órám, ahol volt 1-2 30-35 éves hallgató.


Most harmadévben is volt/van egy órám ahol elsőévesek is voltak és volt köztük egy 30 éves csaj. Na most, nem ismerem annyira, de teljesen olyan volt mint egy elsős középiskolás, tudálékos, buzgómócsing. Semmivel nem volt okosabb, ügyesebb a többieknél, de valamiért ő úgy érezte hogy folyton bele kell pofáznia az órába.

Na most, ez is nézőpont kérdése, de abszolút nem tűnt érettebbnek másoknál, sőt nagyon is visszatetsző volt, hogy ő ezzel akart kitűnni és ezt fitogtatta hogy ő bő 10 évvel idősebb a társaság átlagánál...szerintem ez minden csak nem érett.. hiába 30.

2020. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez nyugtat, nem vagy egyedül. :) Amúgy nem csak korfüggő a dolog, de igen, értem, amit mondasz. Ne menj ennyire rá, hogy ki hány éves, ne görcsöld túl! Ettől függetlenül pár évnél több nem feltétlen szükséges. Lányként én 3-4 évet tartanék optimálisnak, már ha összejönne persze. A diplomáddal sem vagy elkésve, én is még tanulok 23 évesen. Szóval kitartást és lazíts! ;)
2020. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!