Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi az oka a mamahotel-jelenségnek?
Az utóbbi kb. 20 évben egyre nő az otthon élő felnőttkorúak száma. Én is ezek közé tartozom (30 éves vagyok, mérnöki főiskolai diplomával).
Szerintetek miért nézik le az ilyen életmódot folytató embereket? Mi vezetett idáig?
Szerintem ez teljesen érthető, ha valaki nem akarja hitelekbe verni magát az egyre csak irreálisan növekvő ingatlanárak mellett.
Régen azért másabb volt az életritmus, messze nem hasonlíthatjuk azt a világot a maihoz. Ma ha belegondolunk három generáció mindennapi életébe mindenki más időrendben dolgozik. Ha különbejáratú a lakás még elfogadhatóbb az együttélés, de egy bejáratnál, mondjuk műszakba, vagy korán-későn munkába járás esetén borzalmasan nehéz.
Főleg amikor idősödnek a szülők, korábban pihennek le, reggel korán kelnek.
Tudom...3 évig laktunk a férjemmel és a gyerekemmel a szüleimnél, addigra tudtunk házat venni.Amire már persze előtte is spóroltunk.
Lakást sosem volt könnyű venni/építeni, mindig spórolni kellett rá.
"22 eves szakmunkas szerinted honnan vegyen penzt a sajat vallalkozasra?"
Egy festő mázoló? Fűtésszerelő? Burkoló? Bádogos? Ács-tetőfedő?.... Honnét venné azt a 3 forintot?
33: Azért lakást még pár éve is arányaiban sokkal olcsóbban lehetett venni. A nagyszüleim generációjának meg pláne. 1970-ben 2ezer forint volt az átlagbér: [link]
Ma a ksh szerint 240ezer forint. Nagyszüleim faluhelyen 30ezer forintból építkeztek fel, ez az akkori átlagbér tizenötszöröse, annyi kölcsön volt nekik. 15*240000=3600000. Ma hol építkezel fel szűk 4 millióból?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!