Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Pszichés zavarokkal küzdő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichés zavarokkal küzdő embernek mit javasolnátok társkeresés terén?

Figyelt kérdés

Megtette a tőle telhetőt annak érdekében, hogy normális emberként tudjon funkcionálni, szedi a gyógyszereit becsületesen, járt pszichoterápiára is, igazából tünetmentes 2-3 éve, akinek nem mondja el, az nem jön rá, hogy problémái vannak. A diagnózist viszont már megkapta, ezt a tényt nem lehet semmissé tenni, mondhatni stigmaként égett rá egy életre, és (egyébként érthető módon) rengetegen vannak, akik soha nem fognak potenciális partnert látni ilyesvalakiben.

A kérdés az lenne, hogy ebben az esetben mit kellene tenni? Eltitkolni, hogy mi van? Őszintének lenni milyen esetben éri meg? Mikor van a megfelelő ideje annak, hogy közölje ezt az illető a másik féllel? Egyáltalán jó ötlet-e próbálkoznia a párkapcsolatosdival? Vállaljon gyereket, ha szeretne? Mi lenne a helyes?

(Az én esetemben konkrétan bipoláris zavarról van szó, valószínűleg a kettes típusúról, illetve OCD-ről, ha ez számít. Van skizofrén barátom is.)



2020. júl. 1. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normalisan funkcionalo ember a mindennapokban, akkor nincsen semmifele stigma. Szedje a gyogyszereit normalisan, hogy ne uralkodjon el rajta a dolog es kesz. Mas ember meg vitaminokat szed minden nap, kulonben hulla faradt. Ennyi. Olyan emberrel en se jarnek, akinek ez hatarozza meg a szemelyiseget, hogy o ilyen meg olyan beteg.
2020. júl. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a pszichológia nem olyan konkrét tudomány, mint mondjuk a fizika, hogy ránézel valamire és látod, mi történik vele..


Ez olyan, hogy ránézel valamire és ami történik, történhet 50 különféle okból, aztán valaki vagy elég ügyes ahhoz, hogy megmondja igen, ez az, vagy csak találgat, mert mintha ez éppen erre hasonlítana..


Szerintem menj el másik emberhez is diagnózisért, úgy, hogy nem mondasz neki semmit az előzőről, csak beszéltek, várd meg, amíg 10-20 alkalmon túl vagytok, csak utána fogadj el diagnózist, és ha mindkettő egyezne, akkor érezd úgy, hogy hopsz, van egy ilyen nehézségem, de javítok rajta és majd elmúlik. Mint egy allergiàt, úgy kezeld, van, de amíg van rá gyógyszer ami hat, nem érdekel senkit, csak az orvosokat.


Az ocdt is bőven elég annyival letudni, hogy vannak olyan dolgok, amik neked szàmítanak, másnak meg nem. Van, aki ideges lesz, ha cipőben mész a házába, te kétszer csekkolod, hogy kikapcsoltad e a hajvasalót. Nem szàmít, milyen neveket aggatnak bizonyos tulajdonságaidra, egyrészt a viselkedésed nem te vagy, az pillanatnyi állapotot tükröz, amin lehet változtatni, másrészt pedig kezeld név nélkül ezeket.


Gyakran viselkedek szeszélyesen, fontos számomra a rendszeresség, magas fokon élem meg az érzelmeim mindkét oldalàt, van pár “bogaram”.


Másnak is van mindenfajta személyiségzavara és deformitása, csak ők nem kaptak rá nevet.


Egyébként a bipolárisok gyakran kezeletlen adhdsok, ugyanaz az impulzív viselkedés lehet benne, gyakran benézik, főleg nőknél.


Ne hidd azt, hogy aki diagnosztizált az egy tévedhetetlen isten, ugyanolyan jobban-rosszabban munkáját végző bárki, mint egy kőműves, érdemes másodvéleményt kérni.


Nincs tele a vilàg tökéletes személyiségű emberekkel, mindenki egy darab kirakó, egy kicsi itt hiányzik belőle, egy kicsit ott van túlsok, nem is kell mindenkinek szabályosnak lennie, keresd meg azt, akivel passzolsz, te nem a diagnózisod vagy, és KÉRJ MÁSODVÉLEMÉNYT!

2020. júl. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Hogy keressen egy jó szakembert, mielőtt párt keres.
2020. júl. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
A parkapcsolatot meggondolnam (bar a "nem" fele hajlanek), gyereket semmikeppen nem vallalnek.
2020. júl. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Es a másik? A "pár'?


Össze lehet futni..barhol..u.n "párkeresés alkalmabol" (is) olyan emberrel, akinek problémai vannak , es még csak nem is tud rola! Lehet pl borderline személyiségzavaros a társkeresőn az, akivel találkozás van, es az illető soha kerdest nem tett fel maganak arrol, hogy vele problema lenne..bipoláris személyiségzavar az csak személyiségzavar, NEM skizofrénia..( pl)


A szint.. annak az embernek a szinvonala, , akinek elmondod..

Tehat válogasd meg, kinek mondod el..legyen szinten intellektuálisan es emocionálisan!

Es főleg...törődsz a problémával, u.n kezelteted magad", a részedről felelősségteljesen mindent megtettél a magad érdekében .

Válogasd meg, kivel vagy őszinte , azzal legyel őszinte, aki megérdemli, méltó ra!!!

Akkor nem lesz már kérdés, elmondd-e vagy sem..

2020. júl. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egészségügyi szakmai irányelv000845EGÉSZSÉGÜGYISZAKMAI IRÁNYELV –A BIPOLÁRIS AFFEKTÍVBETEGSÉGEK DIAGNOSZTIKÁJÁRÓL ÉS TERÁPIÁJÁRÓL3/84I. IRÁNYELVFEJLESZTÉSBEN RÉSZTVEVŐKTársszerző Egészségügyi Szakmai Kollégiumi Tagozat(ok): 1.Pszichiátria és Pszichoterápia TagozatProf. Dr. Rihmer ZoltánPhD., DSc.,pszichiáter, neurológus és farmakológusszakorvos, Semmelweis Egyetem, Orvostudományi Kar,Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika,illetve Klinikai és Kutatási Mentálhigiénés Osztály, szakmai koordinátor, társszerzőDr. Szekeres GyörgyPhD., egyetemi docens, pszichiáter szakorvos, Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézet, I. Pszichiátriai és Pszichiátriai Rehabilitációs Osztály,felkért szakértő és társszerzőDr. Pestality Péter, pszichiáter szakorvos, Semmelweis Egyetem, Klinikai és Kutatási Mentálhigiénés Osztály,felkért szakértő és társszerzőDr. Balázs Judit PhD.,pszichiáter és gyermekpszichiáter szakorvos, egyetemi docens, ELTE Pszichológiai Intézet, társszerzőDr. Döme Péter PhD., pszichiáter szakorvos (Semmelweis Egyetem, Klinikai és Kutatási Mentálhigiénés Osztály; Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet), felkért szakértő, társszerző és kapcsolattartó2.Klinikai Szakpszichológia és Pszichoterapeuta Klinikai Szakpszichológus TagozatDr. Szili IlonaPhD., klinikai szakpszichológus, Semmelweis Egyetem, Klinikai és Kutatási Mentálhigiénés Osztály;egyetemi docens, Károli Gáspár ReformátusEgyetem, Pszichológiai Intézet, társszerzőDr. Mirnics ZsuzsannaPh.D., klinikai szakpszichológus, egyetemi docens,Károli Gáspár ReformátusEgyetem, Pszichológiai Intézet, társszerzőVéleményező Egészségügyi Szakmai Kollégiumi Tagozat(ok):1.Dietetika, humán táplálkozás (szakdolgozói) TagozatZsákai Antal, dietetikus; Semmelweis Egyetem Dietetikai Szolgálat, Szív-és Érsebészeti Klinika; véleményező2.Gyermekpszichiátriai Tagozat Dr. Baji Ildikó PhD., felnőtt-és gyermekpszichiáter szakorvos, egyetemi docens. SE-ETK Családgondozási Módszertani Tanszék; véleményező3.Háziorvostan TagozatProf. Dr. Hajnal FerencPhD., intézetvezető egyetemi tanár, Szegedi Tudományegyetem, Családorvosi Intézet és Rendelő; véleményező Dr. Garay Erzsébet, családorvos, Gyula; véleményező„Az egészségügyi szakmai irányelv készítése során a szerzői függetlenség nem sérült.”„Az egészségügyi szakmai irányelvben foglaltakkal a fent felsorolt egészségügyi szakmai kollégiumi tagozatok vezetőidokumentáltan egyetértenek.
2020. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!