Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csináljak ,hogy a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ,hogy a pénz miatt nem merek párkapcsolatot kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Szakmunkásként dolgozok, 140 nettót keresek, ami semmire nem elég, bár felénk elég jó pénznek számít, mégsem merek ismerkedni, mert félek, hogy ha összejönnék egy lánnyal akkor szegénységben élnénk, gyereket is nagy szegénységbe nevelnénk fel.

Tudom nem lettem mérnök, programozó könyvelő felénk simán 4-500 nettókat keresnek a jó diplomások, (meg még durvább fizetések vannak errefelé) és kb van a többi 90%a az embereknek aki ugyanígy nyomorog mint én. Nemhiába mondják, tetszettél volna tanulni. Ez jár az agyamban, hogy a gyerekvállalás egyenlő lenne anyagi csőddel. Vagy azt csinálom ,mint nevelőapám gyereket akart anyával, most havi 160 óra munkahely mellett, még dolgozik vagy havi 100 órát másodállásban azért ,hogy szépen éljen a kis tesóm. Teljesen tönkre van menve. Most kb 150 nettót keres mezőgazdaságban. Mellé mellékállásban aládolgozik.


Felénk az a mondás, nincs szegénység, aki nem vállal mellékállást az ne is panaszkodjon máról holnapra él. Letelik a munkaidő nem feküdni kell, hanem ugrani a mellékállásban. Nem bírsz mellékállást vállalni fáradt vagy? Akkor ne is rinyálj szegény vagy, ezt mondta nekem anya. Mert mondtam neki a problémámat. Vagy legyen mérnök nettó 500-ért.



2020. jún. 22. 14:22
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
43%

Igen, tanulni kellett volna. De még van rá lehetőséged, gondolom fiatal vagy. Nem kell gyereket vállalni rögtön, kapcsolat után 1 évvel. Sőt, nem kell 3 gyerekes családapának lenni, mire 30 leszel.

ha jól értelmezem, honnan jössz, ott ha kicsit is van benned ész, máris vakok közt félszemű vagy, egy jó OKJ is kisegíthet!

2020. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Na majd mindjárt jönnek a "Nőknek nem számít a pénz!" meg a "Menyé programozósnak, havi 800-é, mid én e." válaszok.


Segítek!


[link]

2020. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A magad jövedelméhez add hozzá a párodét is és mindjárt más a helyzet.

Ha születik gyerek, kaphattok ilyen-olyan segélyt és bizonyára juttatnak a nagyszülők, rokonok is bizonyos alkalmakkor a pici/k/nek... Persze, a gyerekek is kiadást okoznak.

2020. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem pénz kérdése en havi 610000ft keresek nettóba mégse akarok ismerkedni

F

2020. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az szerintem mindenképp tiszteletreméltó, hogy felismered, hogy minimálbérre gyereket vállalni tényleg anyagi öngyilkosság, elvégre ha a (leendő) párod is csak ennyit keres, akkor csed/gyed formájában ennek csak a töredékét kapja, így mindjárt sokkal nehézkesebb a megélhetés, főleg ha nem saját házban/lakásban éltek. Sok férfi - főleg itt az oldalon - gondolja úgy, hogy nem számít a pénz, kevés pénzzel is lehet boldog családot alapítani, ami részben igaz, de közben meg nyomorogni fogtok a mai árak mellett...


Mi gátol meg a tanulásban? Számos esti/levelező képzés van akár OKJ, akár egyetemi szak formájában, szerintem érdemes lenne elvégezni egy piacképesebb képzést, + egy nyelvkurzus is sokat segíthet. Nem kell a legnehezebb mérnöki szakot elvégezni, de sok piacképes egyéb képzés van, amit azért nem olyan nehéz elvégezni, mint egy orvosit vagy mérnökit. Én mindenképp arra bíztatnálak, hogy ha látod, hogy ez probléma, és a jövendőbeli gyerekednek úgy szeretnéd megadni a megfelelő körülményeket, hogy közben apaként is otthon vagy vele és nem csak melózol látástól vakulásig, akkor képezd magad, ehhez sosincs késő!

(Az anyukám 40 éves kora körül végzett el egy könyvelői tanfolyamot mert alig tudtunk megélni, 3-an vagyunk testvérek, apámnak jó szakmája van, de egy lusta disznó és nem élt semmilyen lehetőséggel ami jött neki, így anyának kellett az anyagi terheket is jobban ellátni, és 3 kicsi gyerek mellett - az ikremmel 4, a bátyám 12 évesek voltunk - is tanult és képezte magát, hogy könnyebb legyen.)

2020. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az oldalt imádom itt mindenki 500.000 Ft felett keres... :D
2020. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

" Számos esti/levelező képzés van akár OKJ, akár egyetemi szak formájában"


Ez szép dolog; elismerés is azoknak akiknek sikerül a levelezőst megcsinálni - egyetlen igazságtalan dolog van benne - a legtöbb helyen ezt nem veszik komolyan, éppen csak azt nem mondják egy ilyenre, hogy "az nem érvényes", mert a "levelező az gagyi" - az OKJ-t szintén lenézik a munkáltatók. Ami nagyon igazságtalan dolog, de hát ez van.

2020. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

6.-nak.


Igen! :)


És mindenki diplomás, vagy OKJ-val keres 900+ -t.

És persze az összes nő tisztességes, nem lépnek félre és nem voltak/lesznek szeretők sosem.

2020. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

igen 8-as. :)

Kár, hogy az élet nem ezt mutatja.

2020. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, elárulok egy titkot. Magyrországon az emberek kb. 2/3-a ilyen összeget keres meg havonta, ami mellett esetleg még maszekol valamit ami kicsit megdobja a fizut. + ugye akinek gyereke(i) vannak az a bruttó bérének nagyobb részét kapja meg nettóban és a családi pótlék + egyéb szociális juttatások is dobnak az összegen.

Szóval ne ezen múljon, hogy nem mersz párkapcsolaban lenni. Attól még nem kell egyből gyereket vállalni, se összeházasodni. És ha fiatal vagy bőven tanulhatsz még (amúgy idősebben is). Van egy csomó OKJ képzés, válassz valami szakmát ami érdekel és próbáld meg magad fejleszteni benne.

2020. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!