Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azzal, hogy autoimmun beteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azzal, hogy autoimmun beteg lettem végérvényesen 0 esélyem lett arra, hogy szűz pasiként a jövőben családom lehessen?

Figyelt kérdés
26 vagyok és a napokban Bechterew-kórral diagnosztizáltak, ami az egyik legsúlyosabb reumatológiai krónikus betegség. Elvileg sportos/egészséges életmóddal és hatékony biológiai terápiával kordában tartható, gyakorlatilag viszont az 50-es/60-as éveimre a gerincem várhatóan teljesen el fog csontosodni/bemerevedik (az ízületek sérülnek) és emiatt munkavégzésre képtelen is lehetek (bár olyan diplomám van, amivel otthonról is dolgozhatnék, de pályakezdőként még munkahelyem sincs és ki tudja hogy fogok tudni válogatni). Na mármost kíváncsi vagyok, hogy létezik olyan nő aki tőlem úgyis akarna gyereket, hogy várhatóan nem lesz problémáktól mentes vele a késő középkorom és akár a segítségére is szorulhatok ha rossz a betegség lefolyása. Ez amúgy kevés eséllyel örökölhető és így is ismerek pár olyan középkorú pasit fb-ról akinek gyerek is született már, de a mai világban nem tudom mire számíthatok a nők terén. A gyermekvállalás nekem is óriási segítség lenne később, ha már nem tudnám teljesen ellátni bizonyos teendőket és számíthatnék a gyerekeimre. A legnagyobb gond viszont az, hogy még barátnőm se volt soha és én ezzel a betegséggel családot és normális életet szeretnék. Létezik még kompromisszum kész nő a mai világban, aki nem csak tökéletesen genetikájú pasival jön össze?

2020. máj. 8. 18:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért legyen gyereked, hogy legyen ingyen ápolód. Ha ápolót akarsz, fizess a szolgáltatásért. Szerinted milyen anya szül gyereket azért, hogy a gyerek majd jól kiszolgálja, napi 12 órát önként felügyeli, eteti, fürdeti, pelenkázza az apját élete utolsó húsz évében? Elmondom, az önző némberek.
2020. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

50-60 évesen az emberek többsége nem igényel gondozást. Majdnem minden kolléganőm 50 fölötti és aktívan dolgoznak. Apám 62 vagy 20 éve diagnosztizált cukorbeteg mégis teljes mértékben önellátó és normál munkarendben dolgozik. Öregapám 70 fölött volt mikor kezdtük látni hogy ideje kicsit besegíteni. Ne tegyél úgy mintha általános lenne hogy a gyerekek (akik nem mellesleg 30 után vállalnak saját gyereket tehát mikor téged kellene istápolnia még iskolás gyerekei lesznek várhatóan) jellemzően már segítik az amúgy még munka köteles szüleiket.

Ami engem illett lehet a nagy szerelemben (ami mondjuk gyanús ki se alakulna ha megismerlek mert amit eddig mutattál nagyon unszimpatikus) szóval ha fülig szerelmes lennék lehet vállalnám a veled és a betegségeddel járó problémákat de gyereket tuti nem vállalnék ha ilyen nagy eséllyel örököl egy súlyos genetikai hibát. A 20 százalék azt jelenti 100 lehetséges érintett születésből 20 ilyen.

A legyen aki rám nyitja az ajtót mentalitás miatt meg akkor se biztos hogy családot alapítanék veled ha amúgy egészséges leszel.

Én besegítek az idős nagyszüleim gondozásába. Soha nem várnám el a gyerekemtől hogy ezt végig csinálja. Mindenkinek meg van a saját élete. Csak azért mert megszültem és felneveltem nincs jogom megnyomorítani az életét akár 10-20 évre. Senkinek nem lenne joga ezt megtenni a gyerekével szerintem.

Elvárhatom hogy elvigyen bevásárolni vagy ha otthonba kényszerülök meglátogasson és ha jól neveltem ezt külön nem is kell kérnem. De hogy a xart mossa alólam na azt nem. Arra vannak a szakképzett ápolók.

2020. máj. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!