Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azzal, hogy autoimmun beteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azzal, hogy autoimmun beteg lettem végérvényesen 0 esélyem lett arra, hogy szűz pasiként a jövőben családom lehessen?

Figyelt kérdés
26 vagyok és a napokban Bechterew-kórral diagnosztizáltak, ami az egyik legsúlyosabb reumatológiai krónikus betegség. Elvileg sportos/egészséges életmóddal és hatékony biológiai terápiával kordában tartható, gyakorlatilag viszont az 50-es/60-as éveimre a gerincem várhatóan teljesen el fog csontosodni/bemerevedik (az ízületek sérülnek) és emiatt munkavégzésre képtelen is lehetek (bár olyan diplomám van, amivel otthonról is dolgozhatnék, de pályakezdőként még munkahelyem sincs és ki tudja hogy fogok tudni válogatni). Na mármost kíváncsi vagyok, hogy létezik olyan nő aki tőlem úgyis akarna gyereket, hogy várhatóan nem lesz problémáktól mentes vele a késő középkorom és akár a segítségére is szorulhatok ha rossz a betegség lefolyása. Ez amúgy kevés eséllyel örökölhető és így is ismerek pár olyan középkorú pasit fb-ról akinek gyerek is született már, de a mai világban nem tudom mire számíthatok a nők terén. A gyermekvállalás nekem is óriási segítség lenne később, ha már nem tudnám teljesen ellátni bizonyos teendőket és számíthatnék a gyerekeimre. A legnagyobb gond viszont az, hogy még barátnőm se volt soha és én ezzel a betegséggel családot és normális életet szeretnék. Létezik még kompromisszum kész nő a mai világban, aki nem csak tökéletesen genetikájú pasival jön össze?

2020. máj. 8. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nevelőapámnak is hasonlója van, mégis álompár édesanyámmal :)


A betegségednél nagyobb gond a felfogásod. Az fog igazán hátráltatni.

2020. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Bemerevedik, becsontosodik a gerinc? Fúú bakker...

Sajnálom!

2020. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Nekem születési rendellenességem van. Ez abban merül ki, hogy tyúkmelles vagyok és sajna örökletes. Faternak is van.

Amúgy a csajokba bele van kódolva, hogy a legegészségesebb egyedet tartják vonzónak. Ez nyilván a szaporodással függ össze és azzal, hogy még nem fejlődött tovább az agyuk.

2020. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
#3 Ezzel édesanyádról, és esetleges leendő lányodról is elmondtad a véleményed.
2020. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kérlek ne vitatkozzatok! Ennek itt nincs helye most.
2020. máj. 8. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarok getzi lenni, de komolyan azért akarsz gyereket, mert már tudod, hogy majd segítség kell? Ez annyira... nem.
2020. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mindenkinek megvan a saját nyomisága, nem szabad, hogy ez határozzon meg téged. Az egyik mentőorvos tanárom mondta, hogy nincs egészséges ember, csak olyan, akit nem vizsgáltak meg elég alaposan.


Ez ne hátráltasson semmiben!

2020. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sajnálom, hogy ezzel diagnosztizáltak, nehéz lehet feldolgozni. Nem egyszerű az eseted, nyilván egy bizonyos ponton közölni kell az aktuális barátnővel, mire számíthat. 30 év alatt egyébként még ki is fejleszthetnek valamit, ami segíthet rajtad, szóval próbálj pozitívan hozzáállni.

Szerintem a te esetedben jelenleg a nagyobb probléma, hogy még nem volt barátnőd, és ez nincs összefüggésben a betegségeddel. Gondolom fogalmad sincs, mégis hol lehetne ismerkedni, gyakorlatilag sehol. Úgy vettem észre, aki legkésőbb egyetemen nem talált párt, gyakorlatilag veszett ügy.

Én 25 vagyok, lány, még sosem volt barátom. Nálam nehezítésnek ott van, hogy valószínűleg Aspergeres vagyok (folyamatban a kivizsgálás), így ha valaki udvarolna se venném észre, barátaim sincsenek, gyereket pedig nem szeretnék, mert ez sajnos nagyon is öröklődik. Én vettem észre magamon a tüneteket, de most már nem vagyok fejleszthető, úgyhogy game over. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nagyon sok embernek van olyan betegsége, állapota, amit úgy gondol, nem tudna elfogadni senki.

2020. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6: Én se akarok getzi lenni, de egyrészt nekem baromi nagy segítség lenne a jövőben, cserébe a leendő gyermekem "csak" 20% eséllyel örökölné azt a gént ami ezt a betegséget kiváltja (és az aktiválást is meg lehet előzni egészséges/stresszmentes életmóddal, ami nekem nem sikerült) arról nem is beszélve, hogy őt nagy valószínűséggel már jól fogják tudni gyógyítani (ha egyáltalán örökölné), mert akkora annyira fejlett lesz már az orvostudomány. És az se mellékes, hogy esetleg találok olyan nőt, akivel leélhetek egy egész életét és abban a korban már valószínűleg neki is szükséges lesz némi gyermeki gondviselésre.

Persze ezt nagyon kevés nő hajlandó és képes végiggondolni.

2020. máj. 8. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Uh, szép kis odaszúrás.


Te azt nem vagy képes végiggondolni, hogy lehet, hogy a gyereked külföldön fogja élni az életét. És inkább fizetne a szakszerű ellátásodért, minthogy egy utcában lakjon veled. Amiért nem lehetne hibáztatni.

2020. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!