Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A 22-25 éves csajok között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 22-25 éves csajok között van, aki tud bánni a pénzzel és takarékos?

Figyelt kérdés

Ez nem egyenlő azzal, hogy valaki keveset vagy sokat keres, mert az hogy tud-e bánni valaki a pénzzel, ettől független. Ilyenekre gondolok, hogy az anyagi lehetőségein belül él, tesz félre minden hónapban még ha kicsit is (vagy szeretne majd, ha lesz fizetése), vannak pénzügyi tervei, tudja hogy a ma megkeresett pénz nem csak a ma költéseire kell, hanem jövőbeliekre is, tudja a különbséget a vágyai és a lehetőségei között, ilyenek. Azért kérdezem, mert nekem ez fontos szempont egy tartós kapcsolathoz, mert a szüleimnél is rossz példákat láttam ebben, hogy milyen rossz, ha valaki csak hónapról hónapra él (akkor is, ha magas fizetése van) és egy gyerek szintjén tud bánni csak a pénzzel.


Az sem igaz, hogy ilyen fiatalon még senki nem gondolkodik ezeken, mert ha mást nem, akkor a családjából hoz valamilyen pénzhez való hozzáállást mindenki, ha nem is tud róla akkor is. Szóval léteznek ilyen lányok? Kis számú minta alapján eddig inkább rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban az ismerkedéseimből.

26/F


2020. máj. 5. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

20 éves lány vagyok.


Mi sajnos elég nagy szegénységben éltünk, sosem kaptam zsebpénzt, ezért én 19 évesen alakítottam ki a pénzügyi "stratégiámat" mert el kellett mennem dolgozni, hogy fenn tudjam tartani magam, az albérletem és az állataim (macskáim vannak).


Kb 230 a fizum, amiből mindig 100-at félre rakok, a többiből gazdálkodom, amellett, hogy mostanra tényleges hobbim lett az állatmentés, amihez elég sokat adakozom és fektetek bele.

Egy hátulütőm van, elismerem: magamon spórolok, szörnyen sokat.

2020. máj. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2020. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Putriból érkeztem , minden csicska munkát vállaltam anno 19 éves korom óta dolgozok.


Ma 26 éves vagyok van, házam, autóm megkínlódtam érte rendesen egyedül.


Csajod miatt kérded, eltartod sokat költ vagy mi?


26/L

2020. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Olyannal egyébként se állj le aki semmit nem csinál így 24-28 évesen, tanuljon legalább ne rajtad élősködjön
2020. máj. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, hasonló beállítottsággal, szerencsére elég hamar megtanultam bánni a pénzzel. Kb. 8-10 éves koromig volt egy kis mennyiségű zsebpénzem, és 13 éves koromtól kértem pénzt ajándékba ünnepekre, mert más ötletem nem volt, azt mindig félretettem. Elég nagy felhajtóerő volt nekem az is, hogy kb. 15-16 évesen lett két közeli barátnőm, akik Amerikában élnek, és hát oda nem két fillér a jegy, szóval a spórolás mellett 18 évesen munkát is vállaltam, hogy tudjam finanszírozni. A 19. születésnapom előtt kicsivel repültem, 5 év spórolás után. :)


Egyetemen egy időigényes szakot végeztem, ami mellett nehezen lehetett dolgozni, de magántanítottam, illetve nyáron és lazább félévekben vállaltam diákmunkát is, plusz azon igyekeztem, hogy ösztöndíj is legyen. Ezek alatt az évek alatt szerényebben éltem (kollégium, egyszerű kaja), illetve abban voltam nagyon szerencsés, hogy az alapvető kiadásokkal a szüleim utdtak támogatni, és a pénzt, amit kerestem, félre bítram tenni. Most végzek, jelenleg van egy stabil állásom, most jutok el oda, hogy albiba fogok költözni, és el fogom tudni tartani magamat, és igyekeztem úgy karriert építeni, hogy legyen miből megélni.

2020. máj. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
270et keresek. Nem rakok felre, hanem jelenleg a diakhitelem torlesztem egy eleg nagy osszeggel, ez 125-135, hogy minel hamarabb kiporgessem. Emellett teszek felre onyk-ba 15 ezret. Amikor lejar a hitel, akkor azt az osszeget egx az egyben felre teszem.
2020. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!