Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A 22-25 éves csajok között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 22-25 éves csajok között van, aki tud bánni a pénzzel és takarékos?

Figyelt kérdés

Ez nem egyenlő azzal, hogy valaki keveset vagy sokat keres, mert az hogy tud-e bánni valaki a pénzzel, ettől független. Ilyenekre gondolok, hogy az anyagi lehetőségein belül él, tesz félre minden hónapban még ha kicsit is (vagy szeretne majd, ha lesz fizetése), vannak pénzügyi tervei, tudja hogy a ma megkeresett pénz nem csak a ma költéseire kell, hanem jövőbeliekre is, tudja a különbséget a vágyai és a lehetőségei között, ilyenek. Azért kérdezem, mert nekem ez fontos szempont egy tartós kapcsolathoz, mert a szüleimnél is rossz példákat láttam ebben, hogy milyen rossz, ha valaki csak hónapról hónapra él (akkor is, ha magas fizetése van) és egy gyerek szintjén tud bánni csak a pénzzel.


Az sem igaz, hogy ilyen fiatalon még senki nem gondolkodik ezeken, mert ha mást nem, akkor a családjából hoz valamilyen pénzhez való hozzáállást mindenki, ha nem is tud róla akkor is. Szóval léteznek ilyen lányok? Kis számú minta alapján eddig inkább rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban az ismerkedéseimből.

26/F


2020. máj. 5. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Van. Csak ez a példány itt épp foglalt.

24N

2020. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez mind igaz rám, csak én 27 vagyok.
2020. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

én 21 éves lány vagyok, egyetemista. Mivel a szüleimnek elég kevés a jövedelmük, ezért az egyetemünk biztosít szociális ösztöndíjat. Romániában élek, viszont átváltom a pénzt hogy érthetőbb legyen. Emellett Isten kegyelméből sikerült tanulmányi ösztöndíjra is szert tennem, és ez a kettő összege havonta kb. 90.000 forint. Ebből fizetem a kolimat és élek. Eddig sikerült megtakarítanom belőle 530.000 forintot (tekintettel hogy itthon voltam és nem kellett kolit fizetni). Vigyázok hogy ne pazaroljam el, mert szeretnék majd ha úgy alakulna albérletbe költözni, illetve a szüleim nem igazán tudnak adni, úgyhogy arra sem szeretnék szorulni hogy tőlük kelljen kérjek. Egyébként kajára sokat költöttem, meg haza utazásra úgyhogy azon felül maradt ennyi meg. Szüleimnek is volt hogy adtam belőle. 2 év alatt sikerült eddig eljutni.

2020. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Ezeket én is elég fontos tulajdonságnak tartom. Még levelezőn tanulok, így nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni, de dolgzom és igyekszem félretenni így is.


25N

2020. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
23 évesen már saját lakásba lettem "száműzve" saját keresettel, nem sok időm volt más pénzét szórni... A lakást is én választottam, akkor a piacon a legjobb befektetés volt. Annyiért olyan lakást sehol nem lehetett kapni. Magamnak fizettem a tandíjat, a fizetésem harmadát arra raktam félre. Aztán mégsem voltam valami olcsójulcsi, nem nélkülöztem. Igaz, nem volt műkörmöm, 60 kencém (csak 3), nem vettem minden ruhámhoz kiegészítőt meg cipőt, 4-5 évig használtam mobilt és laptopot is és nem rendeltem kaját, hanem főztem magamra. De néha 1-2 ital belefért a barátaimmal, ápolt és csinos voltam és nem tekertem le kényszeresen a fűtést... Anyám mestere a spórolásnak, tőle örököltem az érzéket szerintem.
2020. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én csak 20 vagyok, már kiskoromban megtanultam, hogy osszam be amim van és hogy tegyem azt félre. Lásd egyszerű példa: 6-7 évesen kaptam 200 ft-ot ha az egész lakást felmostam/felporszívóztam. Amit akartam az kb 5-10k volt, vagyis félre kellett tennem és meg kellett állnom azt, hogy ne költsem el másra, mint amit kinéztem.

Ma már ugye más célok vannak, amik hosszabbtávúak főleg. Pl: eltervezem, hogy 2 év múlva szeretnék egy telefont, már akkor elkezdek dolgozni érte. Jelenleg most lakáshoz próbálok félrerakni, ahogy tudok dolgozgatni az egyetem mellett.

Igazad van abban, hogy nem sok lány ilyen de nem csak lányok, hanem majdnem mindenki. Sok magyar ember nem tud bánna a pénzzel, persze ha egy gyereket nem tanítanak a szülei és nem mutatnak példát, akkor kisebb eséllyel fog a gyerek jól állni pénzügyileg. A barátnőim közt van olyan aki mintha taszítaná a pénzt, viszont van olyan is aki hozzám hasonlóan céltudatosan félretesz ahogy tud.

2020. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azért vannak bár az talán sok esetben még a gyereknevelés, otthoni szocializálódás, szokások kérdése is.

Én pl egyetemista vagyok, ráadásul közgazdásznak készülök, illetve csalásban több ilyen vegzettségű ember is van és ez illetve a nevelésemnek meg a családi háttérnek köszönhetem hogy a pénzről remélhetőleg elég reálisan tudok gondolkodni. Szerencsére a családom valamennyire tud támogatni így nem kell az egyetem mellett a munkával és bajlódnóm még (persze szeretnék majd dolgozni csak nem alapképzés mellett). Mindig azt láttam itthon hogy nagyon becsüljük meg amink van, dolgozzunk meg érte (pl a nagyapám aki paraszti sorból származott levelezőv végezte anno az eltén a jogot és lett sikeres ügyvéd úgy hogy közben a családjáról is gondoskodott ,ő nagyon inspiráló a számomra).

Azt látom egyebként a baráti körömön hogy tényleg a csalási háttér, gondolkodás nagyon sokat befolyásol. Az egyik barátnőm értelmes lány, de a pénz értékéről fogalma nincs, csak az apja dolgozik, illetve az anyja is csak ő nemrég és kb azért hogy ne unatkozzon meg legyen némi nyugdíja. Rajta pl azt látom hogy (nem is az hogy nem tudja megbecsülni, nehéz megfogalmazni) nincs igazán tisztában azza hogy mi mennyibe kerül, miért mennyit kell dolgozni stb.

Egy másik barátnőm nagyon az ellentéte. Neki kevesebbet is keresnek a szülei mint a másik lánynak, nincs olyan háttér, sokat spórolnak (bár azt legalább akkor tudják nyaralásra, felújításokra félretenni) de a barátnőmön is gyakran azt érzem hogy sok esetben fukar tud lenni, igazából mindig jön a "nincs most pénzem" duma, ami egyébként a legtöbb esetben kifogás, mert lenne meg másra elkölti de mindegy.

Egyikükről sem akarok rosszat mondani, csak ők ketten talán kicsit végletesebbek de ez sokszor adódik élethelyzetből, háttérből.

2020. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
25 éves korom óta dolgozom (most 27 vagyok), így hamar megtanultam bánni a pénzzel. Albérletet, rezsit, kaját fizettem, félretettem amennyit lehetett. De... Ez nem azt jelenti hogy sosem vettem magamnak új ruhát vagy telefont, sosem mentem moziba, színházba, kozmetikushoz. Mert de. Nem minden hónapban tettem félre, de mindig volt megtakarításom, ami elég volt 1-2 hónapra, ha épp nem volt diákmunkám (egyetem mellett dolgoztam). Szerintem az sem jó ha valaki mindent megvon magától a spórolás jegyében. Ma már teljes állásban dolgozom, van félretett pénzem, de ugyanúgy mint régebben is, nem vonom meg magamtól ha megtetszik valami és tudom hogy belefér a keretbe.
2020. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy írt 20 vagy 27 éves is. Írhattam volna hogy 18-30 közti nők, csak nagyon leszűkítettem az engem első sorban érdeklő korosztályra. Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon hasznosakat írtatok! Nyugodtan jöhetnek még válaszok ezután is. Ezek szerint léteznek ilyen csajok. Remélem nem mindannyiótok foglalt, mint az első válaszoló is. (De nem itt akarok ismerkedni, ezt nem erre írtam.)


3 és 5: Ez jó kontraszt, a kettőtök válasza, hogy a pénzügyi intelligencia nem gazdagság vagy szegénység kérdése, mert mindketten a magatok szintjént jól bántok a pénzzel.


6. Persze sok férfi is ilyen, ez nemtől független, csak engem nem a férfiak érdekelnek. A (fiú) lakótársam is eddig keresett nettó 300 ezret, amiből csak 50 ezret kellett költenie albérlet+rezsire, de a maradékot is elverte hónapról hónapra azzal, hogy csak most egyszer fiatal, most kell élni. A vendéglátásban dolgozik, most egyelőre lecsökkentették a fizetését a felére, de az is lehet hogy elküldik és be van pánikolva.


8. Nem kell mindent megvonni magunktól és van különbség a takarékosság és a zsugoriság között is. Minden csak arról szól megengedheti-e magának az ember. X dolgot is lehet valaki megengedhet magának, mert keres mondjuk 350 ezret és amúgy tesz is félre a fontos dolgokra belőle, de a másik aki 150 ezret keres, az meg nem engedheti meg magának. (Az hogy megengedheti-e magának vagy nem valaki, ugye nem is azzal egyenlő hogy épp van-e rá forintra annyi pénze.)

2020. máj. 5. 20:30
 10/16 Parasztgyerek ***** válasza:
100%
Én is ilyen beállítottságú vagyok, hogy gondolok a későbbiekre. Saját tapasztalat...olyannal párkapcsolatban élni, aki ennek a teljes ellentétje (hónap második felében már csak vajaskenyeret eszek, mert addig megyek míg van a zsebemben) felejtős. Nem fog megváltozni.
2020. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!