Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezen az oldalon miért röhögnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen az oldalon miért röhögnek, vagy sajnálkoznak a nők és férfiak is azokon az embertársaikon, akik nettó 300 alatt keresnek (sajnos a többség idetartozik)? Mondják itt, hogy fel sem kelnek ennyiért, akinek ennyire tellett az szingli marad örökké.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 23. 14:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 23. 15:13
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
Mert egyfelől szegényes a gondolkodásmódja és odáig jut el, hogy aki sokat keres, az biztos okos, diplomás, tehetséges. Vagy egyszerűen fel sem tudja fogni, hogy felelősségteljes hivatásokat (igen, ezek zömében hivatások, nem szimpla munkák) csinálnak emberek nettó 300 alatt, csak az állam ennyire becsüli meg, hogy alig ad érte valamit.
2020. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem szoktam ezeket az embereket lenézni, mert pontosan tudom, hogy milyen idehaza a helyzet és mennyire nehéz egyáltalán 200-at is keresni, nemhogy többet (bizonyos szakmákban, akkor is, ha az illető diplomás).

De úgy, hogy az én szakmámban ez a belépő szint nagyjából és épphogy úgy éreztem magam 300-as fizetéssel, hogy nem kell nélkülözni és mindennek az árát nézni (csak szimplán nem dorbézolni meg minden szart megvenni), nagyon nehéz elképzelni egyrészt, hogy embereknek kevesebből kell kijönni egy hónapban és még családot is vállalnak egy olyan fizetés mellett. Nem elítélem őket, csak megdöbbent. Másrészt nagyon nehéz elképzelni, hogy vannak szakmák, amik tényleg ennyire méltatlanok a kemény munka és a komoly tanulmányok ellenére (pedig tudom, hogy vannak).


Szerintem sok ember ezért száll el teljesen és ezért is beszél magas lóról.


Illetve ami az én vétkem is, hogy bár tisztelettel tekintek ezekre az emberekre és nekem sem a pénz a minden a munkámban, az az, hogy hogy képesek emberek 30-40 éves korukban is megelégedni egy ilyen fizetéssel. Tudom, nem lehet mindenki mérnök meg anyámkínja és pályát váltani sokaknak nem is opció (meg miért hagyná ott, amit szeret csinálni), de én megbolondulnék, ha 30 fölött is csak ott tartanék, hogy napról napra élek és mindennek az árát nézem, holott többre lennék képes, mert a képességeimből kitelik. Ismét mondom, tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, ahogy sokan gondolják, de attól még nagyon nehéz elképzelnem, hogy hogy bírják ezt emberek elviselni. Nem lenézem őket, inkább megdöbbent, hogy sokan nem csak nem akarnak, hanem nem is tudnak kitörni belőle...

2020. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Pl diplomások, korménytisztviselők, diplomás mentőtisztek, tanárok, diplomás ápolók, stb. Tehát mind egyetemet, főiskolát végzettek, de be kell érniük állam esetében (ha ott maradnak) nettó 280-250 alatt. És ez nem fog emelkedni akkor sem sokat, ha 40-45 évesek lesznek.
2020. ápr. 23. 15:37
 15/21 anonim ***** válasza:
82%
Azért figyeld meg, hogy legtöbbször délelőtt,munkaidőben irogatnak ilyeneket, amikor a valóban sokat keresők épp húzzák az igát. Szerintem csak néhány lusta htb meg pincelakó, anyuci kisfia trollkodik, közben meg a családiból meg a szülők pénzéből tengődnek.
2020. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#15 vagy például azért, mert akik jobban keresnek, jellemzően irodai munkások és egyébként is, de most főleg egész nap gép előtt ülnek és néha ránéznek a gyk-ra vagy a facebookra. Csak egy tipp. Én legalábbis fejlesztőként pontosan ezt csinálom.
2020. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Én nettó 350 000et keresek


Havi 190 000 ezer kb az albérlet meg a rezsi. (1 szoba)

Havi 80 élelmiszer háztartás

Havi 20 ezer benzin

Marad 60.


Ebből nem tudom hol lesz ház még új Lexus egyhamar, de biztos igazad van. Az az igazság, hogy még ez is k**va kevés, bár az is igaz, hogy én egyedül élek. Így nehezebb.

2020. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést olvastam el, nincs energiám a válaszokra.


Viszont alapból egy ostobaság. Ez most egy életszerű példa: Egy ismerősöm 500 at keres, Van egy BMW-je persze hitelre, 3 havonta elromlik rajta valami. Legmodernebb telefon, TV, minden jó cucc, persze amit lehet hitelre. Hó végén marad neki. 20 ezer forint.


Én keresek 200-at, normális életmódot folytatok, nem költöm el a pénzt sz*rságokra, akkor cserélem le a dolgokat ha elromlik, nem akkor ha kijön a legújjabb. Havonta félreteszek 100 ezer forintot. Nincs egy forint hitelem sem. Az autó nálam arra való hogy elvigyen A pontból B pontba, és nálam városon belül luxus az autó (vidéki nagyváros) Viszont városok között van értelme sokkal hasznosabb mint a busz.


Akkor te most az első emberre azt mondod, hogy gazdag és a második szegény? Vagy azt mondod, hogy az első a szegény és a második a gazdag? Felfogás kérdése :)

2020. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én sem láttam még ilyet az oldalon, vagy ha igen, arról egyből lejött, hogy a válaszadó iróniának szánja. Az ilyen kérdéseknél a legtöbb válasz az volt hogy nem a pénz számít, nettó 300 alatti keresettel rendelkezőknek is van párjuk.
2020. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy magyar viszonylatban nem reálisak a fizetések, tehát nem arányosak az adott munka értékével. Én mocskos kapitalista vagyok és véleményem szerint mindenki annyi pénzt kap, amennyit a munkája ér(nem a hazai fizetésekre gondolok, hanem úgy általánosságban). Tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet mindenki mesterdiplomás és hogy mindenkire szükség van, de azért mégis kell lennie differenciálásnak, különben összeomlana a gazdaság. Nem kereshet ugyanannyit egy könnyűipari okj tanfolyamot végzett és egy értelmiségi k&f szektoros.
2020. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!