Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezik még olyan ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik még olyan ember, akinek az ismerkesés nem abból áll, hogy listát ír az elvárásairól és pipálgat, ki mennyinek felel meg?

Figyelt kérdés

Nehezem esik feldolgozni ezt a tragikomédiát, hogy ide süllyedt a társkeresés. Nem vagyok még olyan öreg, de vannak emlékeim azokról az időkről, amikor még az emberek kíváncsiak voltak egymásra és érdeklődtek, nem pedig kilométeres listába szedve pontról pontra megtervezték, milyennek kell lenni a másiknak. Külső-belső tulajdonságok mind előre el vannak várva, aki pedig egynek nem felel meg, az vagy kuka, vagy "lejjebb kell adni az igényekből" - mert az olyan világmegrengető, ha két centivel alacsonyabb, vagy más árnyalatú a hajszíne.

Amikor ezt felvetettem valakinek, azt a választ kaptam, hogy ez egy szűrő, amin ha nem megy át valaki, azzal kár ismerkedésre pazarolni az időt. Hova sietünk könyörgöm? Csak azért akarhatok megismerni valakit, hogy a társam legyen, másra már nem is érünk rá? Furcsa, ha valaki nem egyből a tökéletességet, vagy a hibákat keresi a másikban, csak kíváncsi rá?


2020. márc. 10. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan, egyáltalán nem olyan ritka. Én legalábbis a mai napig olyan emberekkel veszem körbe magam, akikről te is írsz.
2020. márc. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz mások elvárásaival... Maga az elvárás létezése épp elég szenvedést okoz a gazdájának anélkül is, hogy szóvá tennéd ezt neki. Minden szenvedés és fájdalom az elvárásból fakad. Elvárás nélkül élni pedig a tökéletes boldogság és béke állapota.
2020. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Utánunk a vízözön módjára kell ezt csinálni, nem kell ide elvárás. Az csak álomvilágot képez.
2020. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, sokan vannak

Én is közéjük tartozom

Sehova nem sietek

Nem írok listát


Esetleg annyi az elvárásom alapból, még az ismerkedés előtt, hogy ne legyen távkapcsolat. Vagy legalább legyen kiút belőle

Csak mert sokáig voltam abban, szóval lehetőség szerint szeretném elkerülni

2020. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a lista LÉTEZÉSE szerintem nem baj: a legjobb módszer arra, hogy az ember tisztázza az igényeit, illetve az abban feszülő lehetséges ellentmondásokat (amelyekkel természetesen kezdeni kell valamit, miután fény derült rájuk). De szerintem a listáról az azt író személyen kívül senki másnak nem kellene tudnia, egyáltalán nem is tartozik másra.
2020. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig maximálisan igaza van annak aki "listáz". Nyilván nem olyanokra kell gondolni, hogy szőke a haja és nem barna vagy 180 centi helyett csak 178. De semmi értelme nincsen olyannal ismerkedni akivel nem passzoltok. Értelmes kapcsolatod úgysem lesz olyannal aki nem a "tökéletes" neked. (Senki nem tökéletes de olyanra kár pazarolni az időt aki kicsit sem az). El kell fogadni, hogy az emberek 80-90%-ával nem passzolsz, pláne belső tulajdonságok tekintetében.

Most is ugyan úgy kíváncsiak egymásra az emberek. Csak szerencsére már rájöttek, hogy nem kell bennemaradni a szarban és reménykedni, hogy hátha megváltozik a másik vagy hátha tudod tolerálni a nagyon rossz tulajdonságait, mert ez sosem fog megtörténni. Ha nekem fontos, hogy valaki maximális energiát fektessen a kapcsolatba akkor minek pazaroljam az időmet olyanra aki egy egy órás randi erejéig sem képes odatenni magát? Ha nekem fontos, hogy valaki az átlagnál intelligensebb legyen akkor minek adjak esélyt olyannak akiről messziről ordít, hogy buta mint a föld? Hogyha nekem fontos, hogy valakinek prioritás legyen a fejlődés és a karrier (mert más úgy sem érti meg a céljaimat) akkor minek álljak össze olyannal akinek teljesen jó egy szarul fizetett alibi állás ahol nulla fejlődési lehetősége van? Adjak neki esélyt, hogy hátha varázsütésre megváltozik az egész személyisége?

Persze, ehhez önismeret kell, hogy tudd kivel fogsz működni. De feleslegesen erőltetni az ismerkedést olyannal akinél 1 randi után egyértelmű, hogy nem egyeztek? Minek?

2020. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Igen, manapság sokan keresnek úgy társat de inkább csak párt, mintha egy bevásárlólistával mennének a boltba.
2020. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy úgymond ráérünk, de nem szeretem a felesleges köröket futni. Most minek ismerkedjek olyan emberrel pártalálás céljából, akivel eleve bukásra van ítélve egy kapcsolat? Pl. dohányzik, vagy utálja a kutyákat, vagy rasszista (velük barátkozni sem szeretnék, nemhogy kapcsolatot), vagy állandóan bulizni járna, és a többi. Ezzel nemcsak az időmet, hanem magamat is védem: ha kizáró ok a dohányzás, akkor véletlenül sem akarok beleszeretni egy dohányzóba, ami vagy azzal jár, hogy szenvedek, mert ki kell vernem a fejemből, vagy összejövünk és marjuk majd egymást egy ideig, és vagy leszokik az illető, vagy szétmegyünk. Nekem erre nincs szükségem, és úgy gondolom, hogy a másik félnek sem.

Szóval igenis van egy szűrőm, aminek ha megfelel az illető (és én is az övének), akkor folytathatjuk az ismerkedést, amiből vagy lesz valami, vagy nem. A belső tulajdonságokban, életvitelben, világnézetben szigorú vagyok.

És igen, szoktam csak azért ismerkedni emberekkel, mert kíváncsi vagyok rájuk, mert érdekesek, de ez elhatárolódik a párválasztási folyamattól.

2020. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan elvárások, amik tényleg nevetségesek, és a másikat már-már tárgynak tekintik vele. De az, hogy van egy elképzelésed arról, hogy ki illik hozzád, miért baj? Szerintem ez sokkal jobb, mint választani valakit, aki valamennyire megfelel, aztán majd rábeszélem erre, lebeszélem arról, és totál olyanra formálom, amilyennel alapból össze kellett volna jönnöm.
2020. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!