Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Milyen egy borderline zavarral...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy borderline zavarral küzdő nővel egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked van ilyen zavarod, vagy a nőnek, aki tetszik?

Ha neked, akkor szurkolok, hogy megtaláld az igazit.

Ha a nőnek ami tetszik, akkor gondolkozz el azon, lelkileg mennyire vagy stabil, mert ha nem vagy az, nem ajánlom, hogy összejöjjél vele. Ez egy valós betegség és az, hogy tetszik külsőre, hetekre sem lesz elég. Ha csak ennyi, akkor inkább ne játssz vele.

2019. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*aki.

Bocsánat telefonról vagyok.

2019. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Sok empátiára, megértésre lesz szükséged. A legfontosabb: ne vedd magadra, amiket hozzád vág ha nincs jól. Én is diagnosztizált border vagyok. A férjem tudta az elejétől kezdve. Nehéz volt, de sok kommunikációval megoldható.
2019. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Maga a pokol és nincs az a szerelem ami miatt megérné egy ilyen emberrel szenvedni.
2019. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Ha szeretsz lelkileg megnyomorodni...

Nem számít, mit akarsz, mit teszel meg érte, megérdemled-e, csak akkor foglalkozik veled, ha olyan kedve van (-> épp szüksége van...nem rád, hanem valamire, az mindennél fontosabb, "sos").

És eközben még benned fog bűntudatot kelteni mindig, például, hogy miért nem érted őt meg...

2019. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem ajánlom. Tapasztalat.
2019. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A borderline egy nagy spektrumon mozgó betegség, ezért a kérdésedre nem lehet konkrét választ adni. Ez főleg a nőtől függ, nem a rá aggatott bélyegekről. Itt gyakran látom gyakorin, hogy sokan direkt rákeresnek erre a kulcsszóra, hogy a saját tapasztalatukból kiindulva leszörnyetegezzék ezeket az embereket (más hasonló kérdésnél láttam ezt így konkrétan). A borderlineosok, akik meg ezeket a kommenteket olvassák csak még elkeseredettebbek. Illetve az ilyen emberek párjai is képesek azt gondolni, hogy a kapcsolat alapból halálra van ítélve, ami bizony azt is eredményezi, hogy a megváltozott hozzáállás miatt a kapcsolat valóban tönkremegy vagy legalábbis megromlik.


A valóság azonban az, hogy kognitív viselkedésterápiával nagyon jó eredménnyel lehet kezelni ezt a betegséget, tünetmentes állapot elérhető vele.

Illetve, ahogy bármilyen más betegséggel kapcsolatban, a borderlineal kapcsolatban is vannak a betegséggel való együttélést segítő/megkönnyítő tényezők. Ahogy egy vak ember életét megkönnyíti a vakvezető kutya, a vakírás elsajátítása, vagy pedig egy akadálymentesített ház, ahol nem bolygatják a berendezést stb. Úgy a borderlineos személy életét is megkönnyíti a jó terapeuta, a betegség mélyebb ismerete mindkét fél részéről és az érzelmek nyílt kommunikálása.

2019. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Előző, köszönöm.

Teljesen egyetértek veled, és borderlineosként engem is nagyon nagyon elkeserít mikor ilyeneket olvasok..

Tény, hogy nehezebb, mint egy "egészséges" emberrel, főleg ha valakinek nincs betegségtudata és egyáltalán nem képes magát moderálni/kontrolállni/fejleszteni, akkor valóban szörnyű lehet...

Én nem szoktam a páromat bántani, ordítozni vele, hisztériázni, általában nem rajta vagy úgy egyáltalán a külvilágon vezetem le a dühömet, hanem magamon. De nyilván ezzel is fájdalmat okozok neki ha magamat bántom vagy azzal ha néha távolságtartó vagyok, nehéz az is hogy folyton meg kell nyugtatni, hogy sokszor kételkedem önmgamban és sokszor félek pl. hogy haragszik rám/hazudik nekem.

De próbálunk mindent megbeszélni, én próbálok rá tekintettel lenni, és ő is rám....sok pozitívum van így is a kapcsolatunkban szerintem, és tudok én is ugyanolyan odaadó, szeretetteljes és figyelmes lenni mint a többi ember, sőt...

2019. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!