Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért nincs társkereső kömyvmolyoknak és sorozatfüggőknek?
Szerintem annyi féle szempont van, hogy ha mindegyik részhalmaz kielégítésére külön társkereső lenne, akkor kb. mindegyikre 20 user jutna. Van már sugardaddy társkereső, diplomás társkereső, kövér társkereső, rokker társkereső, BDSM társkereső, sport-társkereső, keresztény, vega, kutyás és ki tudja még milyen, mégis a legtöbben inkább a globálisakra mennek, és ott kifejtik konkrétabban, kit keresnek.
Olyanon én is szoktam gondokodni, miért nem lehet úgy módosítani a nagy társkeresőket, hogy ha valaki akarja, bejelölhesse, hogy csak bizonyos "kasztokban" szerepeljen, és onnantól csak azoknak látszódjon, vagy azokat lássa, akik azonos kasztban szereplenek vele. Ott lehetne könyvmoly, sportember, rokkel, szadomazo, vega, keresztény, állatimádó stb. kaszt.
Egyébként én gyakran járok a Libri könyvesboltba nőket nézni, mert feltűnés nélkül, hosszan és nyugodtan megnézhetem a seggüket, az is kiderül, mi érdekli őket, mert azoknál a könyvhalmoknál időznek sokat, és ha úgy alakul, meg is lehet velük ismerkedni az elmélyült válogatás vagy olvasgatás közben.
“Olyanon én is szoktam gondokodni, miért nem lehet úgy módosítani a nagy társkeresőket, hogy ha valaki akarja, bejelölhesse, hogy csak bizonyos "kasztokban" szerepeljen”
Mert a kasztok ugyanúgy elapróznák a társaságot, mint a külön társkeresők, és egyébként is mindenki bejelölné magának úgyis az összeset, két okból:
- le ne maradjon valakiről
- az olvasás pont olyan hobbi, hogy bárkit megkérdezel, közli, hogy szeret olvasni, majd ha rákérdezel, hogy micsodát, akkor kiderül, hogy magazinokat, meg még 15 éve a középiskolában szerette az X kötelezőt. Nagyon kevesen vallják be, hogy 10-20-30 éve nem volt könyv a kezükben (de ugyanez a szeretek sportolni = tervezem tíz éve, hogy elmegyek, szeretek kirándulni = az osztálykirándulás nagy buli volt 20 éve, aztán egyszer eltévedtünk a csajokkal, így 500 méter után vissza fordultunk , etc)
#15:
Igen, a kasztoknak akkor lenne értelme, ha mindenki csak max. egyet vagy kettőt jelölhetne be, és mondjuk egy hónapnál gyakrabban nem lehetne kasztot váltani. Akkor mindenki rákényszerülne a döntésre, és inkább azt jelölné be, amilyen közelebb áll hozzá.
A legtöbb társkeresőn az a baj, hogy korlátlanul mindenhova odasorolhatja magát egy ember. Lehet egyszerre sportos, kirándulás- és kutyaimádó bulicsászár, aki ugyanannyira a táncparkett ördöge, mint amennyire imádja az idegen kultúrákat, a természettudományokat és szépirodalmat. A valóságban egy ember nem lehet egyszerre több helyen, és ez a rákényszerített döntés megbízhatóan kategorizálja az érdeklődését és stílusát azok számára, akikkel ismerkedik.
@16: akkor meg mindenki több accounttal nyomulna. Sajna erre a problémára nincs jó megoldás szerintem.
De igen, az mindig gyanús, ha valakinek túl sok az érdeklődés köre, és azok teljesen ellentmondóak egymásnak.
Engem is sok minden érdekel, persze, emiatt 1-1 témában kevésbé tudok elmerülni, mint az adott terület geekjei, de azért azok, akiknek a bulizástól a metafizikán át mindenre van idejük, jellemzően nem mondanak igazat (pl én szeretek olvasni, túrázni, stb de például finoman szólva sem vagyok nagyon bulizós).
Viszont vannak szinte kötelező körök:
- túra/kirándulás
- utazás
- olvasás
- bulizás
- sport
Ezek mindenkinek szerepelnek a jellemzésében
#17:
Tökéletes megoldás nincs, de azért vannak módszerek a trollok és a sokregesek kivédésére. Például ha relatíve drága a regisztráció, akkor már megfontolják az emberek, érdemes-e ezt játszni. De az se rossz megoldás, ha telefonszámhoz kötik az account-kreálást, mert abból is macerás sokat szerezni a legtöbb embernek.
Az igazi az lenne, ha végre feltalálnák és bevezetnék a virtuális személyi igazolványt, amiből mindenkinek pontosan egy lenne, egész élete során. Ez minden weboldalnak, amire ezzel lépnének be, lehetőséget adna az illető egyes adatainak kinyerésére. Azaz a személyi tulajdonosa megengedhetné, hogy egy-egy oldal lássa-e a nevét, nemét, lakcímét, vagy csak a várost, ahol lakik, az életkorát, stb. És persze minden weboldal vagy szolgáltatás kapna egy egyedi tokent a userre, amiből tudná, hogy ő az, bárhonnan jelentkezne be, bármilyen email -ről, telefonszámmal. Olyasmi lenne, mint a cookie, de ezt nem lehetne hamisítani és nem egy eszközhöz kötődne. Ezzel azt is lehetne garantálni, hogy egy társkeresőre csak azok regisztrálhassanak, akik vállalják a valódi nemüket, lakhelyüket és életkorukat. Így nem sok esélye lenne azoknak, akik az életkorukat variálják, meg nemet váltanak.
Én is elég széles érdeklődésű vagyok, de inkább azokat szoktam megemlíteni ismerkedésnél, amik kiemelten jellemeznek. Szerintem amúgy egy kellően értelmes nő azonnal leveszi a kommunikációból, mi a vetítés része, mi a valóság. Számukra sokkal érdekesebb egy ember, akit mondjuk szenvedélyesen izgat a csillagászat vagy a költészet, mint egy olyan, aki mindenre rávágja, mennyire érdekli, és akár létező vagy nem létező doiplomákkal kérkedik, de tőmondatokban kommunikál és a magyar nyelv terén is komoly gondokkal küzd.
"Tökéletes megoldás nincs, de azért vannak módszerek a trollok és a sokregesek kivédésére. Például ha relatíve drága a regisztráció, akkor már megfontolják az emberek, érdemes-e ezt játszni. De az se rossz megoldás, ha telefonszámhoz kötik az account-kreálást, mert abból is macerás sokat szerezni a legtöbb embernek."
A telefonhoz kötés nem rossz ötlet, azt valóban nehéz korlátlanul szaporítani.
A magas ár viszont szerintem nem annyira, az emberek az alacsony árat sem fizetik meg legtöbbször, pedig szerintem is jót tesz a színvonalnak, ha valamennyi pénzt áldoznak rá az emberek.
Viszont az online személyit nem szeretném. Inkább a trollok, mint az, hogy például bármelyik kormányzat korlátlanul tudja követni az emberek netes jelenlétét. Elég megfigyelés van már így is a világban, sok is.
Nem feltétlenül jelent egyet a digitális személyi igazolvány a központi követhetőséggel. A digitális személyi lényegében egy digitálisan aláírt, hatóság által hitelesített adatblokk lenne, ami nálad van, a saját eszközeiden, persze valamilyen lopás elleni védelemmel ellátva, (jelszóval és/vagy biometrikus azonosítással elkódolva). A hatóság nem tudná, te hol jársz és mit csinálsz vele, semmi kapcsolat nem lenne velük, csak annyi, hogy amikor megkapod, vagy valami benne foglalt adatod módosul, hitelesítenék, azaz igazolnák, hogy a benne foglaltak megfelelnek a valóságnak.
Amikor egy weboldal "elkérné a személyidet", csak annyi történne, hogy a böngésződ kiírná, hogy a xzy.hu oldal szeretné tudni, mennyi idős vagy és milyen nemű, továbbá melyik városban laksz. Ha beleegyeznél, akkor az oldal innentől biztos lehetne benne, hogy ezek valódi adatok, és abban is, hogy csak egyszer vagy náluk regisztrálva (ha nem engednek szándékosan több profilt működtetni).
Az a ganúm, hogy előbb-utóbb ez lesz a normális, mert még mindig egyfajta őskáoszban él az internet, gyakorlatilag mindenki azt csinál, ott vandálkodik és trollkodik, ahol akar, és semmi komoly infrastruktúra nem alakult ki arra, hogy egy szolgáltató vagy akár egy átlagember ellenőrizni tudja valakiről, tényleg az-e, akinek vallja magát. Most akárki visszaélhet akárkinek a nevével, másnak kiadva magát publikálhat olyan dolgokat, amik lejáratóak, megtévesztőek, és a károsult nem tudja igazolni, hogy nem ő volt az. De ha pl. egy fórumon csak digitális személyivel lehetne közzétenni bármit, akkor már nem lenne olyan egyszerű ez. Sőt, lehetetlenné válna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!