Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mentális problémákkal lehetség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mentális problémákkal lehetséges egyáltalán kapcsolatban lenni valakivel?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a betegség?
2019. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ideig lehetséges.
2019. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, sőt bizonyos esetekben sokat segíthet.
2019. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anyagcsere zavar eredetü genetikai betegségem van, a szerencsésebbek közé tartozom, mert ez kívülről nem igazán látszik. Fizikailag tehát szinten tartható elméletben, gyakorlatban kevés kutatási eredmény létezik, nem régóta diagnosztizálják és gyógyíthatatlan.

Mentálisan viszont úgy érzem egyre több gondot okoz. Em csak nekem, úgy érzem a környezetemben is.

Fogalmam sincs mi lesz a jövőben és mostanában elkezdtem félni tőle. Föleg attol, hogy egyedül maradok. Hisz 30 éves vagyok már, sosem volt rendes kapcsolatom, mert gimiben rettenetesen fobiás voltam, aztán megbetegedtek (vagyis elöjöttek a betegségem tünetei),majd tünetek miatt elhúzódó egyetem, de mire rendesen elkezdtem korban addigra már mások befejezték... Ez is rátett egy lapáttal, mert hiába nem volt rossz átlagom, nehezen ment így az egyetem és ráadásul folyton azt éreztem, hogy már rég nem itt kéne tartanom. Most is ezt érzem. De mellé még a mentális tünetek is rosszabbodtak.

És a baj, hogy egyre gázabb dolgok jönnek elö és nem tudom mire számíthatok még.

Ami elméletben előfordulhat, az depresszió, szuicid hajlam, pánik betegség, kényszer betegség, paranoia, skizofrénia.

Depresszió meg paranoia már elö is fordult. Nem arról van szó, hogy ez folyamatos, hanem hogy elö tud jönni és szakemberre van szükségem, nálam ez szervi eredetű, magamtól nem tudom rajta változtatni,ha valami felborul.

Van egyáltalán értelme így ismerkedni? Vagy fogadjam el, hogy egyedül maradok? Már kezdek megbirkózni a gondolattal..

2019. aug. 11. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy írom, hogy 2 krónikus betegségem van, és voltak mentális problémáim is.


Azt csak tanácsolni tudom, hogy menj pszichológushoz. Egy krónikus betegség, főleg, ha a mindennapokban hatással van az életedre, baromira le tudja szívni egy ember életerejét és önbecsülését. Egy jó pszichológus tudna neked segíteni megtanulni, hogy hogyan érdemes ezt kezelni, és hogy hogyan érdemes megtanulni bízni magadban. Ha már csak ezzel foglalkoztok, az rengeteget fog segíteni.


Statisztikailag az emberek 25%-a mentális beteg, és 50%-a tapasztalt már életében depressziót. Szépen is néznénk ki, ha egyikük sem lehetne párkapcsolatban! Mentális betegségnél szerintem az a legfontosabb, hogy próbálj meg minden tőled telhetőt megtenni, hogy kordában tartsd. A betegségek nagy részére, amit írtál, pszichológus elég lehet, de vannak gyógyszerek is, pl. skizofréniára.


Összesen 17 éve vagyok krónikus beteg, a második betegségem 4 év után lett csak diagnosztizálva, és az az időszak eléggé pokol volt. Mentális betegségeim összesen 9 évig voltak. Mindig viszonylag nyílt voltam ezekről, az emberek 90%-a elfogadott így is, nem bántak velem máshogy, ezalatt mindig voltak barátaim, ismerkedésnél sem volt negatív tényező. Szóval te se add fel, tapasztalataim alapján az emberek nagy százaléka ezt megérti, aki meg nem, az kapja be.

2019. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!