Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért képtelen a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért képtelen a barátom bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés

Soha nem kér bocsánatot ha megbánt valamivel. Engem ez iszonyuan bánt.


Ha én teszek valami olyat akkor én bocsánatot kérek. Bár nagyon nehezen megy nekem is de hát megteszem mert belatom.


2018. aug. 3. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Mert még nem egy kiforrott, érett személyiség, aki fel tudja mérni, hogy hibázott, és tudja vállalni a felelősséget a tetteiért, és a szavaiért anélkül, hogy valaki mást hibáztatna, ami miatt neki nem kell elnézést kérnie.


Ne aggódj, ettől nincs vele semmi gond, a legtöbb ember 50 évesen sem jut el oda, hogy jól kezelje a felelősséget, persze nem véletlen van annyi agresszió, és boldogtalanság az emberi kapcsolatokban (nem csak párkapcsolatra igaz ez)

2018. aug. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez nagy baj, főleg ha neked fontos lenne. Elsőnek igaza van. Én ezt a problémát nem párkapcsolatban, hanem egy családtaggal kapcsolatban ismertem meg. Tarthatatlan helyzeteket, komoly vitákat szül. Én nem valasztanék ilyen társat magam mellé, ismerve mivel jár.
2018. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Mert FÉRFI!!! Ne hogy már ő az “isten” bocsánatot kérjen egy nőtől
2018. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert azt hiszi, hogy veled büntetlenül bármit megtehet. Ez azokra vonatkozik, akik együttt élnek egymással.

Akik nem élnek együttt, azoknál meg a férfi még mindig érez a nő felé, és még mindig dominál nála a meg nem bocsájtás.

2018. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nagy eséllyel egoista, kicsit öntelt figura lehet, másrészt meg valószínűleg te magad is hozzájárultál ahhoz, hogy ennyire nem becsül meg, még ha nem is tudatosan.
2018. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ő bánt meg, te bántódsz meg, ugyanis ha valaki adni akar neked valamit akkor eldöntheted, hogy elveszed-e.


Felelősségvállalás a saját érzelmi életem minőségéért=érzelmileg(is) felnőtté válás.


Ez még nem másítja meg az adó fél figyelmetlenségét/szándékát, nem is lehetséges, de sokkal kiegyensúlyozottabb, és érettebb érzelmi élethez vezet.Azt célszerű megérteni, hogy impulzusok, pozitívak is, és negatívak is, kivétel nélkül minden embert érnek, és minden ember megválogathatja azt, hogy miképpen reagál rájuk, ez a tudatosság.A többség erre a választásra képtelen, mert öntudatlan az érzelmeiben, ugyanis azok feltételes reflexként működnek.Ha megjelenik a feltétel(a megbántódást kiváltó inger), akkor gondolkodás nélkül, reflexszerűen jelenik meg a válaszreakció(megbántódás), anélkül, hogy az alany tudatosan végiggondolva eljutna az egyszerű tényhez: ha ezen felidegesítem magam, megbántódom, akkor csak nekem lesz rossz, és magamat szivatom.


ÉS itt nem arról van szó, hogy válogatás nélkül fogadj el mindent a párodtól, legyen az bármilyen tuskó dolog, hanem arról, hogy ne húzd fel rajta magad, a saját érdekedben.Ugyanis TE vagy az egyetlen, aki dönthet a az érzelmi életed minőségéről.



A bocsánat kérésről:


Ez egy nagyon rossz szokás, ki is fejtem, hogy miért.


Ugyanis a bocsánat "kérése" azt szolgálja, hogy a vétkes fél megnyugtassa magát arról, hogy a másik fél nem haragszik rá, és így el tudja engedni a bűntudatot.


Tehát nem a vétek megbánásának a kifejezése, arra egy nagyon egyszerű szó szolgál:


"Sajnálom."


Ha bocsánat kérés helyett azt mondom sajnálom, akkor azt közlöm, hogy tényleg bánom azt ahogyan viselkedtem veled.

2018. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kretén.


Mond el neki ezt amit nekünk világosítsd fel, íígy szó szerint ebben a formában. És ha sz**arik rá, akkor már komolyabb döntéseken kell elgondolkodnod...

2018. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem az lenne a lényeg, hogy folyamatosan bocsánatot kérjen, hanem hogy megelőzni próbáljátok az olyan szituációk kialakulását, ami ahhoz vezetne, hogy a másik megbocsátását kelljen kérni sorozatosan. Kicsit megfontoltabban, átgondoltabban kommunikáljatok, és úgy is viselkedjetek egymással, hogy minimalizáljátok a sértődésre okot adható helyzeteket. Mert hiába kér bocsánatot, attól még megtette, kimondta azokat a dolgokat, amivel téged akár akaratán kívül is, de megbánt. Azzal, hogy kimondja, bocsánat, legtöbbször csak a saját lelkiismeretét akarja megnyugtatni, és nem a te sérelmeidet enyhíteni.
2018. aug. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!