Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szerelmet lekűzdeni magában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelmet lekűzdeni magában képes volt más is rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Tehát a képes volt az ész diadalmaskodni az érzelmek felett? Nem egyszerű vonzódásról, fellángolásról beszélek, hanem kőkemény érzelmekről, amikbe az ember képes belebetegedni, és évekig tart a hatása. Nekem sajnos volt ilyen... Kialakult egy erős vonzódás olyasvalaki iránt, akiről utólag kiderültek olyan dolgok, amik erkölcsileg viszont nem mentek át a rostámon, úgyhogy le kellett mondanom róla. Sajnos rossz sorrendben jöttek a dolgok... Először alakult ki a szerelem, utólag meg már azt nehéz kiírtanod magadból, még akkor is, ha kiderülnek a negatívumok. Nehéz ezt elmondani, de a sok negatívum ellenére mégis mindig csak azt a kevés pozitívumot nagyította fel az agyam. Tehát kreáltam magamnak egy illúziót, és azt bálványoztam inkább. Pláne akkor neház a dolog, ha annak a valakinek szintén bejössz, és ő is össze akar jönni veled. Amikor jön oda, hozzád ér, kedvesen beszél hozzád, de te tudod, hogy nem szabad! Aztán összejön mással, és te tudod hogy jól döntöttél de mégis nagyon rossz érzés. Ráadásul még elkerülni se tudjátok egymást, mert munkatársak vagytok. Bevallom, a poklok poklán mentem keresztül, nem tudtam enni, kihánytam mindent, gyötörtek a gondolatok, este az álmok, és tényleg, ezen csak az idő tudott segíteni. Eltelt azóta két és fél év, és szerintem mostanra tudtam kiheverni a 100%-osan a dolgot, és nagyon büszke vagyok magamra, hogy az adott pillanatban az ész mindenek felett diadalmaskodni tudott. Ha akkor elgyengülök, és az érzelmeimre hallgatok, nagyon megjártam volna. Az illúzió szertefoszlott, az a valaki meg azóta felszedett pár kilót, csúnyább lett, és még erkölcstelenebb dolgokat művel, mint annak előtte, tehát nagyon jól döntöttem. Más is ment már keresztül ilyesmin?

2018. jan. 13. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem kell küzdeni. Döntök, elmulasztom. 10szer gyorsabb, mint bele szeretni valakibe, szóval.. Nem egy küzdelem, csak a döntés után nem gyakorlom szerelmet.
2018. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltál már valaha úgy istenigazából szerelmes életedben? De olyan beteges módon? Ha nem voltál még, akkor nem tudhatod. Ha voltál már, akkor te azt képes vagy egyik pillanatról a másikra megszüntetni? Ha így van, akkor az agymanipulációt isteni magasságokba emelted. Ilyen elmével képesnek kell lenned ki- és bekapcsolni a fájdalomérzetet, a boldogságérzetet, az éhség, a szomjúságérzeted, bármit. Ilyen agy nekem is kéne, és bekapcsolnám örök boldogságra.
2018. jan. 13. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudatosan leküzdeni? Nagyon nehéz, és hosszú évek egyedülléte kell hozzá,de lehetséges. Időről időre még felparázslik néha, de erős akarattal, erős személyiséggel igenis el lehet nyomni. Itt az ösztöneidre kell bilincset raknod, tehát NE remélj könnyű és gyors győzelmet, de sikerülhet, igenis sikerülhet.

Szokták tanácsolni még, hogy ess szerelembe mással, az majd kitörli a régit. Ez oké, csakhogy amikor végetér az új szerelem, ugyanott vagy, ahonnét elindultál, csak lelkileg mégjobban összetörtél. Tehát nem csináltál mást, csak jól odébbgörgetted a problémát...


Mellesleg bölcs törekvés. A szerelem semmit nem hoz, csak bajt és szenvedést. Vess számot azzal, szingliként, függetlenként mennyivel előnyösebb helyzetben vagy - nincsenek kötöttségek, nem kell alkalmazkodnod senki rigolyáihoz, nem kell felelősséget vállalnod magadon kívül senki másért, az időd és a pénzed csak a tiéd, és azt tehetsz, amit csak akarsz. És nem kell lelkifurkád legyen, ha meglátsz egy gusztusos nőt/pasit az utcán. Azt is nézd meg, Magyarországon mennyire rohamosan csökken a házasságok, kapcsolatok száma, és hogy mennyi a rossz házas, és az egymást maró-gyűlölő kényszerpárocska, akiket már csak az anyagiak meg a gyerek tart össze.

Hamar beláthatod - te csinálsz jobb vásárt, ha mindebből kimaradsz.

2018. jan. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szerelem számomra is eddig csak szenvedést és pusztulást hozott, egyszerűen nem látom át az evolúciós értelmét, hiszen a fajfenntartáshoz nem kellenének ilyen eszközök. Mert az emberen kívül semmi más élőlényt nem tud ilyen szinten meggyötörni valami. Persze a kutya is szomorkodik, ha egy párja elpusztul, de azt nem lehet a szerelemre fogni, hacsak egy kutya nem szerelmes a gazdájába is, mert egy esetleges gazda elvesztése még jobban fáj egy kutyának. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy a legtöbb házasság pont amiatt megy tönkre, hogy az emberek nem fontolgatnak, hanem hebehurgyán a pillanatnyi érzelmeikre hallgatva összejönnek fűvel-fával, meg ott vannak az alkalmi kapcsolatok, hogy "jaj de rossz egyedül", ezért még egy kevésbé jó párt is keres magának az ember, arra a célra, hogy AMÍG NINCS JOBB, BEÉRE AZZAL IS. Te jóságos ég, mire nem képes az emberi kétségbeesés, az emberi gyengeség. Nincsenek őszinte kapcsolatok, így ne is várjon semmit a nép. Én persze csak nevetni tudok az ilyesmiken, meg hogy párok folyton összejönnek, szakítanak, megcsalják egymást, Facebookon persze posztolgatják serényen, hogy minden rendben van köztük, közbe meg csak áll-mosoly húzódik meg azokon az arcokon. Lehet, hogy ennyi fontolgatás után csak nagyon nehezen fogok találni bárkit is, de az a valaki legalább nagyon jól át lesz gondolva... Addig is maradok tisztes agglegény.
2018. jan. 14. 02:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Okos gondolatok. N
2018. jan. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is.

Eddig azt hittem, nem vagyok normális, mert nálam pont ez van, elgondolkozok azon, hogy milyen jó lenne, de aztán rájövök, hogy nem szabad, mert házas/foglalt/gyökér/nincs időm rá, és fájni fáj egy kicsit, de "kiszeretek" belőle. De én eddig azt hittem, hogy valami hatalmas baj van velem, mert a szerelem mindent elsöprő és legyőzhetetlen valami; hát nem.

Ja, és még csak évekig se tart feldolgozni.

2018. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát vannak szintek azért. Nekem is volt olyan ami csak 1-2 hétig tartott, volt ami talán 2 hónapig, de azoknak nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, mert szerintem az csak simán vonzalom volt. De ami egyszer túlmegy egy bizonyos szinten, tehát bizonyos óraszámot, napot, vagy évet együtt töltessz valakivel, akkor körülbelül arányos idő lesz őt később elfelejteni, legalábbis nekem így volt. Pár napi ismerettséget pár nap elfelejteni. De valaki, akivel nap mint nap találkoztál, közelébe voltál, rengeteget hallod, látod, ott olyan komoly dolgok is ki tudnak alakulni amihez kell aztán az idő, és vasakarat, hogy lekűzdd.
2018. jan. 16. 02:58
 8/8 A kérdező kommentje:
És ismét mondom, a dologba a LEGNEHEZEBB, hogy ha az a valaki is konkrétan össze akar jönni veled, és próbálkozik. Amikor tudod, hogy csak csettintened kéne neked, és összejönnétek, mégsem akarod. Rajtad áll az egész. Belül 100%-ban fűt a szerelem, szabad a pálya, de te uralkodsz magadon. Aztán meg végignézed, ahogy előled elhappolják mások, és előtted smárolnak, meg ölelkeznek. Utána szakítanak, megint rád nyomul az a személy kétségbeesetten, de te megint ellenálsz. És ez a ciklus megy. Nem tudom, más volt e már hasonló szituációba, és fékezte e meg a szerelmet ilyen körülmények között. Nem a vonzalmat, nem! Azt a fajta szerelmet, ami a nap 24 órájából 23-at elvesz tőled a gyötrő gondolatokkal, és csak rá gondolsz, beteg leszel, hánysz, lefogysz, nem tudsz aludni.
2018. jan. 16. 03:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!