Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért olyan fontos az örök hűség?
Jelenleg is van egy párom, nagyon jól megvagyunk és nem is akarom őt elhagyni. Viszont mindig is tudtam, hogy nekem nem megy egy monogám kapcsolat fenntartása. Mindig megszeretek más embereket is és emiatt mennek tönkre a kapcsolataim. Miért nem szerethetünk szabadon? Miért van ez a birtoklási vágy? Élhetnénk boldogan hárman, vagy ha a párom is szeretne egy másik párt, akkor négyen, kialakulhatna egy kisebb láncolat is.
Szóval ti mit gondoltok erről? Hogyan mondjam el a páromnak, hogy szeretnék vele párhuzamosan egy másik kapcsolatot?
22/L
Miért nem vagy akkor nyitott kapcsolatban? Ma már relatíve sokan benne lennének.
Azzal semmi gond, ha nem vagy monogám, de akit "szeretsz", azt nem árulod el.
szívből remélem, hogy egyszer majd visszanyal a fagyi!
beteg az agyad, tipikus ribänc vér folyik benned. neked nem való kapcsolat az tuti, az út szélén sztm. jobban tudnál érvényesülni :)
Fröcsögni tudsz, de válaszolni nem.
Miért nem vagy nyitott kapcsolatban?
mióta birtoklási vágy az, ha valakinek nem egyezik a véleménye veled Emese? 😂😂
ribi vagy és kész 😊
hmmm na nézzük... szeretem ezt a témát, de csak az elméletet ismerem ☺
Tudni kell a dolog evolúciós alapjait. A szerelem (az a hormonbombás lila ködös állapot) monogám minden egészséges embernél. A szerelem célja a kötődés-szeretet a kialakítása, azaz legfőképpen a védelmező férfi hozzáláncolása az anyához és gyermekekhez, ehhez a célhoz teremti meg az őrült vágyat választottunk iránt, és azt, hogy tökéletesnek-hiba nélkülinek lássuk, és hogy másra nem tudunk úgy gondolni ez idő alatt.
De ez a szerelem csak fél-1-3 évig tart kb. Ez után a szervezet visszatér a normál állapotához, mert kimeríti a szerelem hormonos-kémiás gyakorlatilag kábítószeres állapota, és ezzel az őrült vágy is elmélyül (jó esetben) szeretetté-kötődéssé a másik fél iránt.
A tartós monogám élet szocializációs dolog, egyszerűen könnyebb az élet így, vagyis évezredeken keresztül így volt, a túlélést jelentette. A mai világban van lehetőség ezen változtatni, olyan sok szabadidővel rendelkezünk, és nem akasztanak fel érte, de máglyán sem égetnek el (nem volt túl jó dolog csalafinta nőcinek lenni a középkorban 😄). Szinte csak az állami családpolitikai ösztönzők és a társadalmi elfogadottság hiánya szab gátat a nem monogám kapcsolatoknak.
Tehát sokan ellenzik a nem monogám kapcsolatokat, ezért is nehéz találni olyat, akivel közös nevezőn lehetsz, nem ezt nevelik az emberekbe.
Nagyon sok fajtája van a nem monogám kapcsolatoknak. (Érdemes még ezeken kívül is kutakodni, hogy megtaláld, mire vágysz legjobban):
De mindegyiknél az a lényeg, hogy ezt a partnereddel kell megbeszélni, érvelni kell, és végül egy komoly (akár írásba foglalt) szabályzatot kell összeállítanotok. Nyilván nem egyéjszakásnál, hanem akivel hosszú távú őszinte-független kapcsolatot akarsz kezdeni.
ez a wikihow cikk elég jó példa szerintem
a nyitott kapcsolat kezdeményezésével-menetével kapcsolatban ír le egy útmutató féleséget.
Még egy nagyon jó szó a birtoklásvágy. Ez is szocializációs kérdés, tehát tanult viselkedésmintaként találkozunk vele. Felül kell írni, ami komoly önismereti munka.
Nekem sikerül az ilyen, mert sokat olvastam a témában, akartam a változást, már nem veszem észre a társfüggőség semmilyen jelét sem. Ez monogám kapcsolatokban is hasznos. Hihetetlen bizalmat ad magam felé, nem vagyok képes féltékenységet érezni, tudom önzetlenül szeretni a páromat, úgy ahogy van, el tudom fogadni őt :)
Egy ilyen pl akkor is hasznos tud lenni egy nem monogám kapcsolatban, hogy pl. Vegyük a nyitottat. Megbeszéled pároddal, hogy így folytatjátok, és a szabályok is működnek, eltelik egy idő... Te még nagyon kötődsz a párodhoz, szerelmes vagy, de ő már nem, sőt talált nálad jobbat, és szakít. Ilyenkor ugye érvényét vesztik a közös szabályok stb, hiszen már nincs meg a közös akarat.
És akkor bizony hoppon maradtál! Na ezt is tudni kell tiszteletben tartani, és kezelni az érzéseidet ilyenkor is. Pl a gyász folyamatát.
Szerintem nagyon sok tudatosságot igényel egy nem monogám kapcsolat helyes kezelése. Itt már nem lehet a szülőktől tanult viselkedésmintákat alkalmazni (vagyis csak a rosszakat, de az a gyakoribb), nem lehet földhöz vagdosni magad, ha nem elégül ki egy szükségleted, nem lehet hisztizni stb.
Viszont nagyon is tudni kell kommunikálni, eredményes vitákat folytatni (eredményes itt = konszenzusra-kompromisszumra juttok, és nem csak veszekedtek), stb stb...
Ha van kérdésed írj! ☺
Meg akinek van észrevétele, kiegészítenivalója, az nyugodtan kössön bele az írásomba! Tanulni szeretnék 😃
És, most akkor jobb vagy?
Miért nem tudtál válaszolni a kérdésemre? Jaaaaa hogy csak provokatív kamu..??
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!