Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Jó döntés volt, vagy nem így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó döntés volt, vagy nem így kellett volna?

Figyelt kérdés

A szituáció röviden: még fiatalok vagyunk, én(lány) 20, a fiú 22. 2 évig voltunk együtt, most lett vége a kapcsolatunknak. Vidékről elkerültem Pestre, ez is sokat változtatott a kapcsolaton, én mindig is mozgékony voltam, állandóan mehetnékem van, ő inkább a nyugodt, csendesebb típus. Visszagondolva a kapcsolatunk elég egyhangú volt, nagyon sokat csak otthon voltunk, filmeztünk, kirándulni meg mozogni csak ritkán mentünk. Szakítottam egyszer, mert voltak már korábban is bizonytalanságok, akkor egy ideig jó volt, de aztán összejöttünk újra, mondván próbáljuk meg izgalmasabbá tenni. Ez egy hónapig működött, aztán ismét véget vetettem a kapcsolatnak. De közben végig beszélgettünk (mindkét szakítás után), és éreztem, hogy se vele, se nélküle nem jó teljesen. Ő nagyon szeretett és visszafogadott volna minden hülyeségem ellenére, meg a szakítások ellenére is. Most nagyon hülyén érzem magam, hogy talán nem kellett volna azt az embert ellökni magamtól, aki mindennél jobban szeretett...

De zavaró tényezők, hogy ki akarok menni nyáron külföldre dolgozni, aztán Erasmusra az egyetemen, nyilván ekkor nem tudnánk együtt lenni. És a szüleim, a környezetem szerint nagyon eltér az érdeklődésünk is, ugyan mindkettőnknek az a célja, hogy beutazza a világot, én aktívan, állandó úton levéssel, míg ő pihenéssel, tengerparttal akarja megvalósítani, vagy pl őt múzeumba, színházba nem lehet elrángatni, míg én imádok oda járni....

Plusz nem érzem úgy, hogy bárki mellett is el tudnék köteleződni egyelőre, es mi van, ha nem ő az igazi, és akkor "elpazaroltam rá x évet, ha továbbra is együtt maradtunk volna.

A legnagyobb baj az volt, hogy ő pl mindig várta, hogy menjek haza hétvégén és találkozzunk, de nekem az sem fájt, ha kimaradt egy hétvége, vagy csak 4-5 órára találkoztunk.

Régóta kapcsolatban lévő ismerőseim azt mondták, ha valakit igazán szeretünk, annál még 3-4-5-6-sok év múlva is ugyanúgy várjuk a találkozást, szóval szerintük nem szerettem eléggé, és ez sajnos igaz, ő jobban szeretett engem, mint én őt.

És a kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek jó döntés ilyen helyzetben, ha végleg elengedtem?Mert megszakad a szívem most, hogy már minden elérhetőséget is megszakított, hogy ne is lásson még a neten sem. Addig nem volt rossz érzés, nem is hiányzott úgymond, amíg külön voltunk, de beszélgettünk, viszont most, hogy már abszolút nincs köztünk semmi kommunikáció, nagyon egyedül érzem magamat és elgondolkodtam, hogy mi van, ha nem is volt olyan jó döntés, mert most meg hiányzik és félek, nem fogok még egy olyat találni, aki ennyire tudna szeretni, mint ő.


Leszólö kommenteket légyszi ne írjatok, így is elég rossz ez a helyzet. Az elején nagyon szerettem, de voltak kis elbizonytalanodások, és a baj szerintem azzal volt, hogy a sok fekvés és tétlen életmód unalmassá tette a kapcsolatot.


Köszönöm előre is a válaszokat! Ha esetleg van valakinek hason tapasztalata, motivációja, története, amiből tanulhatnék, kérem ossza meg!



2016. dec. 29. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megpróbáltátok többször, de a kapcsolatotok ellaposodott újra akkor szerintem nem éri meg. Kicsit a megszokás is lehet az eset háta mögött, hogy ő ott volt egyik legjobb barátként és szerelemként is. A két ellentétes életmód szerintem túlságosan ellök titeket egymástől. Gondolj bele, hogy csak 2 éve vagytok együtt és nem mennek a dolgok. Akkor 25 év házasságban?
2016. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem nem illetettek őssze !1màs az igényetek 2.eleve ez a normàlis egy kapcsolatban hogy nem csak otthon nézitek a tv-t meg aludtok hanem néha nêha kimozdultok kiràndultok!Mondjuk ha téged ez zavart akkor megkelett volna mondani neki hogy te többre vàgysz és ha ő nem teljesiti amit kérsz akkor elhiszem hogy nem vàrtàl rà több időt!A màsik te méssz egyetemre majd ott talàlsz magadhoz illő partnart aki majd elfeldteti veled az előző kapcsolatodat ő meg majd talàl magâhoz hasonló lànyt !
2016. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hosszan írtál ahoz képest, hogy csak pofára estél. Ha már megszakított veled minden kapcsolatot, abból nekem úgy tűnik eddig futott utánad. Szerintem ezt már hagyd, ugyanabba a szituációba kerülhetsz, mint amiben ő volt nem rég, hidd el nem lenne jó. Az évekröl csak annyi, hogy ő is elcseszett ám rád kettőt ;). Legközelebb, válassz alaposabban vagy mérlegel gondosabban, mert ahogy láttam annyira rossz ez a kapcsolat sem volt. Túl korán léptél, ennyiben hibáztál csak. Legközelebb ezen már nem csúszol el.

30/f

2016. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elengedés sosem egyszerű, de hasznos. Ha tudod, hogy nem teljes az életed mellette, és nem vagy vele boldog, akkor ne akard őt csak azért mert szeret. Őt ki fogja szeretni? Most kezd újra érdekes lenni számodra, hogy "nem kellesz neki". Ne hagyd, hogy az agyad becsapjon, és vele sem fair játszadozni. Gondolj bele, milyen megalázó neki, hogy kétszer dobtad. Nem őt védem és nem kioktatni akarlak, ezek csak tények. Ami téged illet... teljesen másra vágysz, mint amit tőle kapsz. 2 év alatt ez kibukott, ezért is mondják, hogy ez a vízválasztó. Ne es kétségbe. Nyilván egyikőtök sem rossz ember, de nem vagytok kompatibilisek. Egy idő után neki nyűg lenne, hogy a füléd rágod, hogy mozduljatok ki, te pedig továbbra is lemaradnál mindarról amire fiatalon vágysz. Más a habitusotok, az álmaitok. Ebből hosszú távon nem lenne eredményes házasság. Amelyik kapcsolatot pedig nem visszük frigyre, azt minek húzni nem igaz?! Azt tanácsolom, írd meg neki őszintén h mi volt a gond, kérj tőle bocsánatot és zárjátok le szépen. Nem mondom, hogy nem fogtok sérülni, de nem lesznek kimondatlan szavak, kétségek, lezáratlan fejezetek. Ha ezt nem teszed meg, azzal tudattalanul akadályozod a további kapcsolataitokat is.


Éltem ilyen kapcsolatban, ahol a fiú nagyon unalmas, tespedő életmódot folytatott, pedig én is otthonülő voltam. Egy idő után rajtam is túlnőtt és elkezdett zavarni. Nem jártunk sehová, még a boltba lemenni is nyűg volt neki. Megalázó volt, mert szinte könyörögni kellett egy nyaralásért (amiben a saját részemet álltam). Egész nap kockult, velem alig foglalkozott. Tehát nálunk még összebújás sem nagyon volt. A pasi akkor volt 30. Sajnos vannak ilyen emberek. Az egyetlen megoldás, akármilyen nehéz is, de békességben elválni tőlük, különben örök szenvedés lesz a közös élet.

2016. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!