Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet félni a szerelemtől?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet félni a szerelemtől?

Figyelt kérdés
Az a helyzet állt elő ,hogy van egy nő akivel régóta vagyunk jóba,több éve,az egész barátságnak indult ami jól is müködött,közös érdeklődés,közös gondolkodás,hasonló személyiség stb, a lehető legjobb hangulat van közöttünk minden egyes találkozás és együtt töltött idő alatt!A környezetünk simán azt gondolja járunk és egy pár vagyunk :) Minket sem került el a szerelem,de sajna csak egyoldalu,mivel én többet kezdtem érezni iránta.Ő azzal magyarázza hogy ő nem szerelmes belém! ami mégis gondolkodóba ejtett,gyakran hangoztatja,nem akar túl közel engedni magához mert félt attól hogy jobban bele szeretek! Nos ezen elgondolkodtam és felvetődött bennem egy kérdés. Tudni kell hogy az ö szerelmi kapcsolatai mindeddig tragikusak voltak,csalódásokkal teli ami meg is viselte őt!Arra gondolok engem félt,de mi van ha inkább ő az aki fél belém szeretni,mivel a kapcsolatai pofára esések voltak,s nem e félti azt a kapcsolatot ami hozzám,a legjobb barátjához,elmondása szerint,egyetlen megbízható,normális,pasihoz fűzi! Szóval lehet félni a szerelemtől?

2016. jún. 4. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet bizony. Viszont ez nem a korábbi csalódások miatt van, azok már tünetei és nem okai a problémának.

Az ember kötődési mintázata EGY ÉVES KORRA már kialakul, és később már ez határozza meg az összes emberi kapcsolatát: az érzéseit, a viselkedéseit. Ezzel lényegében ki is váltja azt, amitől tart.

Egyébként hivatalosan "elkerülő kötődés"-nek nevezik ezt a jelenséget.

2016. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es megmondta. Nézz utána neten! A soraidból olvasva, szorongó elkerülő kötődése van.

Írod, hogy jóban vagytok, lehet már ez is nagy dolog neki.Valszeg attól fél, h. beléd szeret, Te meg elhagyod. Lehet csak neked mondja ezeket.

Lehet nem is hiszi el, hogy szereted. Kétségbe vonja, ahogy a saját érzéseivel se biztos, hogy tisztában van.

Lehet félni a szerelemtől, ha tényleg fél, még magának se meri bevallani.A Te érzéseidet meg elkönyveli szexuális vonzalomnak, mivel férfi vagy, beállít a férfi állatnak, aki csak egy numerát akarna. Így megkapja a közelséged, a szexről meg magában egyre többet fantáziál, amitől zavarba jöhet a közeledben, ettől még jobban kerül, amíg el nem hiszi, hogy méltó erre a kapcsolatra.

Türelemmel közel engedhet!

2016. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekelt a dolog úgyhogy utána néztem,elég sokféle kötődési tipus van. Közöttünk az intimitás már jó ideje túl lépte a barátság határait,szóval olyan közel kerültünk egymáshoz hogy az már tényleg súrolja a párkapcsolat határait,de mintha nem merne elköteleződni,szeret ez biztos,érzem és látom,tapasztalom a viselkedéséből,testbeszédéből,gesztikulációiból! Jah meg azt mondja, azért nem akar velem sexelni mert jó ember vagyok,aki sokat jelent számára és az iránta érzett érzéseim miatt nem akar sem kihasználni,sem megbántani! Ebben és kifogást érzek de ő ezt állítja!
2016. jún. 4. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Ha egy nő szerelmes beléd, tagadja, nem akar kapcsolatot, 2 oka lehet,

1.nem kapott egyértelmű jeleket, nem tudja, h. szereted, nem keverendő össze a szexuális közeledéssel,

2. valamitől fél, ami az 1-vel össze függhet, millió dologtól félhet: ő jobban szeret, nem felelne meg neked, ha szexelni nem akar, az is adódhat félelemből, hogy nem tudná megadni, amire vágysz, szégyelli a testét előtted, ilyenek is lehetnek.

2016. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs megelègedve a testèvel ez biztos,viszont volt már elöttem alsonemüben ahogy èn is elötte.Valami olyan kapcsolat van közöttünk ami nem felszines,mèly kötödès,ha nem tudnám hogy velünk törtènik azt mondanám ilyen csak filmekben lètezik! A harmoniának olyan magas szintje van jelen hogy szinte megkèrdöjelezödik a valoság,hogy ilyen 100%san tökèletes öszhang valóban van? Sok kapcsolatot láttam már, s voltam tanuja sok egymásra találásnak,de ilyet mint a miènk èn mèg nem tapasztaltam kèt ember között!
2016. jún. 6. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!