Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Te feladnál mindent a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te feladnál mindent a szerelemért?

Figyelt kérdés

Távol éltek egymástól,valakinek költözni kell,de kinek? Mindkettőnek saját lakás,jó munka,egzisztencia. Egyik nagy város, kevésbé jó munka, teljesen saját lakás. Másik kisváros,kiváló munka, de alig kétéve felvett lakáshitel.

Mi a helyes lépés.


2016. márc. 31. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mérlegelném a helyzetet, és a kapcsolat stabilitásán is múlik, pl. egy pár hónapos ismeretségért én még nem adnám fel, amit addig felépítettem. A lakáshitelt valahogy nyilván ki kell fizetni, vagy úgy, hogy az ember eladja a lakást, és a vételárból, vagy "rendesen".

Ha összeköltözésre kerülne a sor, akkor azt a helyet választanám, ahol mindkettőnknek biztosított a munkalehetőség. Ha egyikünk sem akarná eladni a lakását, akkor mondjuk ami üresen marad, azt ki lehetne adni albérletnek.

2016. márc. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

A kisvárosba költöznék, ahol jó a munka. Az hogy lakáshitel van, nem nagyon értem miért számít.. Az akkor is ott lesz, ha a nagyvárosban éltek.

A nagyvárosi saját lakást ki kell adni, plusz bevételt jelent. Kisvárosban pedig kialakítani a közös életet, közben pedig fizetni a hitelt, ha már úgyis dolgoztok.


Nem látom ebben a problémát.

2016. márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nem
2016. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
2-essel értek egyet kiadni a nagyvárosit albérletbe egy idegig bár tudom lelakják és ha 1 év együttélés után is minden szuper akkor azt el lehet adni. Bár csodálkozom, hogy a kisvárosban jobb a meló ez fordítva szokott lenni általában de vannak persze kivételek. Csak a másik fél is találjon jó állást a kisvárosban...
2016. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg pont hogy a nagy városba kellene költözni, a kicsit eladni, kifizetni az árából a hitelt, ami marad, azt meg félrerakni VAGY a kisvárosi lakást kiadni.


Nagyon nagy könnyebbséget jelen ma már, ha valaki tehermentes lakása van! Oké, a párodhoz költöznél, amiben nincs tulajdonrészed, de mint írtam, ami a lakás árából marad, azt félre kell rakni, meg mellé gyűjtögetni, és később KÖZÖSEN venni egy nagyobb lakást/házat, így már neked is lenne tulajdonrészed. Ha meg esetleg nem megy jól a kapcsolat, akkor meg még mindig ott lesz a kis gyűjtött pénzed, valamint ami a lakás árából maradt.


Egyébként mint említettem, a kisvárosi lakást is ugyanúgy ki lehet adni, ha más nem, akkor annyiért, amennyi a hitel törlesztője, és akkor gyakorlatilag "szabadok vagytok" a hiteltől, de a lakásod is megmarad. Brutális árak vannak a kisvárosokban is albérlet szempontjából.. én itt élek egy viharsarki kisvárosban, és a legtöbb lakásnak 60 ezer Ft csak a bérleti díja, erre rájön még a rezsi, a közös költség.

Talán ez lenne a legjobb megoldás, van is lakásod, a hitelre is van plusz bevétel, de a pároddal is össze tudsz költözni.


Egy nagy városban sokkal több lehetőség van munka szempontjából, vagy éppen arra, hogy fejleszd magad. Pároddal is több közös programot csinálhatsz. Szóval ne legyen visszatartó erő az hogy "kevésbé jó munka" mert egy nagyvárosban könnyeben találsz mást.

2016. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Sokmindent feladtam -külföldi életet - igaz nem kizárólagosan a szerelem miatt akivel ráadásul egy személyes talink volt mielőtt döntöttem. De mi tudtuk hogy az ég is egymásnak teremtett minket, egy percig nem bánom ma sem - esküvőnk jövőre lesz.
2016. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Voltam mar ebben a helyzetben. En lettem volna a m*rha aki koltozik hozza, utolag orulok neki, hogy vegul elmaradtunk a tervtol, mivel szakitottunk.

En szinte mindent fel akartam volna adni azert hogy neki az almai teljesuljenek. Valahol ezt nem ereztem mar fairnek, sot. Utolag meg neha fel is haborodok azon hogy mit akartam volna tenni.

Azt meg ne is mondjak, hogy lecsusztam miatta a lehetosegemrol. De na, meg van idom, vegulis meg fiatal vagyok. A lenyeg az hogyz vesztettem az eletembol 5 evet ezert :)


Okos emberek ezt meg tudjak oldani, de mar csak ezert sem szabad tavkapcsolatba ugrani. Latod, ilyen helyzetben pl ki enged? :))))

2016. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, kinek mi van most, de kire mi várna a másik helyen? Neked például milyen lehetőségeid lennének az ő lakhelyén, karrier szempontjából?

Más házát pedig nem adnám el, hogy az én hitelem legyen abból rendezve, csak ha már kiforrt a kapcsolat a házasságig. Láttam már sok csodát, nagy csalódásokat, úgyhogy nem tenném tönkre sem a magam, sem a másik életét minden más téren, míg nem éreznénk tiszta szívből, kölcsönösen az egymás iránti elköteleződést. Nálatok megvan ez? Mert ha megvan, miért őrlődsz, nem ér annyit életed szerelme? Családot csak úgy lehet alapítani. Ha meg csak azért költöznétek össze, nehogy a távolság miatt (illetve arra fogva) gyengüljön a kapcsolat, azzal nem értek, szerintem túl kockázatos.

2016. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feladtam! Kibas*ottul megbántam!!
2016. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy költöztem 220 km arrébb, hogy a szüleimtől és nem éltünk együtt semmit és akkor vettünk közös lakást. A magánélet akkor nem jött be szét is mentünk, de a vidéki munkahelyem megszűnt és ma is az a melóhelyem, azóta meg már van boldog magánéletem. Mindenképpen éljetek együtt, addig mindent ne égess fel magad mögött!!
2016. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!