Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerinted hosszutávon hasznos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted hosszutávon hasznos lehet az, ha valaki fiatalon már sokat szenvedett, csalodott a szerelmben?

Figyelt kérdés
Szoval, akit nm érnek nagy csalodások, sérülések tizen-huszonévesen, azok is biztos át fognak majd egyszer menni ezeken. Vajon aki korábban tul van rajta, és feldolgozta, megértette az okokat és a helyzeteket, az "fel van vértezve" a jövőre nézve a szenvedés ellen ? Persze kikerülni nem lehet, de igy kevésbé lesz rossz érzés, ha megint történik valami negativ.
2016. jan. 14. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább káros. Ha valakit sok csalódás ér már fiatalon, nagy az esély rá, hogy jóval pesszimistábban áll majd később a kapcsolataihoz, ha össze is jön valami neki, akkor se lesz teljesen boldog, mert fél majd az újabb csalódástól... A szenvedés meg nem olyan dolog szerintem, amit előbb-utóbb mindenkinek át kell élnie egy kapcsolatban.
2016. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább rossz, sokan képtelenek feldolgozni egy csalódást és úgy vezetik le másokon, hogy negatívan, keserűen állnak a dolgokhoz, még akkor is, ha igazából minden jól alakul. Az csak szerencsés, ha valaki a csalódásait megpróbálja tapasztalatként hasznosítani.
2016. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki hogyan kezeli a csalódásokat, meg hogy ki milyen pofonokat kap még mellé az életben, vagy csak ez az egy életterülete az, ami nehezebb.
2016. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont nem, de attól is függ, hogyan állt és kezelte a dolgokat tizenévesen.

Aki pl. mindig csalódott, nem jött neki össze semmi az később még negatívabban áll az egész dologhoz.

2016. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elottem valaszolokkal..16 evesen az elso kapcsolatom tele volt csalodassal, szenvedessel (megcsalasok, megalazasok, csufolas..)Szinte gyerekkent nem tudtam kezelni ezekkel a szituaciokat, erzeseket es evekig szenvedtem...evek multan sikerult valahogy kilepnem a kapcsolatbol, de orok nyomot hagyott bennem a csalodottsag, fajdalom..a ferjem az aki ugymond irigylesremelto kitartassal eveket vart mig bizni kezdtem benne. En ma is erzem, hogy azok a dolgok miatt valami nincs rendben velem..utana nem igazan tudtam soha senkit annyira kozel engedni magamhoz..
2016. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint általában, itt is a középút a szerencsés, többnyire.

Közepesen erős és közepes mennyiségű szenvedés kellően tanító jellegű, de nem annyira súlyos, h összetörjön a súlya alatt az ember, és hogy begubózzon.


Más kérdés, h nincs mód válogatni, mit rak elénk az élet. De kihozni a lehető legjobbat ki lehet sok mindenből.


Aki 20 / 25 éves koráig nem szenvedett a párkapcsolatokból, szexualitásból, mert mindent tálcán tett elé az élet addig, de 25 éves kora után csalódni fog, akkor ő majd onnantól járja végig eme leckéket.

Az, hogy könnyebb-e neki, mintha tizenévesen ment volna végig ezeken a tapasztalatokon, az egyén függő. Van, akinek könnyebb, ha huszonévesen éli csak végig, és van, aki jobban bírja a gyárődést, ha hamarább esik túl a csalódásokon, és ő, talán tanulni is így tud hatékonyabban.

2016. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ki tudja magát billenteni a lelki terhek alól, akkor igen. Máshogy nem.

Mindig rossz érzés ha csalódik az ember, de ha túl tette magát rajta, és fel van pallérozva, nem a múlt miatt kesereg, akkor nem roppan össze.

Én is estem pofára sokszor, megcsaltak, elutasítottak, és szexkapcsolatokba kerestem a vigaszt. Nem mertem komoly kapcsolatokba kezdeni. De visszatekintve, nem is voltam szerelmes, csak fellángolásaim voltak.

Egyszer aztán elkapott a szerelem, akkor döntöttem el, ebből a lelki sz.@rból, teher alól, ki kell lépnem. Megtörtént. Igaz, azóta sajnos szakított velem a volt párom, akit igazán szerettem, és piszkosul fájt. De a jövőbe tekintek és nem akarok megint a lelkembe zárkózni.

2016. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!